Wrota czasu

Pierdomenico Baccalario Wydawnictwo: Firma Księgarska Olesiejuk Cykl: Ulysses Moore (tom 1) literatura dziecięca
Ulysses Moore. La Porta del Tempo
literatura dziecięca
2006-05-23
Bożena Fabiani
przygoda Ulysses Moore powieść młodzieżowa włoska

Ksiazka byla ok. Nie zapada w pamiec ale zobaczymy jak kolejne tomy.

Dosyć lekka do czytania i fajnie zapada w pamieć. Dobrze poprowadzona narracja wątku głównego. Zdecydowanie polecam jeżeli ktoś chce przeczytać coś luźniejszego.

Pierwszy tom tej serii na pewno podobał mi się bardziej niż drugiej serii Baccalario - Sklepik Okamgnienie. Od początku coś się działo, czuć było klimat tajemnicy, a postaci wykreowane zostały w ciekawy sposób. Książka raczej dla dzieci niż young adult, ale seria zapowiada się ciekawie.

Kolejna z serii dzieciństwa, którą wspominam z wielkim sentymentem jako pełną tajemnic, niesamowitych przygód i jeszcze większej ilości zagadek. Do dzisiaj żałuję, że nie udało mi się przeczytać wszystkich tomów - wciąż nie znam odpowiedzi na wiele pytań, nawet jeżeli nie wszystkie te pytania po latach pamiętam ;). Może kiedyś z nostalgii wrócę do Ulyssesa Moore'a i przygód...

Książka dla dzieci, którą przeczytałem mając 31 lat na karku, a mimo wszystko mnie lekko wciągnęła. Ciekawa historia, tajemnicze miejsce i dziwny ogrodnik, który mimo iż książka przeznaczona jest dla młodzieży, budzi lekką grozę. I tylko żal, że tak późno się za nią wziąłem.

Świetna przygoda w dzieciństwie!

Super seria dla dzieci. Bardzo szybko się czyta. Polecam :)

Książka dla młodzieży młodszej, ale czemu nie, taka sobie guma do żucia.

Bardzo mi się podobała, bohaterowie świetni, zagadki oraz tajemniczy klimat są bardzo w moim stylu. I przepiękna okładka, czego chcieć więcej :)

Trudno mi recenzować książkę, która ledwie się rozpoczęła, już się skończyła. Pierwszy tom Ulyssesa Moore'a, to trochę jak odcinek powieści opublikowany w gazecie - szybka lektura z poczuciem niedosytu (i niedoczytania). Przygody trójki bohaterów zawarte we "Wrotach czasu" innym pisarzom wystarczyłyby na jeden rozdział, a tu proszę - cała książka. Również koniec podobny...

Dyskusje

4 733