Wódz

Wydawnictwo: Pomost
8385219048
Paweł

Jarosław Kurski (ur. 1963 r.) - dziennikarz podziemnej prasy "Solidarności", potem "Tygodnika Gdańskiego". W latach 1989-90 rzecznik prasowy Lecha Wałęsy. W przeddzień wypowiedzenia "wojny na górze" przedstawił przewodniczącemu "Solidarności" krytyczną analizę jego polityki. Zasadnicza rozbieżność poglądów pomiędzy nim a Wałęsą skłania go do rezygnacji. Zwalnia się w lipcu 1990 roku.

źródło opisu: Wydawnictwo Pomost, 1991

Opinia zaznaczona jako spoiler. Pokaż ją.

Agresywna i osobista. Wiele lat temu zdejmowała kołdrę z Wałęsy. Tak się przynajmniej wydawało. Teraz nie zainteresowałaby mnie.

przemorski | 2012-04-28

Dobrze napisana. Pokazuje niestety prawdę o naszym pierwszym prezydencie. Dla ludzi urodzonych po 89 może to być dobra lektura pokazująca jak gorący to był okres, a może też dzięki niej zainteresują się bardziej szczegółowymi opracowaniami.

RadosławF | 2015-08-26
Przeczytana: 26 sierpnia 2015

Ciekawe studium osobowości byłego prezydenta. Książka napisana w ciekawy sposób, trochę achronologiczna i krótka - do "połknięcia" w jeden dzień.

Filip | 2017-02-23
Ernest | 2017-02-05