Za wszelką cenę

Tłumaczenie: Jarosław Kotarski
Seria: Ars Belli
Wydawnictwo: Rebis
5 (3 ocen i 1 opinia) Zobacz oceny
At all costs! : stories of impossible victories
historia, militaria, wojskowość
historia

Studium prezentuje szereg bitew, których wynik miał istotny wpływ na losy całych kampanii i w konsekwencji losy narodów i państw.

Ksawery Szaniawski | 2013-02-28
Przeczytana: luty 2013

Według mnie autor pisał, po prostu, nie na temat. Dobór przykładowych bitew jest raczej przypadkowy i z tekstu często nie wynika kto, czy atakujący czy obrońcy bądź ktokolwiek, miał wykonać zadanie „za wszelką cenę”. Brak jakiejkolwiek analizy wyników batalii.
Dużym plusem jest dobrze opisane tło historyczne i przyczyny danej bitwy. Same opisy bitew nijakie. Ogromny minus za fatalne, wręcz okropne mapy. Nabazgrane jakby ręką sześciolatka, nie ma tam naniesionych wszystkich sił stron konfliktu, ruchy wojsk zaznaczone lub nie, po prostu dramat. Czytając książkę trzeba posiłkować się mapami z internetu

Krzysiek | 2015-05-31
Na półkach: Historia, Posiadam, Przeczytane