83-08-03248-6
listy
noir_ange

Obszerny wybór listów Poświatowskiej, pisanych na przestrzeni kilkunastu lat, aż do śmierci, do krewnych, przyjaciół, powierników, opiekunów i ukochanych poetki. Układa się w szczególną, niesłychanie osobistą autobiografię Autorki z drugiej zaś strony daje obiektywne świadectwo jej wielkiej wrażliwości, siły, ciekawości świata i woli życia.

Bardzo lubię tę książkę. Płakałam czytając ją po raz pierwszy, wzruszałam się czytając po raz kolejny.
W listach ukazuje nam się silna i zarazem bardzo wrażliwa dziewczyna, kochająca ludzi oraz Kraków. Wiele emocji przelewa na papier, tworzy swoją magię.

MałaPisareczka | 2015-05-31
Przeczytana: 31 maja 2015

Ostatnio pojawiło się na moim blogu całkiem sporo recenzji tomików poezji, które mam zaszczyt gościć w swojej domowej biblioteczce, a które niewątpliwie dostarczają mi wiele radości bądź łez w życiu codziennym.

Dlatego też z nieukrawaną ciekawością poświęciłam się lekturze "Listów" Haliny Poświatowskiej, która nieustannie zaskakuje mnie swymi wierszami o miłości choć nie tylko, o czym możecie przekonać się powracając do recenzji [KLIK].

Ale czym jest tak właściwie ta książka?

To obszerny wybór listów Haliny Poświatowskiej - dopiero wchodzącej bądź już sławnej polskiej poetki - pisanych na przestrzeni kilkunastu lat, aż do śmierci. Adresatami są krewni, przyjaciele, powiernikowi, opiekunowie bądź ukochani. Słowa autorki układają się w szczególną, niezwykle osobistą autobiografię Haliny Poświatowskiej, z drugiej zaś strony dają obiektywne świadectwo jej wrażliwości, siły, ciekawości świata i woli życia.

Spodziewałam się, iż Halina Poświatowska okaże się kobietą wyjątkową -...

To jest na pewno jedna z tych książek, których zapomnieć nie sposób. Pełna uczuć, emocji, oddziałuje na czytelnika, których zaczyna jeszcze bardziej się zastanawiać nad życiem oraz zaczyna jeszcze bardziej kochać H. Poświatowską. Bardzo trudno było mi czytać ostatnie listy, wiedziałam co będzie na końcu i nie chciałam tego. Chciałam trwać w tej książce wiecznie.
Halina Poświatowska stała się ważną personą w moim życiu.

lavender_mist | 2014-01-20
Przeczytana: lipiec 2010

sięgnęłam po ten zbiór listów po to by dowiedzieć się jakim była człowiekiem...nie zaczytywałam się w jej poezji...bardziej imponowało mi to, że pomimo choroby cieszyła się życiem i potrafiła się w nim odnaleźć, zrobić coś wielkiego

Jadzia | 2012-06-28

Uwielbiam twórczość Poświatowskiej. Wydawało mi się, że takie wiersze mogła napisać tylko nimfa leśna patyczkiem na listeczku... A tutaj zaskoczenie. Z listów wyłania się kobieta z krwi i kości, z humorami i takim charakterem, że raczej przyjaciółkami byśmy nie zostały. Jeśli ktoś lubi grzebać w prywatności innych - polecam :p

Moni | 2012-02-20

Cyklicznie wracam. Lubię!

tereska | 2014-11-11
Na półkach: Ulubione, Przeczytane, Posiadam
Przeczytana: 09 listopada 2014

" Ja się nie boję głodu i nie boję się biedy - tylko życia. Jeszcze ciągle życia, życia"

"Kochana, nauczyłam się spokojnie myśleć o śmierci - i chyba nie ma w tym nic złego. wyzwala nas ona od bólu i niepokoju i od innych złych rzeczy w życiu - jest spokojem - bezgranicznym spokojem. Sama się jej nie boję - przeraża mnie, że mogłabym być chora, dusić się, mieć spuchnięte nogi - i nie móc umrzeć."

aleksandraczyta | 2016-07-01
Na półkach: Rok 2016, Przeczytane, Posiadam
Przeczytana: 01 lipca 2016

Cudownie mi się czytało listy Pświatowskiej do rodziny i najbliższych przyjaciół. Urzekająca kobieta. A jak tak sobie poczytałam to i mi się przyśniła. I taka bliższa sercu się stała.

Bożena | 2011-10-16

Uwelbiam wiersze Poświatowskiej. Co tu dużo mówić.

| 2012-12-06

jest niezykła