Wrota czasu

Tłumaczenie: Bożena Fabiani
Cykl: Ulysses Moore (tom 1)
Wydawnictwo: Firma Księgarska Olesiejuk
Ulysses Moore. La Porta del Tempo

Inne wydania

Troje dzieci, Jason, Julia i Rick, rozkochanych w przygodzie. Willa Argo nad urwiskiem, wysoko nad morzem, z tajemniczymi pokojami. Drzwi ukryte za szafą, zamknięte na cztery spusty, niedające się otworzyć. Ale dzieci za wszelką cenę chcą je otworzyć... "Jeśli z czterech jedne otworzysz przypadkiem. Z czterech trzecie wskażą motto. Z czterech dwoje zaprowadzi na śmierć. A jeden z czterech -...

"Jeśli z czterech jedne otworzysz przypadkiem. Z czterech trzecie wskażą motto. Z czterech dwoje zaprowadzi na śmierć. A jeden z czterech - poprowadzi na dół." - Ulysses Moore.

źródło opisu: Firma Księgarka Olesiejuk

Łędina | 2016-11-12

"Ulysses Moore: Wrota czasu" to pierwsza część sagi fantastycznych powieści, składającej się z dwunastu książek. Całość napisał Pierdomenico Baccalario, a zilustrował Iacopo Bruno. Serię rozpoczęto dziesięć lat temu i odniosła ona wielki sukces wśród odbiorców. Teraz dostępna jest również jako audiobook.

Pierdomenico Baccalario - włoski pisarz powieści młodzieżowych. Jego książki przetłumaczono już w osiemnastu krajach. Otrzymał również wiele nagród. Autor spełnia się także jako dziennikarz i podróżnik. Podobno to z swoich eskapad czerpie natchnienie na kolejne powieści. Pisze również pod pseudonimami będącymi imionami postaci powieści z serii "Ulysses Moore".

Jerzy Zelnik – polski aktor teatru, filmów, i telewizji, scenarzysta niewielkich form teatralnych, jak również ich reżyser, dyrektor artystyczny Teatru Nowego w Łodzi. Odznaczono go odznaką Zasłużony Działacz Kultury i Krzyżem Kawalerskim Orderu Odrodzenia Polski.

Jeśli z czterech jedne otworzysz przypadkiem. Z czterech...

MountainTobacco | 2014-03-19

Wyobraźcie sobie, że przeprowadzacie się do domostwa, które skrywa w swoim wnętrzu tajemnicze drzwi... Czy nie bylibyście ciekawi gdzie Was one zaprowadzą? Tyle, że owe drzwi są zamknięte i aby je otworzyć trzeba rozwikłać niejedną tajemnicę... A to zaledwie początek niezwykłych przygód dzieci! Doskonała oprawa graficzna książki oraz ilustracje Iacopo Bruno pozwalają nam dodatkowo wczuć się w opisany przez Pierdomenico Baccalario tajemniczy klimat opowieści... Nawet jeśli odczujecie żal z powodu niewielkiego formatu pierwszego tomu cyklu Ulissesa Moore'a, to wiedzcie że przed Wam wciąż jeszcze jest jedenaście tomów fantastycznych przygód, dziwacznych postaci i tajemnic, których zdaje się wciąż przybywać! Jednym słowem polecam, niezależnie od wieku, wszystkim wędrowcom po niezwykłych światach...!

Avenix | 2010-06-09
Przeczytana: czerwiec 2010

Po przeczytaniu tak wielu zachwalających opinii, postanowiłem, że wypożyczę "Wrota Czasu" i zobaczę, czy książka jest warta swojej oceny. Za pierwszym podejściem całkowicie nie mogłem jej strawić. Gdy po kilku tygodniach znów ją wypożyczyłem, okazało się, że historia wciągnęła mnie tak bardzo, że lekturę przeczytałem jednego wieczora.

