Było sobie miasteczko. Opowieść wołyńska

978-83-7270-882-3
Kresy, Wołyń, wojna, nienawiść, mord
historyczna
allison

Autor opisuje tragedię wołyńskich Polaków bez nienawiści wobec sprawców, kryje emocje, stara się jak najrzetelniej rejestrować fakty, obiektywizuje zdarzenia. W zasadzie nie komentuje ówczesnego barbarzyństwa, ale i tak `naga` rzeczywistość mówi wszystko. Ból i trwoga właściwe tomowi drugiemu tłumią zaś rzewność i nostalgiczność części pierwszej. Jestem przekonany, że dla czytelników nie...

Jestem przekonany, że dla czytelników nie pamiętających lat II wojny światowej książka ta stanie się bezcennym materiałem poznawczym. Dla historyków z kolei wobec zniszczenia dokumentacji administracyjnej i kościelnej z terenu kisielińskiego będzie miała znaczenie źródłowe, poszerzy zasób wiedzy przedmiotowej, pomoże w weryfikowaniu danych.

źródło opisu: www.gandalf.pl

źródło okładki: www.gandalf.pl

marw | 2017-04-28
Przeczytana: 28 kwietnia 2017

Książka wybitna. Monografia wołyńskiego miasteczka, opis nieistniejącego już świata wraz z wstrząsającym opisem jego zagłady. Poznajemy mieszkańców, środowiska , by potem być świadkami ich zagłady.

Polihymnia | 2017-01-05

Wyd. III już dostępne :)