Okładka książki Żywot i bolesna Męka Pana naszego Jezusa Chrystusa i Najświętszej Matki Jego Maryi wraz z Tajemnicami Starego Przymierza

Autor:
tłumaczenie
Ks. Władysław Rakowski
Das bittere Leiden unseres Herrn Jesu Christi. Nach den Betrachtungen der Gottseligen Anna Katharina Emmerich
wydawnictwo
Maria Vincit
83-85647-06-6
religia
typ
papier
justi
9,36 (14 ocen i 4 opinie)

Opis książki

Ta księga to wielka łaska Boża na obecne czasy. Skierowana nie tylko do wierzących, aby jeszcze bardziej ożywili i pogłębili swoją wiarę i miłość do Boga, ale do wszystkich ludzi, zarówno wykształconych, jak i prostych, odłączonych od Kościoła katolickiego oraz niewierzących. Fenomen tej książki polega na tym, że nikomu nie udało się tak realistycznie ukazać zarówno Bóstwo jak i człowieczeństwo Chrystusa w całej swojej głębi. Księga ta powinna być obowiązkową lekturą każdego człowieka bez względu na wiek, a tym bardziej w każdej katolickiej rodzinie powinna stać na honorowym miejscu w biblioteczce. Zawiera charakterystykę objawień błogosławionej Anny Katarzyny Emmerich, opis jej życia i śmierci oraz:
4. Stworzenie Świata
5. Grzech i jego skutki
6. Najświętsza Maryja Panna
7. Najświętsze Wcielenie
8. Jezus rozpoczyna Swój urząd nauczycielski
9. Jan namawia do pokuty i chrzci
10. Jezus na pustyni. Gody w Kanie. Pierwsze Święta Paschy w Jerozolimie
11. Od końca pierwszych Świąt Paschy aż do nawrócenia Samarytanki przy studni Jakubowej
12. Podróże nauczycielskie Jezusa w okolicy Genezaretu i nad brzegami Jordanu
13. Od drugiego Święta Kuczek aż do pierwszego nawrócenia się Magdaleny
TOM II
1. Nauki i czyny Jezusa w Kafarnaum i w okolicy. Kazanie na górze
2. Nawrócenie Magdaleny popadłej ponownie w grzechy, aż do oddania kluczy Piotrowi
3. Od drugich Świąt Paschy do powrotu z Cypru
4. Wskrzeszenie Łazarza. Jezus w kraju Świętych Trzech Króli.
5. Gorzka Męka i Śmierć Pana Naszego Jezusa Chrystusa

Cena

Inne wydania

Polecamy

Gdzie wypożyczyć?
Znajdź książkę w najbliższej bibliotece MAK+
Opinie czytelników
Mariusz | 2013-08-15

Ksiazka to bezapelacyjne arcydzielo. Wielka szkoda, ze autorka jest tak malo znana bo to co stworzyla przeszlo moje najsmielsze oczekiwania. W tych objawieniach musi rzeczywiscie istniec Reka Boga bo cicha, pokorna i zamknieta w sobie osoba nie bylaby w stanie stworzyc tak jasnego i rzeczowego uzupelnienia Biblii.

justi | 2011-08-06
Przeczytana: 2005 rok

Książka, którą nazwałam uzupełnieniem Biblii, ponieważ opisuje te szczegóły, które chcielibyśmy znać, a biblijne opisy je pomijają.
Ciekawe jest też wprowadzenie, w którym poznajemy Katarzynę i charakter jej objawień.
Potem rozumie się dużo więcej...

gregor82 | 2012-10-22

Piękne uzupełnienie Biblii. Treść zawarta w tej "księdze" wizji ładnie przeplata sie z treścią Biblii i nadto, w sposób szczegółowy, opisuje wydarzenia, a w szczególności miejsca, które są związane z historią zbawienia człowieka. Lektura obowiązkowa, dla świadomych katolików, nieprzewrażliwionych na punkcie równości, tolerancji odnośnie innych religii, czy ras.

barbaruczka | 2012-07-17

Szukam właśnie tej książki, potrzebuję do napisania pracy, dość pilnie niestety; jesli ktoś z czytających posiada tę pozycję i mieszka w warszawie, ardzo proszę o kontakt, uratuje mi to życie :-) barbaruczka@yahoo.fr, pozdrawiam !

Limetka | 2014-12-24

Kalendarium literackie
  • John Irving
    73. rocznica
    urodzin
    Na tym sprośnym świecie [...] jest się czyjąś żoną albo czyjąś dziwką - albo na najlepszej drodze do stania się jedną czy drugą. A jeśli nie pasujesz do żadnej z tych kategorii, dają ci do zrozumienia, że coś jest z tobą nie w porządku
  • Peter Straub
    72. rocznica
    urodzin
    […] nigdy nie można być zbyt szczupłym ani zbyt bogatym.
  • Dorota Wellman
    54. rocznica
    urodzin
    Mogę sobie nie kupić czegoś do jedzenia, ale książkę kupię zawsze. Poluję na wybrane tytuły jak rasowy myśliwy. Czekam na targi książek, bo wiem, że żniwa będą obfite. Jestem szczęśliwa, kiedy tarabanię ciężkie torby z Pałacu Kultury. Nie mogę się doczekać, kiedy w domu otworzę książkę i zacznę nową... pokaż więcej
  • Marek Nowakowski
    80. rocznica
    urodzin
    Żyj po swojemu, własnym życiem, właśnie, dlatego, że ono jest twoje. Można je połączyć z cudzym, ale nie rezygnując z siebie. Bo wtedy, gdy przestaje się być sobą, gdy chce się być tylko tym, co pragną widzieć w nas inni, najłatwiej jest przegrać.
  • Piotr Sztompka
    71. rocznica
  • Szolem Alejchem
    130. rocznica
    urodzin
    Baba zawsze zostaje babą; nie darmo rzekł król Salomon, że pośród tysiąca kobiet ani jednej możliwej nie znalazł. Całe szczęście, dalibóg, że nie ma dziś mody na kilka żon.
  • Maria Józefacka
    73. rocznica
    urodzin
    Warto żyć, jeśli przez każdego z nas wpadnie promień słońca w mroki niepogody.
  • Murray Newton Rothbard
    89. rocznica
  • Philip K. Dick
    33. rocznica
    śmierci
    Nie wiedział wtedy, że utrata zmysłów bywa czasami najwłaściwszą reakcją na rzeczywistość.
  • Jarosław Iwaszkiewicz
    35. rocznica
    śmierci
    A potem przyjdzie śmierć: wszystko rozwiązując niczego nie wyjaśni. Odejdziemy tak, jakeśmy żyli: osobno. Świat nasz własny i jedyny musi nam wystarczyć do śmierci i po śmierci. Byle tylko nie zgłębiać tej myśli do końca, byle tylko nie przemyśleć tego fizycznie. Obumieranie rąk, mącenie się myśli,... pokaż więcej
  • David Herbert Lawrence
    85. rocznica
    śmierci
    Mężczyzna może swoim ciałem być dla kobiety żywym kluczem do całego świata.
  • Horace Walpole
    218. rocznica