Żywot i bolesna Męka Pana naszego Jezusa Chrystusa i Najświętszej Matki Jego Maryi wraz z Tajemnicami Starego Przymierza

Autor:
tłumaczenie
Ks. Władysław Rakowski
Das bittere Leiden unseres Herrn Jesu Christi. Nach den Betrachtungen der Gottseligen Anna Katharina Emmerich
wydawnictwo
Maria Vincit
83-85647-06-6
religia
typ
papier
justi
9,36 (14 ocen i 4 opinie)

Opis książki

Ta księga to wielka łaska Boża na obecne czasy. Skierowana nie tylko do wierzących, aby jeszcze bardziej ożywili i pogłębili swoją wiarę i miłość do Boga, ale do wszystkich ludzi, zarówno wykształconych, jak i prostych, odłączonych od Kościoła katolickiego oraz niewierzących. Fenomen tej książki polega na tym, że nikomu nie udało się tak realistycznie ukazać zarówno Bóstwo jak i człowieczeństwo Chrystusa w całej swojej głębi. Księga ta powinna być obowiązkową lekturą każdego człowieka bez względu na wiek, a tym bardziej w każdej katolickiej rodzinie powinna stać na honorowym miejscu w biblioteczce. Zawiera charakterystykę objawień błogosławionej Anny Katarzyny Emmerich, opis jej życia i śmierci oraz:
4. Stworzenie Świata
5. Grzech i jego skutki
6. Najświętsza Maryja Panna
7. Najświętsze Wcielenie
8. Jezus rozpoczyna Swój urząd nauczycielski
9. Jan namawia do pokuty i chrzci
10. Jezus na pustyni. Gody w Kanie. Pierwsze Święta Paschy w Jerozolimie
11. Od końca pierwszych Świąt Paschy aż do nawrócenia Samarytanki przy studni Jakubowej
12. Podróże nauczycielskie Jezusa w okolicy Genezaretu i nad brzegami Jordanu
13. Od drugiego Święta Kuczek aż do pierwszego nawrócenia się Magdaleny
TOM II
1. Nauki i czyny Jezusa w Kafarnaum i w okolicy. Kazanie na górze
2. Nawrócenie Magdaleny popadłej ponownie w grzechy, aż do oddania kluczy Piotrowi
3. Od drugich Świąt Paschy do powrotu z Cypru
4. Wskrzeszenie Łazarza. Jezus w kraju Świętych Trzech Króli.
5. Gorzka Męka i Śmierć Pana Naszego Jezusa Chrystusa

Cena

Inne wydania

Polecamy

Gdzie wypożyczyć?
Znajdź książkę w najbliższej bibliotece MAK+
Opinie czytelników
Mariusz | 2013-08-15

Ksiazka to bezapelacyjne arcydzielo. Wielka szkoda, ze autorka jest tak malo znana bo to co stworzyla przeszlo moje najsmielsze oczekiwania. W tych objawieniach musi rzeczywiscie istniec Reka Boga bo cicha, pokorna i zamknieta w sobie osoba nie bylaby w stanie stworzyc tak jasnego i rzeczowego uzupelnienia Biblii.

justi | 2011-08-06
Przeczytana: 2005 rok

Książka, którą nazwałam uzupełnieniem Biblii, ponieważ opisuje te szczegóły, które chcielibyśmy znać, a biblijne opisy je pomijają.
Ciekawe jest też wprowadzenie, w którym poznajemy Katarzynę i charakter jej objawień.
Potem rozumie się dużo więcej...

gregor82 | 2012-10-22

Piękne uzupełnienie Biblii. Treść zawarta w tej "księdze" wizji ładnie przeplata sie z treścią Biblii i nadto, w sposób szczegółowy, opisuje wydarzenia, a w szczególności miejsca, które są związane z historią zbawienia człowieka. Lektura obowiązkowa, dla świadomych katolików, nieprzewrażliwionych na punkcie równości, tolerancji odnośnie innych religii, czy ras.

barbaruczka | 2012-07-17

Szukam właśnie tej książki, potrzebuję do napisania pracy, dość pilnie niestety; jesli ktoś z czytających posiada tę pozycję i mieszka w warszawie, ardzo proszę o kontakt, uratuje mi to życie :-) barbaruczka@yahoo.fr, pozdrawiam !

Limetka | 2014-12-24

Miłość we śnie
Tłumaczenie snów
erotycznych wedle nauki
Skorzystaj z przedwojennego
sennika i poznaj prawdę o sobie...
i o przedwojennej Polsce.

Zaznacz - jeśli we śnie:
  •   jadłeś ARBUZA
  •   kupowałeś BLASZANE WYROBY
  •   wpadł ci w ręce PĘDZEL
  •   spotkałeś POLICJANTA
  •   widziałaś ŚWIECĘ
SPRAWDŹ CO OZNACZA SEN

Pobierz aplikację mobilną

Kalendarium literackie
  • Gianrico Carofiglio
    54. rocznica
    urodzin
    Nie ma człowieka, który naprawdę przestałby palić. Palenie można rzucić co najwyżej na chwilę. Na całe dni. Albo miesiące, albo lata. Ale nikt tak naprawdę nie przestaje. Papieros zawsze będzie cię kusić. Niekiedy pojawia się ni stąd, ni zowąd we śnie, nawet pięć lub dziesięć lat po tym, jak "przest... pokaż więcej
  • Ilona Felicjańska
    42. rocznica
    urodzin
    Zło nie czeka na zaproszenie. Zło wypatruje okazji.
  • Jan Strelau
    84. rocznica
  • Billie Letts
    77. rocznica
    urodzin
    - Och, może jeszcze tego nie wiesz. Może nigdy nie miałaś na sumieniu takiego kłamstwa, które by zjadło kawałek ciebie. Ale gdybyś kiedyś miała... to przy odrobinie szczęścia... może się trafić szansa, żeby je naprawić. Jedna jedyna szansa, by to zmienić. Tylko że ta szansa przemija. I już nigdy n... pokaż więcej
  • Ronald Chetwynd-Hayes
    96. rocznica
  • Voltaire
    237. rocznica
    śmierci
    Nie ma bardziej chimerycznego projektu jak projekt doprowadzenia poglądów ludzkich do jednolitości. Jednakże, mówicie, interes polityczny wymaga ustanowienia owej jednolitości, skrzętnego usunięcia wszystkich poglądów przeciwnych poglądom przyjętym przez państwo, to znaczy, wymaga ograniczenia człow... pokaż więcej
  • Tomasz Pacyński
    10. rocznica
    śmierci
    Pijak przy trzepaku czknął, równo z wybiciem północy. Zogniskował z trudem wzrok na przyglądającym mu się uważnie piwnicznym kocurze.
    - Kisssi... kisssi - zabełkotał. - Ciiicha noooc... Powiesz coś, koteczku, luzkim goosem?
    - Spierdalaj. - odparł beznamiętnie kocur i oddalił się z godnością.
  • Borys Pasternak
    55. rocznica
    śmierci
    To dobrze, kiedy człowiek zawodzi nasze oczekiwania, kiedy nie odpowiada z góry powziętym wyobrażeniom. Typowość to koniec człowieka, to wyrok na niego. Jeżeli nie da się go podciągnąć pod żaden wzorzec, jeżeli nie jest typowy, to znaczy, że spełnia co najmniej połowę wymagań, jakie się stawia człow... pokaż więcej
  • Christopher Marlowe
    422. rocznica
    śmierci
    I cannot read, and therefore wish all books burned.
  • Tadeusz Kostecki
    49. rocznica