Ani kroku w tył!

Wydawnictwo: Rebis
Last Stand!
historia
Jakub Drewnik

Kolejna monografia brytyjskiego historyka wojskowości ukazuje stosunkowo często występujące w czasie wojen zjawisko taktyczne, tym razem na przykładach trzynastu bitew, najczęściej obronnych. Chodzi o sytuacje, w których obrońcy nie mogli lub nie chcieli się cofnąć i postanowili poświęcić swoje życie. Perrett opisuje rozmaite epizody, od tych powszechnie znanych, jak walka Starej Gwardii pod Waterloo czy obrona Alamo, aż do praktycznie nie omawianych dotąd w polskiej literaturze historyczno-wojskowej, jak Rorke's Drift (wojna z Zulusami) lub Imjin w czasie wojny koreańskiej. Do każdego rozdziału dołączono mapki i fotografie.

źródło opisu: Dom Wydawniczy REBIS 2002

źródło okładki: google

Jakub Drewnik | 2015-11-26
Na półkach: Przeczytane, 2015

Dobry pomysł ale bardzo słabe wykonanie. Bardzo długo męczyłem tę książkę więc opinia będzie krótka. Najprościej ujmując: źle się to czyta. Język jest ciężki i pomimo na pierwszy rzut oka, ciekawego tematu, książka nie wciąga a wręcz odpycha. Wiem, że jest to pozycja naukowa i jej celem jest przedstawienie faktów a nie lekkie czytanie, ale na prawdę można połączyć te dwie rzeczy. Nie polecam