Co nas nie zabije

Wydawnictwo: Galaktyka
What doesn't kill us
zdrowie, medycyna
Przemysław

Wim Hof, holenderski guru sprawności fizycznej, utrzymuje, że potrafi kontrolować temperaturę swojego ciała oraz panować nad reakcjami układu odpornościowego wyłącznie za pomocą siły umysłu. Kiedy dziennikarz śledczy Scott Carney zobaczył zdjęcie niemal nagiego Hofa siedzącego na lodowcu, potraktował je z zawodowym sceptycyzmem. Postanowił wziąć udział w szkoleniu prowadzonym przez Hofa, aby „zdemaskować szarlatana” i napisać o tym artykuł. Szkolenie opuścił jednak jako zagorzały zwolennik metody Hofa, a zamiast artykułu powstała książka.
Co nas nie zabije jest opowieścią o tym, jak Carney poznawał metodę Hofa, jak również relacją ze spotkań z osobami, które dzięki niej odzyskały witalność, wyleczyły się z chorób (również autoimmunologicznych) oraz straciły zbędne kilogramy. Rezultaty metody Hofa są fascynujące i byłyby wręcz niewiarygodne, gdyby nie fakt, że Hof i jego uczniowie biją rekord za rekordem, a także biorą udział w licznych eksperymentach medycznych, które potwierdzają skuteczność metody. Co nas nie zabije to zatem po części książka popularnonaukowa, a po części wciągająca opowieść o przesuwaniu granic ludzkich możliwości.

źródło opisu: https://platon24.pl/ksiazki/co-nas-nie-zabije-116710/

źródło okładki: https://platon24.pl/ksiazki/co-nas-nie-zabije-116710/

herodot83 | 2017-08-29
Przeczytana: 29 sierpnia 2017

Jedna z najlepszych publikacji, jaka wpadła w me dłonie. Niespodziewanie wywrzeszczała swą treść, miażdżąc umysł i pewne dotychczasowe poglądy. Kultowa pozycja, inispiruje i wpływa na to jak można postrzegać świat. Dlaczego można, a nie trzeba? Bo nic nie musimy. Liczą się jedynie świadome wybory.

macias | 2018-01-13
Przeczytana: 11 stycznia 2018

Ględzenie.

Ględzenie.

I jeszcze trochę ględzenia.

Na bazie ziarenka "jest Wim Hof, którego trening opiera się na oddychaniu i ekspozycji na zimno" (koniec zarienka) wyrosła książka, której stronice czymś trzeba było zapełnić. Jak trzeba, to trzeba, więc mamy opisy kogo autor spotkał, jak trenuje Xiński, jak się autor badał, jak autor ćwiczy, jak autor jednak w sumie trochę nie ćwiczy, a nie, jednak autor ćwiczy...

O samej metodzie Wima Hofa są szczątkowe informacje, właściwie po lekturze to mnie nie dziwi, bo oficjalny kurs kosztuje dwa tysiące dolarów, więc opis w książce za 39.90 byłby sabotażem dla kręcącego się biznesu.

Czy warto czytać? Moim zdaniem nie, bo ksiązka z wartościowych rzeczy wnosi niewiele (vide ziarenko) -- z tego miejsca są dwie konkretniejsze drogi. Pierwsza -- wyszukanie zupełnie darmowych prezentacji, wideo, informacji w internecie, albo druga -- uczestnictwo w kursie. A później już ćwiczenia.

Poświęcanie czasu płatnemu ersatzowi jest wg mnie zupełnie...

kwlochaty | 2018-02-16
Przeczytana: 15 lutego 2018

Spodziewałem sie opisu metody konkretnie krok po kroku jak cwiczyc metoda wima hofa. A ksiazka okazala sie takim reportrzem Scota C. O jego Doświadczeniu i przygodach związanych z jego życiem.
Co prawda jest pare zdan o tym jak cwiczyc metoda wima zas spodziewalem sie bardziej szczegółowej i obszerniejszej wiedzy.
PS. Natomiast to wszystko działa. Gdy po raz pierwszy po hiperwentylacji wstrzymalem oddech na 2min byłem w szoku.
A zaledwie za 3 czy 4 podejsciem do hiperwentylacji wytrzymałem 3minuty bez oddechu to juz mnie maksymalnie zadziwilo.

ErastFandorin | 2018-04-09
Przeczytana: 09 kwietnia 2018

Siadając do tej książki spodziewałem się naiwnie że dowiem się więcej o technice Icemana a dostałem historię doświadczania tej techniki przez jakiegoś przypadkowego człowieka. Książka nie warta czytania to co było najważniejsze dla tej pozycji czyli techniki Wima są opisane bardzo ogólnie i w niewielkiej ilości.

Sejnar | 2017-11-05
Przeczytana: 05 listopada 2017

Rzetelnie napisana książka, o doskonaleniu i poznawaniu samego siebie, dzięki której zaprzyjaźniłem się z zimnem (:

magda | 2017-04-08

Ciekawe bardzo.