Moje przeżycia z duszami czyśćcowymi

Tłumaczenie: Danuta Irmińska
Wydawnictwo: Wydawnictwo Księży Marianów PROMIC
Meine Erlebnisse mit den Armen Seelen
czyściec, dusza, Bóg
religia
rose11

Niektórzy ludzie pytają dlaczego Bóg dopuszcza, by zmarli ukazywali się żyjącym? Z pewnością nie dla zaspokojenia ciekawości! Jest to zawsze szczególny przejaw miłosierdzia Bożego i część Jego zbawczego planu. Nam powinno to przynieść duchową korzyść; dla zmarłych zaś jest wielką pociechą w oczekiwaniu na zjednoczenie z Bogiem. To powinno skłonić nas do modlitw i ofiar za dusze w czyśćcu cierpiące.

Maria Simma (1915–2004), mieszkanka alpejskiej wioski Sonntag w Austrii, otrzymała od Boga szczególny charyzmat, który pozwolił jej, by dusze czyśćcowe zwracały się do niej o pomoc. Niestrudzenie modliła się i pokutowała, służąc im dniem i nocą. Dzięki swojej książce, odczytom i kasetom stała się znana również poza granicami Austrii.

źródło opisu: Wydawnictwo PROMIC, 2014

źródło okładki: wydawnictwo.pl

Ida | 2018-02-02

Cała opinia na: GodzinaZksiazka.blogspot.com
Niebo i piekło - miejsca ostateczne, a pomiędzy nimi czyściec- stan przejściowy. Dla osób wierzących oczyszczenie oznacza całkowite wyzbycie się jakichkolwiek skaz i grzechów ze swojej duszy, po to, by przed Bogiem stanąć jako dusza zasługująca na najwyższe szczęście.
Czyściec jest - można by rzec - najbardziej "skomunikowany" z życiem na ziemi, bowiem to właśnie dusze przebywające w czyśćcu są w stanie porozumiewać się z żyjącymi ludźmi, dawać wskazówki, odpowiadać na pytania. Oczywiście sama komunikacja nie odbywa się tak po prostu. Do tego potrzebny jest specjalny dar i autorka Maria Simma otrzymała go i wykorzystywała podczas całego swojego życia. Nie obywa się bez wątpliwości ze strony postronnych osób, pogardy, czy posądzania o oszustwa. Nieznana nikomu kobieta staje się nawet obiektem kpin. Nie przeszkadza jej to jednak w niczym, a zwłaszcza w służeniu duszom czyśćcowym, co jest jej głównym celem.

Maria Simma żyła skromnie i...

annamagdalena | 2016-11-19
Na półkach: Przeczytane, Posiadam, Religia

Spodziewałam się chyba czegoś innego. Niemniej jednak książka bardzo mnie poruszyła, nie da się obok niej przejść obojętnie. Nie da się jej skończyć, odłożyć na półkę i zapomnieć.

Porusza głęboko ukryte struny duszy. Daje nadzieję i wsparcie. Ale także przestrasza odpowiedzianymi historiami. No bo jak można nie zadumać się nad losem księdza przebywającego i cierpiącego czyśćcowe męki od 505 roku?!

Dla wierzących i tych wątpiących. Dla niewierzących może też, kto wie czy akurat ta lektura nie będzie pierwszym krokiem do nawrócenia.

Warto, dla spokoju duszy.

Przemysław Zyra | 2014-12-04
Na półkach: Przeczytane, Polecam
Przeczytana: 2008 rok

"Wierzę w świętych obcowanie" - można powtarzać bez wiedzy o czym się mówi. Ta książka daje obraz tego, czym jest świętych obcowanie.

alina | 2013-09-08
Przeczytana: 08 września 2013

"Moje przeżycia z duszami czyśćcowymi" zawierają bardzo dużo wartościowych informacji i uświadamiają nam jak bardzo jesteśmy samolubni, gdyż w życiu codziennym nie pamiętamy o zmarłych. Zachęcam każdego do przeczytania tej książki.

