Jaworowe dzieci

Książka jest przypisana do serii/cyklu "Polska stanu wojennego". Edytuj książkę, aby zweryfikować serię/cykl.
Wydawnictwo: Kantor Wydawniczy SAWW
83-85066-35-7
stan wojenny, dzieci
literatura faktu
buziaczek197

ze wstępu autorki: "Miała to być książka o losach i przeżyciach dzieci w okresie stanu wojennego. Dokładniej - dzieci osób internowanych, aresztowanych, ukrywających się. Dzieci rzuconych bez słowa do domu dziecka, pozbawionych obojga rodziców , "tylko" matki lub - co było najczęstsze - ojca. Dzieci, które nie poznawały swoich długo ukrywających się ojców, jeździły na widzenia, pisały grypsy,...

ze wstępu autorki:
"Miała to być książka o losach i przeżyciach dzieci w okresie stanu wojennego. Dokładniej - dzieci osób internowanych, aresztowanych, ukrywających się. Dzieci rzuconych bez słowa do domu dziecka, pozbawionych obojga rodziców , "tylko" matki lub - co było najczęstsze - ojca. Dzieci, które nie poznawały swoich długo ukrywających się ojców, jeździły na widzenia, pisały grypsy, a w szkole otrzymywały paczki od pionierów ze Związku Radzieckiego. Ale tak naprawdę powstała książka o codzienności naszych rodzin podczas stanu wojennego. Pisząc o dziecku chcąc nie chcąc pisze się bowiem o jego domu i rodzinie."

źródło opisu: treść z książki

Graziella | 2012-02-06
magnoliowa | 2014-10-25