Pokonać stres, lęk i depresję. Bez leków i psychoanalizy

Tłumaczenie: Barbara Krupa
Wydawnictwo: Prószyński i S-ka, Prószyński i S-ka
Guérir le stress, ľanxiété et la dépression sans médicaments ni psychanalyse
83-7337-780-8
Cinnamon

Opierając się na najnowszych ustaleniach wybitnych naukowców w dziedzinie neurobiologii (m.in. prof. Antonia Damasio) oraz własnej działalności naukowej i terapeutycznej David Servan-Schreiber podaje w wątpliwość skuteczność tradycyjnej medycyny zachodniej w zakresie zwalczania chorób cywilizacyjnych naszych czasów: stresu, lęku i depresji, proponując nowe metody - proste, naturalne, odnoszące szybkie i trwałe skutki. Książka, łączy w sobie cechy żywego eseju popularnonaukowego o funkcjonowaniu naszego mózgu z opisem własnej praktyki terapeutycznej. Wciągająca narracja zachęca do refleksji o nas samych i poszerza nasze samopoznanie. Książka odniosła niebywały sukces czytelniczy we Francji (ponad 500 000 sprzedanych egzemplarzy), prawa do jej wydania zostały sprzedane do ponad 25 krajów na całym świecie.

źródło okładki: ze zbiorów użytkownika takisobiejac

Kamila | 2017-09-24
Przeczytana: 24 września 2017

Nie jest to prosta książeczka tylko książka naukowa. Wszystkie metody oparte są na badaniach. Jest wiele historii ludzi oraz wiele doświadczeń autora. Autor poruszył trudną kwestie w inny sposób. Warto przeczytać jeśli ktoś zmaga się z chorobami na tle nerwowym... Autor daje wiele wskazówek.
Najlepiej już teraz ruszyć na spacer ;)

rw26 | 2017-08-08
Przeczytana: 08 sierpnia 2017