Lubimyczytać.pl to:

Autor:
seria/cykl wydawniczy
I tom I
wydawnictwo
Polska Oficyna Wydawnicza "BGW"
83-7066-181-5
Urban, Jajakobyły, Gadzinowski
typ
papier
buaszey
6.04 (23 ocen i 4 opinie)

Opis książki

Wywiad biograficzny z Jerzym Urbanem, byłym rzecznikiem rządu PRL w latach 1981-1989 oraz redaktorem naczelnym tygodnika "NIE", przeprowadzony przez Przemysława Ćwiklińskiego i Piotra Gadzinowskiego.

źródło okładki: http://media200.8p.pl/

Polecamy

Gdzie kupić?
Sklep
Format
Cena
Opinie i aktywności czytelników
Patryk | 2013-11-06
Przeczytana: 2012 rok

Książka ciekawa. Jestem ciekawy czy Urban przedstawił swoją historię szczerze czy za niektórymi niewygodnymi lub wstydliwymi faktami nie ukrył jeszcze mniej wygodnych. W każdym razie spowiedź sprawia wrażenie dosyć szczerej, chociaż w niektórych miejscach miałem wątpliwości. Moim zdaniem książkę warto przeczytać, nawet jeżeli o Ubranie ma się bardzo negatywną opinie.

Mahdi | 2013-03-04

Jerzy Urban jest - moim zdaniem - postacią odstręczającą. Jego "pisarstwo" jest odstręczające. Największy oportunista XX wieku w Polsce; farbowany lisek, który z rzecznika rządu przemienił się w kapitalistę pełną gębą. Jeśli ktoś lubi na wpół wulgarny, na wpół sensacyjny, felietenowy styl Urbana - będzie zachwycony tą książeczką. Ja - jako komunista (ale taki prawdziwy, z krwi i kości) - wstydzę się, że ktoś taki jak Urban kojarzy się wszystkim z tzw. "komuną".

Mateusz | 2014-03-25
Przeczytana: 25 marca 2014

Bardzo specyficzna biografia, podobnie jak osoba Urbana. Nigdy nie trawiłem tej osoby ale wywiad z nią czyta się całkiem nieźle. Dla młodszych czytelników (wychowanych w latach 90.) może być to ciężka pozycja ze względu na ciągłe odniesienia do osób i sytuacji o których nie dowiedzą się ze szkolnych podręczników.

uszas | 2013-09-23

Jedna z lepszych autobiografii jakie czytałam, a wierzcie trochę ich przewinęło się przez moje palce...

sekten78 | 2014-03-22

76. rocznica
  • Jerzy Stuhr
    67. rocznica
    urodzin
    Aktorstwo to nic innego jak umiejętność zapamiętywania w sobie pewnych stanów nerwowych i odtwarzania ich na zawołanie.
  • Ryszard Henryk Kordek
    93. rocznica
  • Alexandra Adornetto
    22. rocznica
    urodzin
    Niektórzy mówią, że i tak nie mamy wpływu na to w kim się zakochujemy - to miłość wybiera nas. Zdarza się i tak, że oddajemy serce komuś, kto jest zupełnym zaprzeczeniem tego, czego - jak nam się wydawało - szukaliśmy w drugim człowieku.
  • Jesper Juul
    66. rocznica
    urodzin
    Pochwała nie buduje u dziecka poczucia własnej wartości. Jeśli rodzice i otoczenie zachowują się tak, jakbyś był mistrzem świata we wszystkim, to kiedy znajdziesz się w prawdziwym świecie możesz doznać szoku. Bo tam przecież znajduje się mnóstwo innych mistrzów świata. Nagle otacza cię tłum ludzi, którzy w swoich rodzinach byli numerem jeden. Rodzice, którzy w ten sposób hodują dzieci, oddają im niedźwiedzią przysługę, bo one później nie potrafią zaakceptować, że życie może sprawiać ból, że człowiek może być rozczarowany i zły. Są jak pianiści, którzy w fortepianie akceptują tylko białe klawisze. To straszna sytuacja, która czyni z dzieci uczuciowe kaleki. Wielu dorosłych, którzy wychowywali się w takich rodzinach, sądzi, że powinni się rozwieść, gdy tylko w małżeństwie pojawią się pierwsze konflikty.
  • Philip Carlo
    65. rocznica
  • Thor Heyerdahl
    12. rocznica
    śmierci
    Nie widzę niczego, co byśmy mogli otrzymać od nich w zamian. (...) Jednakże - powiedział nagle donośnie szef, z ironicznym błyskiem w oku - odwaga i przedsiębiorczość mają również swoją wartość. Pułkowniku Lewis, niech pan im da to wyposażenie!

Znajdź nas na Facebooku