Rok 1945 - Koniec tom 1. (Chaos upadku)

Okładka książki Rok 1945 - Koniec tom 1. (Chaos upadku)
Hans Hellmut Kirst Wydawnictwo: Interart literatura piękna
1993-01-01
Karol Czejarek
Hans Hellmut Kirst powieść niemiecka

więcej Więcej

,,Każdy może mnie postrzegać tak, jak chce, i na ogół postrzega tak, jak chce. Na każdą rzecz, a na człowieka w szczególności, można jednak popatrzeć z różnych stron. To, co ktoś przypuszcza o innym, niekoniecznie musi być zawsze prawdą. A czy ktoś w ogóle ma prawo oceniać człowieka? Określać, co w nim dobre, a co złe?"
Książka konkret. Bez upiększeń, bez zbędnych opisów....

Dzieło! Powinno być lekturą obowiązkową w średnich szkołach.

Trochę rozwlekła, ale szybko się czyta. Niestety wątek jest bardzo ubogi i w zasadzie gdyby nie tło wydarzeń, to książkę można byłoby uznać za bardzo słabą.

• Historyczne
  • Wojenne
  • Kolejka 1
  • Obyczajowe
  • Hans Hellmut Kirst
  • Audiobook

Dodaj cytat z książki Rok 1945 - Koniec tom 1. (Chaos upadku)