Zająć i utrzymać

Wydawnictwo: Rebis
Seize and hold: Master Strokes on the Battlefield
historia
adamats

W "Zająć i utrzymać" autor barwnie, z werwą, a zarazem kompetentnie ukazuje kilkanaście najbardziej wartych uwagi wypadów na polach bitew XX wieku. Poczynając od rajdów jednostek górskich, przez zagony pancerne, po zaskakujące desanty morskie i powietrzne, Bryan Perrett zdradza sekrety dowódców, którzy potrafili dzięki temu wymagającemu wielkiej wyobraźni i zuchwałości manewrowi doprowadzić do zwycięstwa w bitwie czy kampanii. Polskiego czytelnika z pewnością zainteresuje, że do tych dowódców - miary Erwina Rommla - autor zaliczył też pułkownika Biernackiego, którego niewielki zagon motorowy w 1920 roku zdobył w wielkim stylu Żytomierz i otworzył wojskom polskim drogę na Kijów.

źródło opisu: od wydawcy

źródło okładki: zdjęcie autorskie

Krzysiek | 2015-05-31
Na półkach: Historia, Posiadam, Przeczytane

Napisane sprawnie.
Kilka opisów operacji/działań bojowych, bardziej i mniej znanych. Plusik za znalezienie miejsca dla Wojska Polskiego.
Można przeczytać, ale nie jest to arcydzieło.

Bartosz | 2015-11-17
Przeczytana: wrzesień 2012