Wódz

Wydawnictwo: Pomost
8385219048
Paweł

Jarosław Kurski (ur. 1963 r.) - dziennikarz podziemnej prasy "Solidarności", potem "Tygodnika Gdańskiego". W latach 1989-90 rzecznik prasowy Lecha Wałęsy. W przeddzień wypowiedzenia "wojny na górze" przedstawił przewodniczącemu "Solidarności" krytyczną analizę jego polityki. Zasadnicza rozbieżność poglądów pomiędzy nim a Wałęsą skłania go do rezygnacji. Zwalnia się w lipcu 1990 roku.

źródło opisu: Wydawnictwo Pomost, 1991

Konkwistadorrr | 2018-03-27
Przeczytana: 27 marca 2018

Książka napisana przez p. Kurskiego. Tak, ale nie TEGO pana Kurskiego, ale jego brata Jarosława. Dotyczy ona okresu kiedy był on rzecznikiem Lecha "Bolka" Wałęsy i trwało to niecały rok. Mowa tu o A. D. 1989 do grudnia A. D. 1990 kiedy L. Wałęsa został prezydentem Polski.
Co do samego autora to był to ten czas kiedy Gazeta Wyborcza była w miarę uczciwą, pro polską gazetą, a p. Jarosław Kurski nie bredził jak obecnie udzielając się i współtworząc ten dziennik współcześnie.
Wracając do "Wodza" to napiszę od razu, że to książka dla ludzi zainteresowanych polityką i historią współczesną Polski, która jak powszechnie wiadomo jest bardzo, ale to mocno zakłamana. Tutaj tego zakłamania jednak nie widać. Jest napisana uczciwie. Prócz opinii, rozmyślań Jarosława Kurskiego mamy sporo do czynienia z wypowiedziami śp. premiera Mazowieckiego, braci Jarosława i śp. Lecha Kaczyńskiego i oczywiście "wodza". Ta krótka książka mogłaby się wydawać nudna ze względu na swoją tematykę, jednak Kurski...

przemorski | 2012-04-28

Dobrze napisana. Pokazuje niestety prawdę o naszym pierwszym prezydencie. Dla ludzi urodzonych po 89 może to być dobra lektura pokazująca jak gorący to był okres, a może też dzięki niej zainteresują się bardziej szczegółowymi opracowaniami.

RadosławF | 2015-08-26
Przeczytana: 26 sierpnia 2015

Ciekawe studium osobowości byłego prezydenta. Książka napisana w ciekawy sposób, trochę achronologiczna i krótka - do "połknięcia" w jeden dzień.

Opinia zaznaczona jako spoiler. Pokaż ją.

Agresywna i osobista. Wiele lat temu zdejmowała kołdrę z Wałęsy. Tak się przynajmniej wydawało. Teraz nie zainteresowałaby mnie.

anna | 2018-02-26
Przeczytana: 26 lutego 2018