Od zmarłej księżniczki

Książka jest przypisana do serii/cyklu "Zakazane biografie". Edytuj książkę, aby zweryfikować serię/cykl.
Wydawnictwo: Amber
De la part de la princesse morte
1918, Imperium Osmańskie, Ghandi
Inne
Beata

Prawdziwa historia, która zaczyna się w roku 1918 na dworze ostatniego sułtana imperium osmańskiego. Po upadku imperium skazana na wygnanie rodzina sułtana chroni się w Libanie. Droga "księżniczki w cerowanych pończochach" wiedzie z pałacu, przez nędzę i upokorzenia, miłość do druzyjskiego wodza, po małżeństwo z nieznajomym radżą i przyjazd do Indii wstrząsanych wystąpieniami Ghandiego. Wszędzie obca, nierozumiejąca pragnień i dążeń ludzi, pomiędzy których rzuciły ją historia i tradycja, Selma ucieka do Paryża. Tu zastaje ją wybuch II wojny światowej...

Monika | 2010-11-17
Przeczytana: 17 listopada 2010

Piękna biografia wnuczki ostatniego sułtana Turcji. Aż się wierzyć nie chce, że losy człowieka mogą być aż tak poplątane, tak barwne i tragiczne zarazem.
W książce można znaleźć wszystko. Od indyjskiej biedy po czarodziejski Paryż. Od nienawiści po miłość. Od tajemniczych eunuchów po silne kobiety. Z każdą stroną powieść robi się ciekawsza.

lumbarda | 2012-04-19

Fascynująca książka! Piękna biografia wnuczki ostatniego sułtana Turcji. Aż trudno uwierzyć, że los człowieka może być aż tak poplątany, barwny i zarazem tragiczny. W tej książce można znaleźć wszystko. Od indyjskiej biedy po czarodziejski Paryż. Od nienawiści po miłość. Od tajemniczych eunuchów po silne kobiety. Z każdą stroną powieść robi się ciekawsza. Poznajemy nieznane w naszej kulturze zwyczaje i obyczaje, poznajemy egzotyczny świat Orientu. Łatwiej jest zrozumieć, jak doszło do upadku Imperium Osmańskiego i powstaniu Turcji. Po przeczytaniu tej książki właściwie rozpoczęło się moje zauroczenie światem Wschodu. Barwna powieściowa biografia niezwykłej kobiety. Historia prawdziwa, którą czyta się jak baśń. Gorąco polecam.

Małgorzata | 2016-01-31

Daleki świat,który wciąga nas strona po stronie. Zwyczaje i tradycje zachwycają i dziwią. Historią życia księżniczki można obdzielić kilka osób. Warto przeczytać.

Kasia | 2015-09-29
MartaO | 2015-05-01