Zimne kraje

poezja
Fox Mulder

Katarzyna | 2015-11-03
Przeczytana: 03 listopada 2015

To nieprawda, że Świetlicki to idealny autor dla tych, którzy nie lubią obcować z poezją, a z taką opinią się spotkałam. Cierpiałam, czytając "Zimne kraje", których lektura bardzo mnie zmęczyła. Zawsze czuję się niewdzięcznie, kiedy przyznaję książkom poetyckim tak niskie noty. Może niesprawiedliwie, bo może zasługują na więcej. Nie wiem, a ta niewiedza wynika z faktu, że poezji nie lubię, nie rozumiem i nie potrafię się nią zachwycać (dotyczy to zwłaszcza poezji współczesnej). Nic więc dziwnego, że mnie ta pozycja nie porwała. Dla tych, co lubią czytywać wiersze, może być idealna.

Fox Mulder | 2011-08-03
Na półkach: Przeczytane, Ulubione, Poezja
Przeczytana: 2008 rok

Książka przełomowa dla polskiej poezji. Już niemal klasyka. Nie do zdobycia, sam musiałem skorzystać z biblioteki uniwersyteckiej. Książka absolutnie kultowa i żywa.

Kat | 2013-10-14
Przeczytana: 14 października 2013

'Czasami palce pragną/aksamitu a nie drzazg. Normalna potrzeba.'

dintah | 2014-07-09

pan marcin pisząc ten tom był artystą głodnym i groźnym. nadal jest artystą.

Five | 2016-11-14
yumma | 2016-10-18
Przeczytana: 09 października 2016
iliennn | 2016-10-17
Przeczytana: październik 2016
Dorfred | 2016-03-24
Ile ze „100 książek, które trzeba przeczytać” już znasz?