Co za tydzień 1

Tłumaczenie: Grzegorz Komerski
Cykl: Co za tydzień! (tom 1)
Wydawnictwo: Jaguar
What a Week To Fall In Love

Cztery przyjaciółki, siedem dni oraz setki spraw, które mogą wymknąć się spod kontroli (i zwykle to robią)… Poniedziałkowe poranki – pomyślała Holly Vine – są dostatecznie koszmarne, nawet jeśli człowiek nie musi zmagać się z kompletnie szurniętymi matkami. I bez tego na pięć dni przed czternastymi urodzinami życie Holly nie rysowało się w różowych barwach – miała asymetryczny biust, szafę...

Poniedziałkowe poranki – pomyślała Holly Vine – są dostatecznie koszmarne, nawet jeśli człowiek nie musi zmagać się z kompletnie szurniętymi matkami. I bez tego na pięć dni przed czternastymi urodzinami życie Holly nie rysowało się w różowych barwach – miała asymetryczny biust, szafę pękającą od ciuchów, które wszyscy widzieli już jakiś tysiąc razy i absolutną pewność, że z ostatniej pracy domowej z geografii dostanie co najwyżej tróję z minusem. Mama Holly uważała, że ubrania są jedynie kolejnym wynalazkiem pozwalającym uniknąć ciężkich odmrożeń. Z trudem docierało do niej, że jeśli córka ma mieć choćby najmniejszą szansę na wyrwanie Scotta Hamilla ze szponów Elli Hankinson, to jej garderoba wymaga poważnego odświeżenia

źródło opisu: Jaguar, 2007

źródło okładki: Jaguar, 2007

Marianna | 2016-05-06
Przeczytana: 04 grudnia 2011

Pierwszy z trzech tomów popularnej angielskiej autorki Rosie Rushton, piszącej głównie dla dziewczyn.

Historie z życia czterech czternastoletnich przyjaciółek, ich kłopoty: z rodzicami, ze sobą, z własnym wyglądem, że światem, no i najważniejsze z chłopcami.

Mądra, fajna książka, w której nastolatki odnajdą wiele z własnych problemów, przemyśleń i radości. Jakoś trzeba przecież przejść przez życie, prawda? Duże szanse, że okaże się ono wcale nie takie straszne, jak by się mogło wydawać, jeśli tylko będzie wiadomo, z której strony je ugryźć...

Książke mimo objętości bardzo szybko się czyta, perypetie 4 przyjaciółek wciągają i nie sposób sie oderwać. Jak dla mnie super. Polecam wszystkim nastolatkom.

Uwielbiam takie książki! Ta akurat ukazuje problemy współczesnych nastolatek. Naprawdę przemawia. Opowiada ona o czterech najlepszych przyjaciółkach. Pokazuje, jak zachowują się w różnych sytuacjach. Dzięki temu podczas czytania można się zastanowić nad swoim postępowaniem i je ocenić. Polecam tym, którzy lubią czytać typowe młodzieżówki. :D

Liwia | 2010-04-10
Na półkach: Ulubione. !, Przeczytane

Książki Rosie Rushton są fajne. Lecz ta spodobała mi się najbardziej. Dużo się w niej dzieje, dziewczyny mają nie łatwe problemy do rozwiązania z rodzicami, nauczycielami. Często się kłócą lecz umieją się pogodzić. Podobają mi się ogólnie wszystkie części tej książki ! Są świetne.

voelle | 2014-08-29
Przeczytana: 29 sierpnia 2014
gakuko | 2012-01-15
Na półkach: Przeczytane, Ulubione, Rok 2012
Przeczytana: 15 stycznia 2012

Rosie Rushton potrafi pisać naprawdę wciągające powieści dla nastolatek. Ta nie jest wyjątkiem. Główne bohaterki da się lubić, a ich historie są bardzo wciągające i człowiekowi trudno się oderwać.

Sylwia Szenk | 2014-11-19

Na początku obawiałam się tej książki. Opowieści 4 przyjaciółek poprzelatane ze sobą. Jednak z czasem wszystko układało się w jedną całość. Jedna z lepszych książek tego typu. Sposób narracji dobry i rozmiar czcionki również. Lekka i przyjemna książka do przeczytania w jeden wieczór. Opisane są w niej codzienne perypetie dziewczyn. Ich problemy, plany, marzenia, codzienne kłótnie. Wszystko to co sami przezywalismy e ich wieku. Miło wrócić do tych czasów kiedy największym problemem było w co się ubrać i czy rodzice nas puszcza na koncert; ) Świetna książka polecam i zabieram się za kolejną część; )

kasiaxd | 2010-06-01
Przeczytana: 14 marca 2010

Bardzo fajna książka. Miło się czyta. Polecam! ;)

weronisia71 | 2010-08-22
Przeczytana: 19 sierpnia 2010