Rok 1945 - Koniec tom 1. (Chaos upadku)

Tłumaczenie: Karol Czejarek
Wydawnictwo: Interart
Ende '45
Agata

Zbliża się front zachodni i nagle wszyscy - chcąc ratować własne życie - zdejmują mundury, szukają alibi, udają przeciwników narodowego socjalizmu, próbują dogadać się z Amerykanami. Powieść wstrząsa swoim realizmem, daje jaskrawy obraz tego, co naprawdę działo się w Niemczech w ostatnich dniach przed ostateczną kapitulacją, przedstawiony z perspektywy prowincjonalnego miasteczka gdzieś na południu Niemiec.

źródło opisu: okładka

źródło okładki: zdjęcie własne

Blizniak27 | 2013-01-25
Przeczytana: 26 stycznia 2011

Trochę rozwlekła, ale szybko się czyta. Niestety wątek jest bardzo ubogi i w zasadzie gdyby nie tło wydarzeń, to książkę można byłoby uznać za bardzo słabą.

michalina | 2017-03-21
Przeczytana: grudzień 2012