Zabiłam ptaka w locie

Wydawnictwo: Czytelnik
Weronika

Zabiłam ptaka w locie to powieściowy debiut Agnieszki Osieckiej. Chwilami dramatyczna opowieść o życiu i problemach młodej dziewczyny żyjącej w Polsce w latach 60. To książka przepełniona emocjami, myślami, pragnieniami oraz brudną rzeczywistością. Historia o szukaniu siebie, miłości i sensu w bez sensownym świecie.

annadominikaa | 2016-02-09
Na półkach: 2016, Przeczytane, Ulubione
Przeczytana: 07 lutego 2016

Nietuzinkowa książka na jeden wieczór.
Bawi, wzrusza, zachwyca.
Co tak bardzo przyciąga?
Życie, emocje, myśli i uczucia podane jak na tacy. Osiecka przelewa na puste strony całą siebie.
Fabuła w wielkim skrócie?
Smutna rzeczywistość powojennej polski przedstawiona oczami dorastającej dziewczynki.
Walka ojca o normalną codzienność córki, inną niż ta, z którą musiał się zmierzyć jego pokolenie. Z drugiej strony bunt młodej bohaterki, rozdarcie między zachwytem nad wolnością a ograniczeniami otaczającego świata.

„Nie ratuj mnie ojcze, od tego, od czego nie powinniśmy być ratowani. Otwórz mi drzwi na dolę i niedolę sąsiadów moich, na cierpienie miasta mojego i na grzechy przodków naszych. Amen.”

aguszka | 2014-07-03

Często pisarze kamuflują wątki autobiograficzne, dając czytelnikowi przyjemność z zabawy w ich wyszukiwanie. Ale nie u Osieckiej. Ona przecieka przez każdą literkę, podaje na tacy swoje życie. Są tacy, którzy uwielbiają jej twórczość i tacy, których fascynuje jej życie. Rzadko się spotykają w jednej osobie, rzadko idą tą samą stroną ulicy. Przy "Zabiłam ptaka w locie" wespół jedną kartkę mogą czytać i ci, i ci.

DNAeda | 2014-07-19
Na półkach: Przeczytane, Ulubione, 2014
Przeczytana: 19 lipca 2014

Fantastyczna opowieść o życiu niejako w trójwymiarze, gdzie przewija się również temat wojny i różowej włóczki. Ktoś napisał, że wkurzająca bohaterka, mnie bawi do rozpuku i sprawia, że chcę ją poznać z każdą stronicą bardziej i bardziej. Choć czasem jest mi jej zwyczajnie szkoda. Polecam-polecam!

olafina | 2014-03-10
Przeczytana: 09 marca 2014

Książkę którą trudno mi ocenić,
gdybym miała ją ocenić przez pryzmat fabuły, nie oceniłabym jej wysoko.
Natomiast oceniając przez pryzmat życia i twórczości Agnieszki oceniam całkiem całkiem :)

Kali | 2013-01-29
Przeczytana: 28 stycznia 2013

Wkurzająca książka i wkurzająca bohaterka. Może nie na mój łeb...

Anna Skowron | 2016-11-15
aneteea | 2016-10-21