Bezsennik, czyli o czym dziewczyny rozmawiają nocą. Kłopotliwe ognisko

Cykl: Bezsennik, czyli o czym dziewczyny rozmawiają nocą (tom 2)
Wydawnictwo: Podsiedlik-Raniowski i S-ka

Masz dość czytania książek o Lyndsey, Ruby, Effie i innych bohaterkach, które żyją daleko stąd, w Stanach Zjednoczonych, Anglii albo gdzieś na końcu świata? Kaśka, Julka i Zuzia mieszkają w Polsce i są właśnie takie jak Ty! Nocą lubią gadać o szkole, chłopakach, swoich rodzinach i koleżankach. I przeżywają wiele niezwykłych przygód, bo każda noc przynosi niespodzianki.

Nicość | 2012-06-07

Dla odprężenia :)

Opinia zaznaczona jako spoiler. Pokaż ją.

Książki z serii "Bezsennik" ("Kłopotliwe ognisko" też do niej należy), jak napisano na okładce*, mają opowiadać o zwykłych polskich dziewczynach, które przeżywają niesamowite przygody...
Rzeczywiście niesamowite. Bo które młode Polki goszczą u siebie na ognisku strażaka i jedzą z nim w dobrej komitywie kiełbaski? Przyjmują również starą, strachliwą i wredną babcię, która nagle przechodzi zdumiewającą metamorfozę (zmieniając się na lepsze, oczywiście) oraz przedszkolnego wroga gospodyni, w którym zakochuje się jedna z nich.
Sekretne Siostrzane Bractwo Zeta składa się z: Zuzanny Zawadzkiej (mama - fizyczka i chemiczka, niezbyt wysoki majątek oraz małe mieszkanie), Julii Ździebełko, poetki Bractwa (rodzice są właścicielami sieci pralni, znajdują się na liście stu najbogatszych Polaków, mieszkają razem w gigantycznej willi ze służbą, na strzeżonym osiedlu), Katarzyny Żabniak (potomkini szlacheckiego rodu Łanieckich, mama: weterynarz, babcia: wyniosła hrabianka, dom: rozpadający się...

książek: 1901

Po raz pierwszy z twórczością pani Liliany Fabisińskiej spotkałam się w momencie, kiedy z miejskiej biblioteki wypożyczyłam dla mojej córki książeczkę pt "Wesołe wycieczki". Historyjka o zwierzątkach tak bardzo spodobała się mojemu dziecku, że musiałam ją czytać wielokrotnie zanim nadszedł termin oddania książki do biblioteki. Postanowiłam sprawdzić, jak autorka radzi sobie z pisaniem książek dla nieco starszych dzieci. Tym sposobem natrafiłam na serię "BezSennik, czyli o czym dziewczyny rozmawiają nocą", która dedykowana jest polskim nastolatkom. W książkach należących do tej serii poruszane są tematy bliskie każdej nastoletniej dziewczynce. Niedawno miałam okazję zapoznać się z pierwszą częścią tego cyklu zatytułowaną "BezSennik - Burza z piorunami". To co w niej znalazłam spodobało mi się na tyle, że postanowiłam sięgnąć po kolejny tom, czyli "BezSennik - Kłopotliwe ognisko".

Poprzednim razem poznaliśmy trzy bardzo sympatyczne dziewczynki - Kasię, Zuzkę oraz Julkę. Poznały się...

Ervisha | 2010-10-25

Opinia zaznaczona jako spoiler. Pokaż ją.

excline | 2015-02-19

Przeczytałam wszystkie książki z tej serii. Pamiętam jak na nie "polowałam" w bibliotece, jest to moja kolejna ulubiona seria.

Lexie | 2017-01-12
Przeczytana: 12 stycznia 2017

Nigdy nie jest się za starym na ulubione lektury z dzieciństwa. I dopiero licząc, ile lat upłynęło od ostatniego czytania, człowiek czuje upływ czasu!
Gimnazjum i wiek 13 lat dawno za mną, ale lektura nadal była przyjemna i gdybym miała siostrę czy kuzynkę w tym wieku, na pewno chętnie wcisnęłabym jej w ręce całą serię.
Bohaterki są sympatyczne i prawdziwe. Realia są polskie i dzięki temu czytelnik może łatwo się utożsamiać z bohaterami, jak i samą historią. Niby zwykła codzienność, a jednak potrafi być pełna przygód.

drut_miedziany | 2012-11-16
Przeczytana: 2003 rok

Bezsenniki czytałam mając lat 11 czy 12, byłam nimi zupełnie pochłonięta. Zazdrościłam dziewczynom ich przygód, teraz polecam te książki mojej siostrzenicy, która jak i ja rozpowszechnia je wśród swoich koleżanek. ;)

Kinga | 2011-05-07
Przeczytana: 01 stycznia 2010
Ewka | 2012-06-29

Bardzo fajna i polecam do czytania jeśli chce ktoś się odprężyć, ale nie koniecznie uciekać w świat który nie istnieje.