Gdzie się podziało moje dzieciństwo. O dorosłych dzieciach alkoholików

Wydawnictwo: Charaktery
83-921701-2-1
DDA, psychologia, charaktery
kiciaken

To książka o tym, jak wygląda życie ludzi, którzy zostali pozbawieni bezpiecznego dzieciństwa. (...) Chociaż książka składa się z artykułów napisanych przez różnych autorów, wszystkie teksty łączy jedno przesłanie: zmiana jest możliwa. A jej początkiem może stać się zdobycie świadomości, jak minione doświadczenia wpływają na naszą teraźniejszość. * Kim są dorosłe dzieci alkoholików? * Co się...

* Kim są dorosłe dzieci alkoholików?
* Co się dzieje w rodzinach alkoholików?
* Jakie są typowe problemy dorosłych dzieci alkoholików?
* Co się dzieje z dzieckiem alkoholika, gdy dorasta?
* Gdzie i jakiej pomocy szukać powinny dorosłe dzieci alkoholików?

Zasadniczą część książki stanowią teksty Marzenny Kucińskiej o dorosłych dzieciach alkoholików, ale dzięki temu, że uzupełniają je artykuły na temat uzależnień, problem DDA jawi się w szerszym kontekście. Poruszającym komentarzem do każdego rozdziału są opowieści dorosłych dzieci alkoholików, w których jak refren powtarza się zapewnienie: „Nigdy więcej nie dam się skrzywdzić!”.

NataliaKatarzyna | 2010-11-16
Przeczytana: 16 listopada 2010

Ta książka pomogła zrozumieć mi wiele rzeczy. Polecam tym wszystkim, którzy w jakikolwiek sposób mają związek z DDA - ta pozycja otwiera oczy na wiele spraw.

Ksiula | 2015-06-15
Przeczytana: czerwiec 2015

Polecam, zarówno tym którzy chcą przeczytać z czystej ciekawości, tym którzy mają w swoim otoczeniu kontakt z DDA jak również, a może szczególnie tym którzy są DDA. Książka zawiera artykuły pisane prostym językiem, otwarcie opisujące z czym zmaga się w swoim życiu DDA. Po jej przeczytaniu sama spojrzałam cieplej na osoby w swoim otoczeniu. Życie z DDA nie jest łatwe, ale jemu samemu ze sobą też wcale nie jest lekko, dlatego warto nauczyć się co i w jaki sposób można jeszcze zmienić. Na terapię bowiem nigdy nie jest za późno.

Angie | 2011-07-01
Przeczytana: 01 lipca 2011

Gorąco polecam tę pozycję. Krótka, treściwa, ale idealnie wprowadzająca w tematykę DDA. Ukazuje podstawowe mechanizmy, dodatkowo, mimo, że jestem sama po psychologii, dowiedziałam się kilku nowych kwestii. Przeczytałam jednym tchem.

Paweł | 2016-03-29
Na półkach: 2016, Przeczytane
Przeczytana: 20 marca 2016

Jest to zbiór artykułów z czasopisma charaktery nt. syndromu DDA. Ukazuje jak szerokie i powszechne jest to zjawisko oraz jak trudno jest ludziom uświadomić sobie, że są dotknięci tą przypadłością.
Uważam, że jest napisana po to, aby pomóc we wstępnej diagnozie dla zwykłych ludzi oraz zachęcić do podjęcia terapii.

Joanna | 2013-02-18
Przeczytana: 2006 rok

Jak zrozumieć czym są DDA? Sięgnąć po tą pozycję. Jakie dziecko pełni role w rodzinie alkoholowej, co przeżywa, jak to widzi? Dla raczkujących w tym temacie i mocno zaangażowanych.

Norka_93 | 2016-12-02
Przeczytana: 2014 rok