Historia opisana przez pana Baccalario jest niesamowita. Od tej książki zaczęła się moja przygoda z czytaniem, dlatego serię "Ulysses Moore" zachwalam zawsze wszędzie gdzie się da. Polecam serdecznie - jeśli lubisz książki młodzieżowe i fantastyczne, z wartką akcją, napisane prostym językiem, nie czekaj!

| 2015-12-13

Było ciekawie! Trzeba przyznać :) Poza tym, fajnie wrócić do klimatów dzieciństwa!
Zachęcam do przeczytania ;)

KaMiLa | 2014-07-29

Bardzo dobra powieść, emocjonująca, wciągająca z niezwykłym klimatem.

Lenalee | 2012-09-16
Przeczytana: 15 września 2012

„Ulysses Moore” to seria, z którą spotykałam się bardzo często na przeróżnych stronach internetowych i równie często w bibliotece. Z reguły nie sięgam po literaturę młodzieżową z tego powodu, że nie należy ona do moich ulubionych gatunków, jednak do tej książki przyciągała mnie jakaś tajemnicza siła, której się w końcu przestałam opierać. Nie spodziewałam się porywającej lektury, z zaskoczeniem jednak stwierdziłam, że otrzymałam – choć krótką – to bardzo przyjemną powieść.

„Wrota czasu” opowiadają o przygodach trójki przyjaciół, którzy próbują odkryć tajemnice starej Willi Argo, osadzonej wysoko nad morzem. Rick, Jason i Julia, odnajdując cztery stare klucze i odkrywając drzwi starannie ukryte za szafą w jednym z pokoi, za wszelką cenę starając się je otworzyć i dowiedzieć, co znajduje się w pomieszczeniu za nimi. Jak wielka czeka ich przygoda? I czy to możliwe, żeby stary Ulysses More, dawny właściciel willi, miał z tym coś wspólnego?

W tej książce, zawierającej zaledwie 224...

PABLOPAN | 2012-02-12
Przeczytana: 12 stycznia 2012

Bardzo fajna książka :) Świetny sposób na spędzenie wolnego czasu, taki powrót do lat młodości, kiedy to książki o tej tematyce czytało się z zapartym tchem.

książek: 2030
Marre | 2013-12-17
Przeczytana: 17 grudnia 2013

Pierwsza część serii "Ulysses Moore" nieco mnie zawiodła. Być może przeczytałam ją trochę zbyt późno, ale koleżanki tak gorąco mi ją polecały, że musiałam.
Pierwszą wodę jest niestety bardzo słabe tłumaczenie. Niestety, bo coś, co powinno umożliwiać nam czytanie bardziej różnorodnych książek, często jest bardzo niskiej jakości. Tak więc bohaterowie wrót czasu "mrugają oczami", zatrzymują się w "hotelu bed and breakfast" (zamiast zwykłym motelu) itd. itd. Ktoś może mi zarzucić, że się czepiam, ale taka jest prawda, że tłumaczenia schodzą na psy i często opłaca się czytać tylko w oryginale.
Po drugie denerwowały mnie niezwykle długie, patetyczne i mądre (czyt. głupie) tyrady dzieci. Kolejny autor nie potrafiący pojąć, że w takim wieku nie jest się w stanie wypowiadać takich przemów! Jednocześnie dorośli przedstawiani są tutaj jako niedołężni głupcy, którzy w niczym nie pomagają dzieciom.
Jednocześnie książka jest bardzo dobrze napisana, akcja toczy się wartko, nie znudzi młodszego...

Znam wiele książek, którego autorem jest Pierdomenico Baccalario. Każda z nich przypadła mi do gustu :D
Szybko się czyta, ciekawe wydarzenia i bohaterowie :)
Przygody pobudzają wyobraźnie i pozwalają na wędrówkę po fantastycznych miejscach :D
Na prawdę polecam!!

Nana | 2010-10-16

Pierwsze wrażenie - świetna historia.
Akcja i fabuła - szybka i ciekawa.
Tematyka - przygody i zagadki.
Pomysł i idea - świeży, nowy, rzadko spotykana.
Dla kogo - przede wszystkim dla dzieci, ewentualnie - lubiących przygody nastolatków, i dorosłych.
Warto przeczytać - tak.