Sentymenty

Wydawnictwo: C&T Crime & Thriller
Osiecka, piosenik, wiersze
poezja

Wybór niektórych wierszy :Oczy tej małej, Dawne, zabawne, Pornografia,Tylko łóżko,Szpetni czterdziestoletni,Pijmy wino za kolegów,Gdzie są ci chłopcy na świetnych maszynach,Byłam sama jestem sama,Zesłowiczenie,Tramwajowi ludzie,Zabawki pana Boga

Medellin | 2016-01-10
Przeczytana: 10 stycznia 2016

Piękne wiersze, smutne, refleksyjne. Wiele z nich zawiera niezwykle trafne spostrzeżenia dotyczące miłości, niedopasowania czy też niezrozumienia pomiędzy kobietą a mężczyzną. Z innych przemawia spokój osoby dojrzałej, pogodzonej z upływem czasu, osoby, która niejedno przeszła. Wiersze te jednak nie są pesymistyczne, wypełnia je nadzieja na to, że te chwile, które są jeszcze przed nami będą dobre.

Olala | 2013-09-11
Przeczytana: 30 sierpnia 2013

Twórczość pani Agnieszki Osieckiej czaruje melodyjnością, emocjami i jednocześnie dosyć prostym i niewyszukanym językiem. Ale posiadła ona sztukę niesamowitego przekazu treści, poruszania ludzkich emocji i wzbudzania odruchów często już nieco uśpionych.To absolutne małe dziełka, które z pewnością trafią w serce każdego czytelnika. Ja po przeczytaniu tego tomiku, zasiadłam przed komputerem w poszukiwaniu wersji śpiewanych.Polecam także ten sposób poznawania twórczości pani Agnieszki, bo wielokrotnie wspaniałe interpretacje wokalne jej utworów (szczególnie w wykonaniu aktorów) powodowały zaskakujący odbiór, jakże odmienny od wersji "czytanych". O łzach wzruszenia chyba już nie warto wspominać...

CuriousSoul | 2016-10-09
Przeczytana: 09 października 2016

"Za nasze polskie życie,
za takie, jakie jest,
wypijmy wódki łyczek
z domieszką cichych łez..."

Ponadczasowa Agnieszka Osiecka. Wspominam z sentymentem w 80. rocznicę urodzin.

Monka | 2012-01-26
Przeczytana: 26 stycznia 2012

Wspaniała, wzruszająca i urzekająca poezja. Polecam!!!!

bazylia | 2013-05-30
Przeczytana: lipiec 2009

Samo oznaczenie tej książki jako "przeczytane", to troszkę za mało... Ja czytam te wiersze, kiedy jest mi źle, kiedy czuję potrzebę zanurzenia się nie w wartką akcję lecz po prostu w piękne słowa. Jeśli ktoś zna twórczość Osieckiej, tego tomiku nie trzeba mu rekomendować; jeśli natomiast byłoby to pierwsze spotkanie - to informuję, że po lekturze kilku wierszy może się okazać, że wcale nie jest ono takie pierwsze :) Wiele utworów Osieckiej zostało pięknie zaśpiewanych - mi.in. przez Marylę Rodowicz. Dla mnie Pani Agnieszka była mistrzynią słowa w wydaniu współczesnym. Wracam do jej twórczości wielokrotnie i innym również polecam.

Marcelina A | 2014-02-02
Przeczytana: kwiecień 2012

Ocena adekwatna do poziomu poezji Osieckiej prezentowanej w "Sentymentach" - wybitna! Dlaczego nie wyżej? Otóż nie śmiałabym narzucać sobie ani nikomu przeświadczenia, że wiersze te to "arcydzieła" i lepiej już być nie może. A i owszem, dla każdego co innego jest bliższe sercu.
Natomiast pani Agnieszka jest mistrzynią poezji miłosnej, bez dwóch zdań. Z pomiędzy wersów czuć kobiecość, siłę, ale i delikatność oraz słabość wenusjanek wobec mężczyzn. Poezja po stokroć prawdziwa i pozostawiająca palące znamiona na duszy, szczególnie tych, którzy się na miłości zawiedli.

Karolina | 2011-07-19
Kapustka99 | 2011-01-28