Madika z Czerwcowego Wzgórza

Astrid Lindgren Wydawnictwo: Nasza Księgarnia Cykl: Madika z Czerwcowego Wzgórza (tom 1) literatura dziecięca
831011270X
Anna Węgleńska
Nasza Księgarnia
Madika z Czerwcowego Wzgórza (tom 1)
literatura dziecięca
831011270X
Anna Węgleńska

Jedna z piękniejszych książek dla dzieci, jakie miałam okazję czytać!

Powrót do książki po raz kolejny. Tym razem czytałam wspólnie z wnuczką.
Bardzo sympatyczne przygody siedmiolatki Madiki i jej rodziny. Pomysły dzieci często maja inne zakończenie niż zakładają na początku.
Książka pełna uroku, ciepła i edukacyjna. Świetnie się czyta i na bieżąco omawia przygody z równolatką głównej bohaterki.
Polecam do wspólnego czytania z...

Ciepła i przyjazna książka: w sam raz na zimowe wieczory.

Książka "Madika z Czerwcowego Wzgórza", niestety nie zbyt mi podeszła do gustu.
Tak, muszę to przyznać. W tej książce były używane nieeleganckie słowa np. "cholerny bachor" proszę bez obrazy i jakiś niemiłych uczuć, ale niestety to prawda. Niezbyt polecam lecz nie bronię tego czytać.

POZDRAWIAM, SZARLOTKA:]

Kolejna, bardzo przyjemna pozycja tej autorki.
Trudno nie polecać takich książek.
Bawią i uczą.
6/10

Cudowna i wyjątkowa, podobnie jak wszystkie historie Astrid. Czytałam z dziećmi i chyba ku mojej radości "zaszczepiłam" w niej już na dobre miłość do książek Astrid :-) Przenosiłyśmy się wspólnie do Szwecji i przeżywałyśmy z uśmiechem wspaniałe przygody Madiki, jej siostry. Lada chwila zabieramy się za Emila :-)

Wspaniała i ciepła książka o Madice i Lisbeth pełna uroku, niezwykłe i ciekawe przygody przeżywały dziewczynki miło się czyta

Pełna ciepła i uroku książeczka dla dzieci i nie tylko :)
Opowiada o przygodach siedmioletniej Margarity (zwanej Madiką) i jej młodszej siostrzyczki Lisabet. Madika strasznie psoci, ma piętnastoletniego kolegę Abbego, przeżywa wiele prześmiesznych przygód.
Książka "apselutnie" cudowna.

To była pierwsza z książek, jakie dostałam będąc dzieckiem. Jednak przeczytałam ją znacznie, znacznie później (jako dziecko nie lubiłam czytać). Oczywiście się zachwyciłam. To jak połączenie Ani z Zielonego Wzgórza i Przygód Pippi Langstrumpf. Fani tego typu historii znajdą coś dla siebie :) .

Apselutnie wspaniała! :)
Astrid Lindgren to mistrzyni książek dziecięcych.
A bez ilustracji Ilon Wikland, nie byłyby one tak klimatyczne.

• Dzieciństwo
  • Dla dzieci