1000 powodów, żeby się (nie) całować

Tłumaczenie: Anna Maria Adamczyk
Cykl: Zamęt, całusy, katastrofy (tom 2)
Wydawnictwo: Wydawnictwo Dolnośląskie
1000 Gründe zu küssen
Enyo

Rodzeństwo trzynastolatków przeżywa rozterki. Sanny marzy o pierwszym pocałunku. Aby go zdobyć, jest gotowa nawet wejść pod stół i szczekać z psem na wyścigi! Konny, jej brat bliźniak, przeciwnie: chce ratować przyjaciół (i siebie też!) przed zgubnym wpływem całusów, dlatego postanawia założyć... Klub Niecałowanych.

źródło opisu: Wydawnictwo Dolnośląskie, 2006

Książkoholiczka | 2012-01-20
Przeczytana: 2010 rok

Uwielbiam książki Hortense Ullrich. Zawsze umiały mnie rozśmieszyć w trudnych chwilach. Śmiałam się z nich niemiłosiernie. Są krótkie, więc czyta się je w jeden wieczór, a dają radość na kilka dni :)

kamka11191 | 2016-07-13
Na półkach: 2016, Posiadam, Przeczytane

Przeciętna, ale idealna dla osób nielubiących czytać ciężkich książek.

Justilla | 2011-08-30
Na półkach: Przeczytane, 2011, Zagraniczna
Przeczytana: 18 sierpnia 2011

Dotąd w serii wydano sześć tomów, ja mam cztery. W każdym są ci sami bohaterowie: bliźnięta Sanny i Konny Kornblum, ich zwariowana rodzina, pomocna przyjaciółka Sanny, Liz oraz kumple Konny'ego, Kai i Felix. Każda książka dotyczy ich spraw miłosnych, zwykle na zasadzie przeciwieństw: jeśli Sanny chciałaby w końcu się zakochać, Konny z kolei ma dość wszystkich dziewczyn. Rozdziały są pisane naprzemiennie, zawsze jednak książkę zaczyna Sanny (kobiety mają pierwszeństwo? :)). Są swoimi zupełnymi przeciwieństwami. Oboje jednak mają talent do pakowania się w kłopoty, choć wrodzoną pomysłowością bije ich młodszy brat... Konny, któremu niefortunnie podsunięto psa i pomysł bycia piratem. Ojciec zamienia się z mamą na obowiązki i w domu zaczyna panować totalny chaos, w wyniku czego zatrudniona została pomoc domowa, Ludmilla. Całość daje mieszanką wybuchową.

Seria oczywiście skierowana do tych trochę młodszych, jednak i ja się nieźle bawiłam czytając je. Autorka postawiła tu na humor i...

Camillie | 2011-01-11
Na półkach: Przeczytane, 2011
Przeczytana: 10 stycznia 2011

Na początku lekko nudnawa lecz, w środku, wreszcie zaczęło się coś dziać. Książka trochę płytka, ale polecam fankom nastoletnich miłości.

Kinia2253 | 2012-06-06
Przeczytana: 25 czerwca 2009