Madika z Czerwcowego Wzgórza

Okładka książki Madika z Czerwcowego Wzgórza Astrid Lindgren
Okładka książki Madika z Czerwcowego Wzgórza
Astrid Lindgren Wydawnictwo: Nasza Księgarnia Cykl: Madika z Czerwcowego Wzgórza (tom 1) literatura dziecięca
literatura dziecięca
Madika z Czerwcowego Wzgórza (tom 1)
Nasza Księgarnia
2007-01-01
2007-01-01
831011270X
Anna Węgleńska

Czytałam jeszcze będąc dzieckiem i bardzo mi się podobała. Piękna książka, idealna dla najmłodszych.

Zabawna książka o perypetiach Madiki, która jest "abselutnie" niewyidealizowaną postacią, która odbiera świat i myśli jak prawdziwe dziecko i ciągle ładuje się w kłopoty wraz ze swoją młodszą siostrzyczką. Problem z tą książką polega na tym, że bardzo źle się zestarzała. Autorka ciągle nawiązuje do historii biblijnych, które w dzisiejszych czasach są znane pewnie niewielu dzieciom, ale samo to nie stanowi jeszcze głównego problemu. W książce często przewija się motyw wychowania religijnego, jakie dziś już nie ma i nie powinno mieć miejsca np. straszenie dzieci piekłem czy laniem. Myślę, że inne książki autorki zestarzały się lepiej np. "Dzieci z Bullerbyn", "Ronja, córka zbójnika" czy też cała seria o Pippi Pończoszance. Tej książki raczej nie dałabym dziecku do samodzielnego czytania, być może nadaje się do wspólnego głośnego czytania, tak by można było na bieżąco wytłumaczyć różne rzeczy dziecku.

Jedna z piękniejszych książek dla dzieci, jakie miałam okazję czytać!

Jedna z piękniejszych książek dla dzieci, jakie miałam okazję czytać!

Powrót do książki po raz kolejny. Tym razem czytałam wspólnie z wnuczką.
Bardzo sympatyczne przygody siedmiolatki Madiki i jej rodziny. Pomysły dzieci często maja inne zakończenie niż zakładają na początku.
Książka pełna uroku, ciepła i edukacyjna. Świetnie się czyta i na bieżąco omawia przygody z równolatką głównej bohaterki.
Polecam do wspólnego czytania z najmłodszymi czytelnikami.

Powrót do książki po raz kolejny. Tym razem czytałam wspólnie z wnuczką.
Polecam do wspólnego czytania z...

Ciepła i przyjazna książka: w sam raz na zimowe wieczory.

Ciepła i przyjazna książka: w sam raz na zimowe wieczory.

Książka "Madika z Czerwcowego Wzgórza", niestety nie zbyt mi podeszła do gustu.
Tak, muszę to przyznać. W tej książce były używane nieeleganckie słowa np. "cholerny bachor" proszę bez obrazy i jakiś niemiłych uczuć, ale niestety to prawda. Niezbyt polecam lecz nie bronię tego czytać.

POZDRAWIAM, SZARLOTKA:]

Książka "Madika z Czerwcowego Wzgórza", niestety nie zbyt mi podeszła do gustu.

POZDRAWIAM, SZARLOTKA:]

Kolejna, bardzo przyjemna pozycja tej autorki.
Trudno nie polecać takich książek.
Bawią i uczą.
6/10

Kolejna, bardzo przyjemna pozycja tej autorki.
Trudno nie polecać takich książek.
Bawią i uczą.
6/10

Cudowna i wyjątkowa, podobnie jak wszystkie historie Astrid. Czytałam z dziećmi i chyba ku mojej radości "zaszczepiłam" w niej już na dobre miłość do książek Astrid :-) Przenosiłyśmy się wspólnie do Szwecji i przeżywałyśmy z uśmiechem wspaniałe przygody Madiki, jej siostry. Lada chwila zabieramy się za Emila :-)

Wspaniała i ciepła książka o Madice i Lisbeth pełna uroku, niezwykłe i ciekawe przygody przeżywały dziewczynki miło się czyta

Pełna ciepła i uroku książeczka dla dzieci i nie tylko :)
Opowiada o przygodach siedmioletniej Margarity (zwanej Madiką) i jej młodszej siostrzyczki Lisabet. Madika strasznie psoci, ma piętnastoletniego kolegę Abbego, przeżywa wiele prześmiesznych przygód.
Książka "apselutnie" cudowna.

Pełna ciepła i uroku książeczka dla dzieci i nie tylko :)
Książka "apselutnie" cudowna.

• Dzieciństwo