Pokonać stres, lęk i depresję. Bez leków i psychoanalizy

Tłumaczenie: Barbara Krupa
Wydawnictwo: Prószyński i S-ka, Prószyński i S-ka
Guérir le stress, ľanxiété et la dépression sans médicaments ni psychanalyse
83-7337-780-8
Cinnamon

Opierając się na najnowszych ustaleniach wybitnych naukowców w dziedzinie neurobiologii (m.in. prof. Antonia Damasio) oraz własnej działalności naukowej i terapeutycznej David Servan-Schreiber podaje w wątpliwość skuteczność tradycyjnej medycyny zachodniej w zakresie zwalczania chorób cywilizacyjnych naszych czasów: stresu, lęku i depresji, proponując nowe metody - proste, naturalne, odnoszące szybkie i trwałe skutki. Książka, łączy w sobie cechy żywego eseju popularnonaukowego o funkcjonowaniu naszego mózgu z opisem własnej praktyki terapeutycznej. Wciągająca narracja zachęca do refleksji o nas samych i poszerza nasze samopoznanie. Książka odniosła niebywały sukces czytelniczy we Francji (ponad 500 000 sprzedanych egzemplarzy), prawa do jej wydania zostały sprzedane do ponad 25 krajów na całym świecie.

źródło okładki: ze zbiorów użytkownika takisobiejac

pablo | 2014-12-30
Adim Al Mokka | 2013-12-17