Jajakobyły : spowiedź życia Jerzego Urbana

Autor:
Książka jest przypisana do serii/cyklu "I". Edytuj książkę, aby zweryfikować serię/cykl.
83-7066-181-5
Urban, Jajakobyły, Gadzinowski
typ
papier
buaszey
6,25 (32 ocen i 5 opinii)

Opis książki

Wywiad biograficzny z Jerzym Urbanem, byłym rzecznikiem rządu PRL w latach 1981-1989 oraz redaktorem naczelnym tygodnika "NIE", przeprowadzony przez Przemysława Ćwiklińskiego i Piotra Gadzinowskiego.

źródło okładki: http://media200.8p.pl/

Gdzie kupić?
Sklep
Format
Cena

Polecamy

Gdzie wypożyczyć?
Znajdź książkę w najbliższej bibliotece MAK+
Opinie czytelników
m_ght97 | 2014-08-25
Na półkach: Przeczytane, 2014
Przeczytana: 25 sierpnia 2014

Nie każdemu podoba się retoryka pana Urbana w mediach, ale dla mnie jednak jego postać niepowtarzalna i godna uwagi. Nie wszyscy posiadają dla niego choć minimum szacunku czy chociaż szczyptę sentymentu, lecz ta książka okaże się dla wielu kopalnią wiedzy na temat procesu transformacji i może odmiennego sposobu postrzegania świata i różnych faktów. Ktoś okaże się być skłonnym, by dopatrzeć się niedomówień, przekłamań, jednak myślę, że tak popatrzą na to osoby, które nie cierpią autora. Wszystko jest napisane z pewna doza empatii i kurtuazji, ciekawie. A niektóre fragmenty zawsze można opuścić, jeśli okażą się nieinteresujące. Lecz można przeczytać te książkę. Nikt nikomu nie nakaże, nikt nikomu nie zabroni.
Mam mniej lat niż ci, którzy żyli wtedy, kiedy mogli realnie wiedzieć, co dzieje na świecie. Ja bylem wówczas dopiero w planach. Z tego wywiadu-rzeki dowiedziałem się teraz o wielu anegdotach i ciekawostkach. A o nich dowiedzą się wszyscy, kiedy sięgną po "Spowiedź życia...

Patryk | 2013-11-06
Przeczytana: 2012 rok

Książka ciekawa. Jestem ciekawy czy Urban przedstawił swoją historię szczerze czy za niektórymi niewygodnymi lub wstydliwymi faktami nie ukrył jeszcze mniej wygodnych. W każdym razie spowiedź sprawia wrażenie dosyć szczerej, chociaż w niektórych miejscach miałem wątpliwości. Moim zdaniem książkę warto przeczytać, nawet jeżeli o Ubranie ma się bardzo negatywną opinie.

Mateusz | 2014-03-25
Przeczytana: 25 marca 2014

Bardzo specyficzna biografia, podobnie jak osoba Urbana. Nigdy nie trawiłem tej osoby ale wywiad z nią czyta się całkiem nieźle. Dla młodszych czytelników (wychowanych w latach 90.) może być to ciężka pozycja ze względu na ciągłe odniesienia do osób i sytuacji o których nie dowiedzą się ze szkolnych podręczników.

uszas | 2013-09-23

Jedna z lepszych autobiografii jakie czytałam, a wierzcie trochę ich przewinęło się przez moje palce...

Mahdi | 2013-03-04

Jerzy Urban jest - moim zdaniem - postacią odstręczającą. Jego "pisarstwo" jest odstręczające. Największy oportunista XX wieku w Polsce; farbowany lisek, który z rzecznika rządu przemienił się w kapitalistę pełną gębą. Jeśli ktoś lubi na wpół wulgarny, na wpół sensacyjny, felietenowy styl Urbana - będzie zachwycony tą książeczką. Ja - jako komunista (ale taki prawdziwy, z krwi i kości) - wstydzę się, że ktoś taki jak Urban kojarzy się wszystkim z tzw. "komuną".

książek: 2013

Kalendarium literackie
  • Alexandra Adornetto
    23. rocznica
    urodzin
    Niektórzy mówią, że i tak nie mamy wpływu na to w kim się zakochujemy - to miłość wybiera nas. Zdarza się i tak, że oddajemy serce komuś, kto jest zupełnym zaprzeczeniem tego, czego - jak nam się wydawało - szukaliśmy w drugim człowieku.
  • Jerzy Stuhr
    68. rocznica
    urodzin
    ...nie można z pychą mówić: mam szczęście! Nic mi nie będzie! Ej... A może do wczoraj je miałeś? A już dzisiaj go nie masz? Skąd to wiesz? I za każdy dzień tego szczęścia trzeba podziękować. Bo życie to jest takie pole minowe. Przeszedłeś kawałek? To podziękuj. I zrób następny krok. Jeden. Nie puszc... pokaż więcej
  • Samuel P. Huntington
    88. rocznica
  • Philip Carlo
    66. rocznica
  • Jesper Juul
    67. rocznica
    urodzin
    Pochwała nie buduje u dziecka poczucia własnej wartości. Jeśli rodzice i otoczenie zachowują się tak, jakbyś był mistrzem świata we wszystkim, to kiedy znajdziesz się w prawdziwym świecie możesz doznać szoku. Bo tam przecież znajduje się mnóstwo innych mistrzów świata. Nagle otacza cię tłum ludzi, k... pokaż więcej
  • Ryszard Henryk Kordek
    51. rocznica
  • Thor Heyerdahl
    13. rocznica
    śmierci
    Nie widzę niczego, co byśmy mogli otrzymać od nich w zamian. (...) Jednakże - powiedział nagle donośnie szef, z ironicznym błyskiem w oku - odwaga i przedsiębiorczość mają również swoją wartość. Pułkowniku Lewis, niech pan im da to wyposażenie!

Znajdź nas na Facebooku