Zaginiony w Himalajach

Lost in the Himalayas
Reader's Digest
1993-01-01
1993-01-01

Okładka książki KSIĄŻKI WYBRANE: Kremlowska zabawka; W siódmym niebie; P jak pętla; Zaginiony w Himalajach Sue Grafton, Luanne Rice, Joanne Robertson, Chris Ryan, James Scott
KSIĄŻKI WYBRAN... Sue Grafton, Luanne...

Miałam nadzieję na ciekawszy survivalowy materiał. Nieszczęśliwie dla czytelnika, bohater większość czasu spędził w niewielkiej jaskini, w oczekiwaniu na ratunek.
Książka jest w zasadzie relacją dwóch osób: zaginionego Jamesa i wyruszającej do Nepalu na jego poszukiwania siostry - Joanne. Fragmenty Jamesa były ciekawsze, może dlatego, że nastawiłam się właśnie na powieść o przetrwaniu w górach, ale te Joanny też nie były najgorsze, jakoś przez nie przebrnęłam. Wiedziałam, że wszystko dobrze się skończy, mimo to czytałam z zainteresowaniem o postępującym wyniszczeniu fizycznym i psychicznym chłopaka.

Cały czas trzyma w napięciu, niezwykłe jest to, że to prawdziwa historia. Wielki podziw dla rodziny za wiarę, mimo chwil zwątpienia, nie zaprzestali walki w poszukiwaniach. Siostra głównego bohatera wykazała się wielką siłą. Książka opowiada naprawdę interesującą historię, z którą warto się zapoznać.

• Himalaizm/góry
  • Alp.