Okładka książki Żywot i bolesna Męka Pana naszego Jezusa Chrystusa i Najświętszej Matki Jego Maryi wraz z Tajemnicami Starego Przymierza

Autor:
tłumaczenie
Ks. Władysław Rakowski
Das bittere Leiden unseres Herrn Jesu Christi. Nach den Betrachtungen der Gottseligen Anna Katharina Emmerich
wydawnictwo
Maria Vincit
83-85647-06-6
religia
typ
papier
justi
9,25 (12 ocen i 4 opinie)

Opis książki

Ta księga to wielka łaska Boża na obecne czasy. Skierowana nie tylko do wierzących, aby jeszcze bardziej ożywili i pogłębili swoją wiarę i miłość do Boga, ale do wszystkich ludzi, zarówno wykształconych, jak i prostych, odłączonych od Kościoła katolickiego oraz niewierzących. Fenomen tej książki polega na tym, że nikomu nie udało się tak realistycznie ukazać zarówno Bóstwo jak i człowieczeństwo Chrystusa w całej swojej głębi. Księga ta powinna być obowiązkową lekturą każdego człowieka bez względu na wiek, a tym bardziej w każdej katolickiej rodzinie powinna stać na honorowym miejscu w biblioteczce. Zawiera charakterystykę objawień błogosławionej Anny Katarzyny Emmerich, opis jej życia i śmierci oraz:
4. Stworzenie Świata
5. Grzech i jego skutki
6. Najświętsza Maryja Panna
7. Najświętsze Wcielenie
8. Jezus rozpoczyna Swój urząd nauczycielski
9. Jan namawia do pokuty i chrzci
10. Jezus na pustyni. Gody w Kanie. Pierwsze Święta Paschy w Jerozolimie
11. Od końca pierwszych Świąt Paschy aż do nawrócenia Samarytanki przy studni Jakubowej
12. Podróże nauczycielskie Jezusa w okolicy Genezaretu i nad brzegami Jordanu
13. Od drugiego Święta Kuczek aż do pierwszego nawrócenia się Magdaleny
TOM II
1. Nauki i czyny Jezusa w Kafarnaum i w okolicy. Kazanie na górze
2. Nawrócenie Magdaleny popadłej ponownie w grzechy, aż do oddania kluczy Piotrowi
3. Od drugich Świąt Paschy do powrotu z Cypru
4. Wskrzeszenie Łazarza. Jezus w kraju Świętych Trzech Króli.
5. Gorzka Męka i Śmierć Pana Naszego Jezusa Chrystusa

Inne wydania

Polecamy

Opinie czytelników
Mariusz | 2013-08-15

Ksiazka to bezapelacyjne arcydzielo. Wielka szkoda, ze autorka jest tak malo znana bo to co stworzyla przeszlo moje najsmielsze oczekiwania. W tych objawieniach musi rzeczywiscie istniec Reka Boga bo cicha, pokorna i zamknieta w sobie osoba nie bylaby w stanie stworzyc tak jasnego i rzeczowego uzupelnienia Biblii.

justi | 2011-08-06
Przeczytana: 2005 rok

Książka, którą nazwałam uzupełnieniem Biblii, ponieważ opisuje te szczegóły, które chcielibyśmy znać, a biblijne opisy je pomijają.
Ciekawe jest też wprowadzenie, w którym poznajemy Katarzynę i charakter jej objawień.
Potem rozumie się dużo więcej...

gregor82 | 2012-10-22

Piękne uzupełnienie Biblii. Treść zawarta w tej "księdze" wizji ładnie przeplata sie z treścią Biblii i nadto, w sposób szczegółowy, opisuje wydarzenia, a w szczególności miejsca, które są związane z historią zbawienia człowieka. Lektura obowiązkowa, dla świadomych katolików, nieprzewrażliwionych na punkcie równości, tolerancji odnośnie innych religii, czy ras.

barbaruczka | 2012-07-17

Szukam właśnie tej książki, potrzebuję do napisania pracy, dość pilnie niestety; jesli ktoś z czytających posiada tę pozycję i mieszka w warszawie, ardzo proszę o kontakt, uratuje mi to życie :-) barbaruczka@yahoo.fr, pozdrawiam !

Piotr | 2014-09-30

133. rocznica
  • Michael Robotham
    54. rocznica
    urodzin
    Serce ma swoje powody, których rozum nie ogarnia.
  • Ida Fink
    93. rocznica