Jan Nowak-Jeziorański

Okładka książki Jan Nowak-Jeziorański
Jarosław Kurski Wydawnictwo: Bertelsmann Media Seria: Autorytety biografia, autobiografia, pamiętnik
biografia, autobiografia, pamiętnik
Autorytety
Bertelsmann Media
2005-01-01
2005-01-01
9788373919945

więcej Więcej

Książka opisuje człowieka niezwykłego swoim zaangażowaniem w sprawy Polski. Niezmordowanego i skutecznego. Przy okazji ukazuje mechanizmy rządzące wielką polityką.
Na szczęście nie jest to hagiografia, Jeziorański jest w niej człowiekiem z krwi i kości, Kurski nie pudruje przywar bohatera (on sam we własnych wypowiedziach też nie), co tylko dodaje wartości...

Książka przejmująca, trochę chaotyczna. Przedstawia bohatera od pozytywnej jak i niekoniecznie pomyślnej strony

Ciekawa książka opowiadająca o życiu jednego z największych polskich patriotów. Miejscami pasjonująca i dramatyczna (czasy powstania warszawskiego i pracy w RWE), a miejscami mnie trochę nudziła, szczególnie na początku. Przedstawiony obraz Jeziorańskiego wydaje się być dość prawdziwy; autor opisał uważa go za człowieka wybitnego, ale nie bez skazy.
Generalnie warto...

Kolejny raz przekonuję się że tylko życie pisze najlepsze scenariusze do filmów i historie do książek. Naprawdę warto przeczytać!

• Biografie
  • Historyczna