Czarna wiewiórka

Wydawnictwo: Agencja Artystyczna Prospero
powieść polska

Wanda dowiaduje się, że jej mąż jest poważnie chory. Nie potrafi sobie wyobrazić życia bez niego, dlatego gdy zostaje pozbawiona resztek nadziei, że mąż przeżyje, postanawia zapisać się na terapię do psychiatry. Leczenie ma oswoić ją ze śmiercią męża, a także odczarować wszystkie cudowne chwile, które nie pozwolą jej żyć bez niego. Zaskakujące metody terapii okazują się zgubne, gdy prawda wychodzi na jaw.

źródło opisu: Opis autorski

źródło okładki: Zdjęcie autorskie

Alex | 2015-08-19
Przeczytana: 19 sierpnia 2015

Dostałam tę książkę jako nagrodę w klasie, niegdyś siódmej. Wyobraźcie sobie, że miałam te przyjemność poznać panią Agnieszkę Osiecką i poprosiłam ją pewnego dnia o autograf. Wpisała mi wspaniałą dedykację, ale postukała się w głowę, jak można dziecku dać taką lekturę. Wróciłam do niej po latach, dopiero teraz zrozumiałam, w czym rzecz. Bardzo ją wam polecam, a zwłaszcza tym, którzy lubią się babrać w zakamarkach ludzkich uczuć. Zapamiętałam pewien tekst, że aby dać komuś zastrzyk domięśniowy trzeba mieć specjalne pozwolenie, ale żeby babrać w jego duszy, już nie. Uwielbiam teksty Osieckiej, cieszę się że mam tę starą, pożółkłą książkę

sowa | 2016-08-27
Na półkach: Beletrystyka, Przeczytane
Przeczytana: 27 sierpnia 2016

Trudno ubrać w słowa o czym jest ta książka. Na pewno o pogmatwanych kobiecych duszach (na których Osiecka niewątpliwie znała się świetnie), ale też trochę o tych męskich. I o tym, czy leczenie duszy w ogóle jest możliwe. Książka chociaż nie lekka i nie wesoła, to nie przygniata tematem, czyta się ją lekko i z przyjemnością.

nishi | 2011-04-19
Przeczytana: 19 kwietnia 2011

Niesamowite, intrygujące. Nie przypuszczałam, że Osiecka pisze aż tak dobre książki. Na pewno sięgnę po coś jeszcze, jej autorstwa. Wanda była postacią ciekawą i budzącą kontrowersje. Otumanioną wiewiórką. Idealnie określone.

aguszka | 2014-06-19

Osiecka doceniana za wiersze i piosenki - tutaj jeszcze bardziej wciągająca w prozie. Aż dziw bierze, że na 100 stronach można tak wiele napisać o życiu, o bolesnych potrzebach człowieka samotnego. O szaleństwie tych, którzy z szaleństwa leczą, o metodach na zapomnienie o szczęściu, żeby móc żyć w niewoli i być szczęśliwym - jak zwierzęta w zoo.

artdeco92 | 2010-11-19

Zaskakujące.

Ola | 2014-04-24
Przeczytana: 15 sierpnia 2014

Taka sobie proza poetki...

bigos | 2016-11-08
ditty | 2016-10-08