83-224-0291-0
Elvis Presley
Pistacia

Elvis Aron Presley (ur. 8 stycznia 1935 w Tupelo, zm. 16 sierpnia 1977 w Memphis) – piosenkarz amerykański. Elvis Presley był prekursorem rock and rolla i jedną z najbardziej znaczących postaci w kulturze masowej XX wieku.

Cezary | 2015-05-02
Przeczytana: luty 1988

Pełna biografia Króla Rock and rolla, Elvisa Presley'a. Bez żadnych zabarwień czy podtekstów. Po prostu rzetelna biografia. Lektura obowiązkowa każdego fana. Ukazała się również wersja poszerzona i uzupełniona w standardowym formacie (żółta okładka jest wydaniem kieszonkowym

Roman Dłużniewski | 2016-11-27
Przeczytana: 27 listopada 2016

Próba biografii króla rock'n'rolla. Niestety, książka jest pisana tak drętwym językiem, że może odstraszyć nawet fanatyków Elvisa.

agge26 | 2016-05-30
Przeczytana: 26 maja 2016

Książka "Elvis" opisuje najważniejsze wątki z życia prywatnego Elvisa Presleya. Autor krótko o nich wspomina. Są to głównie narodziny Presleyja,opis jego rodziny, przebieg służby wojskowej oraz nieudane małżeństwo piosenkarza i jego śmierć.Zaś najwięcej miejsca zostało poświęcone dla opisów albumów piosenek Elvisa oraz filmów, w których on występował.
Książka nie do końca zaspokoiła moją ciekawość wobec Elvisa Presleyja. Na pewno jeszcze inną książkę będę musiała przeczytać o tym piosenkarze. Książka "Elvis" będzie przydatna dla osób, które interesują się piosenkami Króla rock and rola.

JanSDMF | 2014-01-04

Dlatego, że Elvisa tylko szanuję jako ojca rock&rolla, oraz przyjemnie mi się słucha kilku utworów- książka nie porwała. Za dużo suchych, nieciekawych faktów. Tylko dla zagorzałych fanów, którzy muszą wiedzieć kiedy Elvis się załatwiał i tego typu sprawy.

Dorota Partyka | 2012-08-19

W maju tego roku minęło dokładnie 20 lat od chwili, w której zostałam wielbicielką Elvisa Presleya. Z tej też okazji postanowiłam powrócić do swoich pierwszych biografii tego muzyka. Jedną z nich jest zakupiona u schyłku lat 90-tych książka autorstwa Leszka C. Strzeszewskiego. Pamiętam, że pierwszy raz znalazłam ją w bibliotece, przeczytałam "od deski do deski" w kilka godzin i ogromnie żałowałam, że muszę się z nią pożegnać. Wszystkim wiadomo, że ponad dekadę temu rzeczywistość wyglądała trochę inaczej. Nie wiedziałam nic o aukcjach internetowych, czy forach, na których mogłabym pytać o sposoby zdobycia książki. Nie miałam nawet komputera. Musiały mi wystarczyć rzeszowskie antykwariaty. Pewnego dnia w jednym z nich zobaczyłam ją na półce. Moja radość była ogromna, tym bardziej, że zapłaciłam za nią śmieszną kwotę 3 złotych. Teraz miałam już "Elvisa" na własność. Mogłam z dumą prezentować książkę na swoim biurku (obok innych zdobyczy) i w każdej chwili do niej zaglądać.

Opowieść o...

sentymentalna | 2015-01-03

Średnia książka, powiem szczerze. Dowiedziałam się z nich paru ciekawych rzeczy na temat Elvisa ale została napisana strasznie... "suchym", tak to określę, językiem. Od razu widać, że autor nie miał styczności ze środowiskiem, w który obracał się piosenkarz, co jest w sumie zrozumiałe. Plus za dobre chęci.

scarlettbutler | 2011-07-01

świetna ksiązka dla fanów króla

Rinka | 2013-02-28

Mijająca się z prawdą