rose11 | 2017-02-08
Przeczytana: 16 stycznia 2017

Książka bardzo godna polecenia! Dopiero po jej przeczytaniu zdałam sobie sprawę jak wiele, my żyjący, możemy zrobić dla dusz czyśćcowych, jak czasem jedna cząstka różańca może być dla nich ogromnym ratunkiem. Niesamowite jest też to, jak wielkie miłosierdzie Boga odkrywałam czytając każdą kolejną stronę. Jak dobry On jest dając każdej duszy szansę na nawrócenie, nawet w ostatnich minutach życia.
Polecam KAŻDEMU!

Sandri | 2015-07-23

Jak pisze Maria Simma jest możliwa relacja miedzy ludźmi i duszami czyśćcowymi. My możemy przyczynić się do złagodzenia i skrócenia ich cierpień, one zaś swoją modlitwą wstawiają się za nami. Warto więc poświęcić choćby chwilę dla potrzebujących dusz, które same już nie są w stanie sobie pomóc... kto wie być może kiedyś będziemy na ich miejscu.

Izabela | 2018-01-15
Na półkach: Maria Simma, Przeczytane
Przeczytana: 06 stycznia 2018

to nie jest fantastyka tylko rzeczywistość dla wszystkich tych którzy nie wierzą oraz wierzą że po za nami jest coś jeszcze poruszona do głębi polecam wszystkim bez względu na poglądy napisana w przestępny sposób dla każdego kto zechce sięgnąć po tą książkę nie wystarczy przeczytać opinie trzeba samemu przekonać się czy było warto

Vemida | 2016-06-22

Jak bardzo mylą się ci, którzy nie wierzą w życie po śmierci ani w łączność między światem żyjących i zmarłych! Wierzący nieraz zastanawiają się jak wygląda czyściec, ile czasu trwa, za jakie grzechy najciężej się tam pokutuje albo co się dzieje po śmierci z nienarodzonymi dziećmi, samobójcami czy też osobami innej religii. Dusze czyśćcowe, z którymi Maria Simma miała kontakt przez niemal całe swoje życie, zdradziły jej wiele tajemnic, które zamieszczone zostały w tej książce. Myślę, że wciąż zbyt dużo ludzi podchodzi lekceważąco do czyśćca, tymczasem cierpienia w czyśćcu są naprawdę przeogromne, a zmarli bardzo potrzebują naszej modlitwy. Możemy im pomagać na wiele sposobów – o tym również jest ta książka. Oni po drugiej stronie pamiętają o nas w modlitwie. Największe wrażenie wywarła na mnie chyba prawdziwość słów „Jaką miarą mierzycie, taką wam odmierzą”. Przykładowo jeśli ktoś za życia lekceważył Eucharystię, po śmierci Msze Św ofiarowane w jego intencji nie będą...

zzz | 2018-03-03

Książka, która mnie wciągnęła i nie mogłem się oderwać, daje do myślenia... W jakimś stopniu wpływa na to jak postrzegamy świat ten, w którym żyjemy jak i ten inny, drugi, który przecież istnieje, musi istnieć, ale tak często przez nas zapominany.

„Albowiem mężczyzna i kobieta są jak kwiaty w dolinie, które kwitną dziś, by jutro spłonąć w ogniu czasu. Człowiecze życie jest jak pora roku. Przychodzi i odchodzi. Módlmy się!”- S. King

Po przeczytaniu, książka na pewno gdzieś w środku nas zostanie. Polecam :)

Buch_mota | 2018-05-11
Na półkach: Religia, Posiadam, Przeczytane
Przeczytana: 08 maja 2018

Nie jest grzechem niewiara w prywatne objawienia. Jednak po przeczytaniu tej książki pierwszy raz zdecydowałem zamówić Mszę za zmarłego 11 lat temu dziadka. Nie jestem teologiem, ale nie znalazłem tam nic co by nie zgadzało się z Ewangelią. Komu polecam - wszystkim.