Od Zmartwychwstania do Zesłania Ducha Świętego

Okładka książki Od Zmartwychwstania do Zesłania Ducha Świętego Anna Katarzyna Emmerich (bł.)
Okładka książki Od Zmartwychwstania do Zesłania Ducha Świętego
Anna Katarzyna Emmerich (bł.) Wydawnictwo: Wydawnictwo M Seria: Objawienia Anny Kathariny Emmerich religia
religia
Objawienia Anny Kathariny Emmerich
Wydawnictwo M
2023-01-01
2018-01-01
objawienia

Jest to książka będąca jedynie urywkiem objawień św. Anny Kathariny Emmerich, które zebrano w wielu tomach. Dla osób pragnących przeniknąć lakoniczność ewangelii w poszukiwaniu czasami nawet dość prozaicznych szczegółów życia Jezusa, Matki Bożej, Apostołów i wczesnego Kościoła jest to bardzo wartościowa lektura umożliwiająca pełniejsze wyobrażenie sobie wydarzeń od Zmartwychwstania do Zesłania Ducha Świętego (a później do zaśnięcia Najświętszej Maryi Panny).
Bardzo cenna lektura duchowa, np. wzbogacająca rozważania różańcowe.

To moje pierwsze zetknięcie z objawieniami niemieckiej mistyczki - nie licząc filmu "Pasja" Mela Gibsona, którego scenariusz opiera się na objawieniach błogosławionej Anny Katarzyny Emmerich. Niespełna 180-stronicowa książka wciąga niczym najlepsza powieść sensacyjna. Obrazy malowane słowami przybliżają epokę i zwyczaje minionych czasów. Pokazują one znane z nauki Kościoła wydarzenia jednakże w niezwykle barwny sposób, pobudzający wyobraźnię i ukazujący nieznane znikąd szczegóły. Refleksja, z którą pozostaję po przeczytaniu tej pozycji to podziw dla powagi i pieczołowitości, z jakimi pierwsi wyznawcy Chrystusa podchodzili do sacrum. Na tym tle nasze współczesne praktyki mocno trącą pośpiechem i bylejakością...

Całe życie poszukujemy uczymy się i dowiadujemy o rożnych szczegółach i objawieniach.

• Religijne
  • Przeczytane 2020 roku