Ja tam byłem

Okładka książki Ja tam byłem Mieczysław Kita
Okładka książki Ja tam byłem
Mieczysław Kita Wydawnictwo: Państwowe Muzeum Auschwitz-Birkenau biografia, autobiografia, pamiętnik
107 str. 1 godz. 47 min.
Kategoria:
biografia, autobiografia, pamiętnik
Wydawnictwo:
Państwowe Muzeum Auschwitz-Birkenau
Data wydania:
2009-01-01
Data 1. wyd. pol.:
2009-01-01
Liczba stron:
107
Czas czytania
1 godz. 47 min.
Język:
polski
ISBN:
978-83-60210-97-0
Średnia ocen

6,6 6,6 / 10

Oceń książkę
i
Dodaj do biblioteczki

Porównaj ceny

i
Porównywarka z zawsze aktualnymi cenami
W naszej porównywarce znajdziesz książki, audiobooki i e-booki, ze wszystkich najpopularniejszych księgarni internetowych i stacjonarnych, zawsze w najlepszej cenie. Wszystkie pozycje zawierają aktualne ceny sprzedaży. Nasze księgarnie partnerskie oferują wygodne formy dostawy takie jak: dostawę do paczkomatu, przesyłkę kurierską lub odebranie przesyłki w wybranym punkcie odbioru. Darmowa dostawa jest możliwa po przekroczeniu odpowiedniej kwoty za zamówienie lub dla stałych klientów i beneficjentów usług premium zgodnie z regulaminem wybranej księgarni.
Za zamówienie u naszych partnerów zapłacisz w najwygodniejszej dla Ciebie formie:
• online
• przelewem
• kartą płatniczą
• Blikiem
• podczas odbioru
W zależności od wybranej księgarni możliwa jest także wysyłka za granicę. Ceny widoczne na liście uwzględniają rabaty i promocje dotyczące danego tytułu, dzięki czemu zawsze możesz szybko porównać najkorzystniejszą ofertę.
Ładowanie Szukamy ofert...

Patronaty LC

Mogą Cię zainteresować

Oceny

Średnia ocen
6,6 / 10
9 ocen
Twoja ocena
0 / 10

OPINIE i DYSKUSJE

Sortuj:
avatar
365
275

Na półkach: ,

Pan Mieczysław Kita trafił do Auschwitz w listopadzie 1941 roku. Następnie trafiał do obozów w Neuengamme, ponownie Auschwitz, Gross-Rosen, Flossenbürg-Hersbruck i Dachau, gdzie został wyzwolony. Wspomnienia zostały napisane po sześćdziesięciu siedmiu latach.

Książka liczy zaledwie sto stron. Pan Kita opisuje bardzo krótko poszczególne etapy swojego życia, oczywiście najbardziej skupia się na przeżyciach obozowych. Opisuje swoje doświadczenia z obozów, w jakich komandach pracował, w jaki sposób cudem udało mu się ujść z życiem i wiele innych sytuacji, które są kolejnym świadectwem życia w obozach koncentracyjnych. Przedstawił kilka postaci, z którymi się zetknął. Wspomnienia zostały napisane w bardzo przystępnej formie.

Nie dam jej najwyższej oceny, jednak doceniam i chylę czoła przed odwagą Pana Kity. Wracanie pamięcią do tych wydarzeń nie może być łatwe, a „Ja tam byłem” powstała po bardzo, bardzo długim czasie. Takie relacje niezależnie od ocen zawsze warto przeczytać.

Pan Mieczysław Kita trafił do Auschwitz w listopadzie 1941 roku. Następnie trafiał do obozów w Neuengamme, ponownie Auschwitz, Gross-Rosen, Flossenbürg-Hersbruck i Dachau, gdzie został wyzwolony. Wspomnienia zostały napisane po sześćdziesięciu siedmiu latach.

Książka liczy zaledwie sto stron. Pan Kita opisuje bardzo krótko poszczególne etapy swojego życia, oczywiście...

więcej Pokaż mimo to

avatar
1034
205

Na półkach: , ,

Skondensowane (niecałe 100 stron),bardzo konkretne i dobrze czytające się (o ile można użyć takiego trywializmu w odniesieniu do tematyki obozowej) wspomnienia z pobytu Autora w kilku niemieckich kacetach (1941-1945),poprzedzone okolicznościami aresztowania (ech, ta rodzina!). Najbardziej obszerny i poruszający fragment dotyczy obozu Auschwitz - Birkenau (praca w komandzie budowlanym, m.in. przy wznoszeniu krematorium w Brzezince, parokrotne otarcie się o śmierć z incydentem z utratą przytomności i ocknięciem się na ... - nie będę zdradzał szczegółów). Autor mógł pokusić się również o (choćby zdawkowe) opisanie swoich powojennych losów, przynajmniej z okresu bezpośrednio po wyzwoleniu. Jest to stosunkowo często stosowana praktyka, w dodatku takie uzupełniające informacje są zazwyczaj dość interesujące. Niemniej są to jedne z ciekawszych wspomnień obozowych, z jakimi dane mi było się zetknąć.

Skondensowane (niecałe 100 stron),bardzo konkretne i dobrze czytające się (o ile można użyć takiego trywializmu w odniesieniu do tematyki obozowej) wspomnienia z pobytu Autora w kilku niemieckich kacetach (1941-1945),poprzedzone okolicznościami aresztowania (ech, ta rodzina!). Najbardziej obszerny i poruszający fragment dotyczy obozu Auschwitz - Birkenau (praca w...

więcej Pokaż mimo to

Książka na półkach

  • Chcę przeczytać
    12
  • Przeczytane
    11
  • Posiadam
    4
  • Literatura obozowa
    2
  • Przeczytane w 2019 roku
    1
  • Literatura obozowa // II WŚ // Holocaust
    1
  • 2019
    1
  • Z polecenia
    1
  • Prawdziwe historie
    1
  • II wojna światowa
    1

Cytaty

Bądź pierwszy

Dodaj cytat z książki Ja tam byłem


Podobne książki

Przeczytaj także