Co to jest miłość. Wiersze i piosenki zebrane - tom 1

Wydawnictwo: Prószyński i S-ka, Prószyński i S-ka
978-83-7648-715-1
Jonasz, Kofta, wiersze, poezja, teksty, piosenki
poezja
Liliowa

Niniejsza książka jest pierwszym tomem (z trzech) utworów zebranych Jonasza Kofty, którego twórczości literackiej do tej pory jeszcze nigdy nie wydano w całości.
Niektóre z tekstów zostały odnalezione w archiwum Autora i są publikowane po raz pierwszy.

źródło opisu: Wydawnictwo Prószyński i S-ka, 2011

źródło okładki: www.proszynski.pl

Olala | 2012-08-26
Przeczytana: 21 sierpnia 2012

Wspaniała książka, będąca pierwszym tomem utworów Jonasza Kofty. Niesamowitego człowieka tworzącego pamiętne piosenki które do dziś stanowią kanwę polskiej muzyki rozrywkowej. Przy czym w czasach kiedy te utwory powstawały, polska rozrywka stała na dużo wyższym poziomie niż obecnie...Poza zebranymi szlagierami, w książce znaleźć możemy zabawne humoreski, poruszające utwory o miłości, życiu, ludziach.Niesamowite obserwacje i spostrzeżenia Kofty poruszyły moje serce i duszę. Jeśli macie ochotę udać się w podróż do krainy człowieczeństwa i ludzkich odczuć-serdecznie polecam!! Ja tymczasem,sięgam po tom drugi...

Anna Maria | 2011-06-22
Na półkach: Ulubione, Przeczytane, Posiadam
Przeczytana: czerwiec 2011

Genialne ! Rewelacyjne ! Cudownie że w końcu można zdobyc utwory tego fantastycznego poety zebrane w 3 tomy !!! Jestem zachwycona ;) Ach co za facet ;) można się zakochac w kimś, kto tak pisze, oj można ;)

LadyCaro | 2012-07-08

Proste słowa. Proste historie. O miłości, przemijaniu, czekaniu i oczekiwaniu. Już nie ma takich poetów...

I pomyśleć- że mężczyzna może być taki piękny w środku,choć na zewnątrz niekoniecznie.

Anna_Weronika | 2013-08-02

Absolutnie uwielbiam Kofte!