Kazania proboszcza z Ars

978-83-85770-86-2
Jan Maria Vianney, kazania
religia
MariaPy

Zbiór zawiera 29 kazań o pokusach, o grzechach głównych, o zgubnych skutkach przywiązania do grzechu i niegodnego przyjmowania Komunii Świętej, o warunkach dobrej spowiedzi, o cnotach i o sprawach ostatecznych. Droga do świętości poprzez spowiedź i modlitwę! Książka jest źródłem cennych duchowych drogowskazów zawartych w kazaniach św. Jana Marii Vianney’a, kapłana obdarowanego łaską...

Książka jest źródłem cennych duchowych drogowskazów zawartych w kazaniach św. Jana Marii Vianney’a, kapłana obdarowanego łaską wyjątkowego rozumienia ciężaru grzechu i świadomego nieocenionej roli sakramentu pojednania (zwany był „męczennikiem konfesjonału”).

Jaki szczęśliwy jest człowiek - a jednocześnie, jak wielkim jest winowajcą!
Mówię, że jest szczęśliwy, bo mimo że utracił Boga, niebo i dusze, może jeszcze naprawić tę stratę i odzyskać wieczną szczęśliwość.
Kiedy bogacz utraci majątek, to nieraz, pomimo najszczerszych chęci, nie będzie w stanie go odzyskać; grzesznik przeciwnie - z niewielkim trudem może odzyskać poniesione straty.
O, Boże, jak Ty kochasz grzeszników, skoro dajesz im tyle środków do odzyskania nieba!
A mimo to mówię, że zaciągamy wielką winę, kiedy gardzimy tak cennymi dobrami, które łatwo możemy posiąść.
Drogi przyjacielu, skoro straciłeś niebo, to dlaczego stale w tym ubóstwie pozostajesz?

źródło opisu: VIATOR 2009

źródło okładki: Zdjęcie autorskie

BookReader | 2016-03-01

Jestem pewny, że gdyby Św. Jan Maria Vianney żył w dzisiejszych czasach, stałby się jednym z najbardziej opluwanych, krytykowanych, znienawidzonych księży. Nie owija w bawełnę i mówi prosto z mostu.
Książka zawiera kazania tak mocne, bezpośrednie i dobitne, że aż ciarki po plecach przechodzą. Skłaniają do poważnej refleksji nad życiem i do próby zweryfikowania hierarchii własnych wartości.
Św. Ojciec Pio mawiał, że największym nieszczęściem duszy jest przesadna ufność w jej własne możliwości. Św. Jan Maria Vianney potrafi sprowadzić człowieka do parteru, kiedy ogarnia nas takie poczucie, że jestem super, wszystko mi się udaje itd. Ten zbiór kazań bardzo jasno pokazuje, że człowiek sam z siebie jest mocno ograniczony.
Warto wspomnieć, że Św. Jan Maria Vianney swoje kazania pisał przed Najświętszym Sakramentem. Nie był to też człowiek wykształcony. Miał poważne problemy z nauką, przez które o mały włos nie został wyrzucony z seminarium.
Świetny zbiór mądrych kazań, które mam nadzieję...

Vendie | 2017-11-26

Ksiazka dla ludzi o mocnych nerwach. J.M Vianney mowi bez ogrodek o czysccu i piekle, o zasdzkach zlego ducha. W poszczegolnych rozdzialach opowiada o siedmiu grzechach glownych. Ksiazka uswiadamia, ze czlowiek jest grzeszny i to co robimy teraz wcale nie wystarczy...przytacza sad ostateczny i o tym jak kazdy bedzie sadzony wg swoich czynow, polecam ksiazke zwlaszcza dla tych ktorzy uwazaja ze sa dobrymi ludzmi i nie popelniaja ciezkich grzechow, nie maja z czego sie spowiadac. Gwarantuje ze slowa ksiedza porusza wasze sumienie. Jest to trudna ksiazka ale bardzo potrzebna, najlepsza przed rachunkiem sumienia. Polecam!

MakowaPetrova | 2014-09-25
Przeczytana: 2013 rok

Bardzo trudna książka. Trudny, specyficzny język. Jestem katoliczką,ale polecam wszystkim. Twardy orzech do zgryzienia, ostrzegam!

Paulina | 2018-03-08

Nieoceniona pozycja. W tych kazaniach powiedziana jest prawda, która porusza sumienia.

Jakub | 2016-02-23

Wg. mnie ta książka najkonkretniej oddaje fenomen św.Jan Marii Vianneya. Porównując do innych książeczek np. Zapiski z Ars. Jest to bardzo konkretny zbór kazań bez anegdotek itp. na tematy które powinny interesować wszystkich wierzących.
Zgodzę się, jest to jak to zostało tutaj wspomniane "twardy orzech", jednak warto dowiedzieć się również o tym, czego księża częstokroć wolą nie mówić wprost, a przynajmniej nie w taki sposób jak proboszcz z Ars.

xerex | 2017-07-15

Fantastyczna książka. Polecam każdemu, kto choć "trochę wierzy". Porusza sumienie. Teraz czyta ją moja teściowa :)

Klara | 2017-11-26
Bartosz | 2017-08-16