Rok 1945 - Koniec tom 1. (Chaos upadku)

Tłumaczenie: Karol Czejarek
Wydawnictwo: Interart
Ende '45
literatura piękna
Agata

Zbliża się front zachodni i nagle wszyscy - chcąc ratować własne życie - zdejmują mundury, szukają alibi, udają przeciwników narodowego socjalizmu, próbują dogadać się z Amerykanami. Powieść wstrząsa swoim realizmem, daje jaskrawy obraz tego, co naprawdę działo się w Niemczech w ostatnich dniach przed ostateczną kapitulacją, przedstawiony z perspektywy prowincjonalnego miasteczka gdzieś na południu Niemiec.

źródło opisu: okładka

źródło okładki: zdjęcie własne

cymelium | 2019-03-24
Przeczytana: 24 marca 2019

,,Każdy może mnie postrzegać tak, jak chce, i na ogół postrzega tak, jak chce. Na każdą rzecz, a na człowieka w szczególności, można jednak popatrzeć z różnych stron. To, co ktoś przypuszcza o innym, niekoniecznie musi być zawsze prawdą. A czy ktoś w ogóle ma prawo oceniać człowieka? Określać, co w nim dobre, a co złe?"
Książka konkret. Bez upiększeń, bez zbędnych opisów. Czyta się szybko, co nie oznacza, że to jest jakieś lekkie czytadło. Nic bardziej mylnego.
Polecam

Akukaracza | 2018-01-31
Przeczytana: 25 stycznia 2018

Dzieło! Powinno być lekturą obowiązkową w średnich szkołach.

Blizniak27 | 2013-01-25
Przeczytana: 26 stycznia 2011

Trochę rozwlekła, ale szybko się czyta. Niestety wątek jest bardzo ubogi i w zasadzie gdyby nie tło wydarzeń, to książkę można byłoby uznać za bardzo słabą.