Okładka książki Jajakobyły : spowiedź życia Jerzego Urbana

Jajakobyły : spowiedź życia Jerzego Urbana

Autor:
Książka jest przypisana do serii/cyklu "I". Edytuj książkę, aby zweryfikować serię/cykl.
wydawnictwo
Polska Oficyna Wydawnicza "BGW"
83-7066-181-5
Urban, Jajakobyły, Gadzinowski
typ
papier
buaszey
6.08 (25 ocen i 4 opinie)

Opis książki

Wywiad biograficzny z Jerzym Urbanem, byłym rzecznikiem rządu PRL w latach 1981-1989 oraz redaktorem naczelnym tygodnika "NIE", przeprowadzony przez Przemysława Ćwiklińskiego i Piotra Gadzinowskiego.

źródło okładki: http://media200.8p.pl/

Polecamy

Opinie czytelników
Patryk | 2013-11-06
Przeczytana: 2012 rok

Książka ciekawa. Jestem ciekawy czy Urban przedstawił swoją historię szczerze czy za niektórymi niewygodnymi lub wstydliwymi faktami nie ukrył jeszcze mniej wygodnych. W każdym razie spowiedź sprawia wrażenie dosyć szczerej, chociaż w niektórych miejscach miałem wątpliwości. Moim zdaniem książkę warto przeczytać, nawet jeżeli o Ubranie ma się bardzo negatywną opinie.

uszas | 2013-09-23

Jedna z lepszych autobiografii jakie czytałam, a wierzcie trochę ich przewinęło się przez moje palce...

Mahdi | 2013-03-04

Jerzy Urban jest - moim zdaniem - postacią odstręczającą. Jego "pisarstwo" jest odstręczające. Największy oportunista XX wieku w Polsce; farbowany lisek, który z rzecznika rządu przemienił się w kapitalistę pełną gębą. Jeśli ktoś lubi na wpół wulgarny, na wpół sensacyjny, felietenowy styl Urbana - będzie zachwycony tą książeczką. Ja - jako komunista (ale taki prawdziwy, z krwi i kości) - wstydzę się, że ktoś taki jak Urban kojarzy się wszystkim z tzw. "komuną".

Mateusz | 2014-03-25
Przeczytana: 25 marca 2014

Bardzo specyficzna biografia, podobnie jak osoba Urbana. Nigdy nie trawiłem tej osoby ale wywiad z nią czyta się całkiem nieźle. Dla młodszych czytelników (wychowanych w latach 90.) może być to ciężka pozycja ze względu na ciągłe odniesienia do osób i sytuacji o których nie dowiedzą się ze szkolnych podręczników.

Iwa | 2014-07-08
Samael | 2014-04-11