Lokatorka

Tłumaczenie: Anna Czechowska
Seria: Fabryka Bestsellerów
Wydawnictwo: Buchmann
The Resident
thriller, psychika, kobieta, zdrada, romans
Ag2S

Juliet Devereau pracuje jako lekarka pogotowia, kocha swoją pracę. Jej mąż, Jack, jest pisarzem. Pewnego dnia Juliet przyłapuje go na zdradzie. Kobieta przeżywa dramat, ale niestety, najgorsze ma dopiero nastąpić. Juliet rozpoczyna poszukiwanie nowego mieszkania, w którym na nowo mogłaby poukładać swoje życie. Po wielu spotkaniach z agentami nieruchomości, trafia na piękne mieszkanie we wspaniałej kamienicy na Brooklynie. Wynajemca, Max, jest bardzo miłym i przystojnym mężczyzną. Juliet wydaje się, że mogłaby wdać się z nim w niezobowiązujący romans. Sprawy się komplikują, kiedy Juliet uświadamia sobie, że nadal kocha swojego męża.
Książka Francis Cottam to trzymający do końca w napięciu thriller psychologiczny, rewelacyjne studium psychiki zdradzonej kobiety, odrzuconego kochanka i wiarołomnego męża.

źródło opisu: Nota Wydawcy

Liczba stron :266

książka jak dla mnie arcydzieło! nawet nie wiem, kiedy tak mnie wciągla. od samego początku, nie mogłam się od niej oderwać! byłam w napięciu...Glowna bohaterka bardzo przypadła mi do gustu. była silna,pomyslowa,zawzieta. Max- właściciel mieszkania w ksiązce też był bardzo ciekawy. robił różne dziwne rzeczy.

Goraca polecam!

witcherrie | 2014-12-10
Przeczytana: 10 grudnia 2014

Wow, wow, wow!
Naprawdę to była niesamowita książka. Pewne momenty były bardzo przerażające. Idealnie opisane sceny dynamiczne, pełne ruchu i emocji. Były tak świetnie opisane, że siedząc przy biurku wierciłam się niespokojnie z podekscytowania. Nie mogę napisać więcej, aż tyle uczuć się we mnie gotuje.
Gorąco polecam

BeataBe | 2014-02-01
Przeczytana: 05 grudnia 2013

Książka jest niezła. Ale film na jej podstawie z Hilary Swank to totalne dno i szczerze odradzam jego oglądanie. Nie dość, że strasznie nudny, to jeszcze główny bohater zagrany beznadziejnie.

anya | 2014-06-14
Przeczytana: 03 sierpnia 2014

Szybka, przyjemna doza dreszczyku. Polecam:)

Małgorzata Cichosz | 2015-04-20

Francis Cottam, autor utrzymanych w klimacie Grahama Mastertona i Jamesa Herberta powieści grozy, napisał trzymający w napięciu thriller o osaczonej kobiecie.
Juliet Deveraux, lekarka pogotowia, odkrywa, że jej mąż ma romans. Zszokowana tym odkryciem odchodzi od męża i postanawia znaleźć własne lokum. Po wielu nieciekawych ofertach natrafia wreszcie na wymarzone mieszkanie w eleganckiej kamienicy.
Juliet ma nieodparte wrażenie, że ktoś ją obserwuje. Że nie jest sama. Niepokoją ją dziwne dźwięki. Wyczuwa czyjąś obecność.
Ale to nie jest obłęd. To rzeczywistość. Juliet, racjonalna lekarka, postanawia odkryć, co dzieje się z jej mieszkaniem. I co - lub kto - jej zagraża.
Francis Cottam potrafi straszyć. I potrafi napisać świetny thriller oparty na klasycznym pomyśle. Czytałam ją z zapartym tchem... muszę przyznać,że skusiłam się do obejrzenia filmu na podstawie tej książki... Polecam książkę a po jej przeczytaniu zachęcam do obejrzenia filmu.

Zuela | 2013-10-03

Makabryczna książka o psychopatycznym podglądaczu.Ale wyśmienicie napisana.Można ją przeczytać w jeden wieczór

gosiaczekkk | 2012-08-17
Przeczytana: 17 sierpnia 2012

Jak dla mnie idealna książka na wakacyjny urlop - szybko się ją czyta, a z tego względu, że jest to thiller psychologiczny nie sposób się przy niej nudzić a jeszcze ciężej od niej odejść. Przeczytałam w jeden wieczór i na pewno sięgnę po inne książki tego autora. POLECAM!!!!!

blairczyta | 2015-08-12
Na półkach: Posiadam, 2015, Przeczytane
Przeczytana: 12 sierpnia 2015

Z opisu wynikało, iż jest to dobrze zapowiadający się thriller z psychologicznym portretem postaci. W rzeczywistości jednak fabuła jest oklepana, a główna bohaterka grzeszy naiwnością, mimo usilnych podkreśleń autora, że jest kobietą rozsądną i stabilną. Książka sprawiła mi zawód, bo mimo wszystko, naiwnie spodziewałam się czegoś więcej.

Niemniej jednak można przeczytać, ma swoje lepsze i słabsze momenty, ale warto mieć na uwadze to, że przebieg wydarzeń raczej nie będzie zaskakujący.

Dodatkowo największym minusem jest mnóstwo literówek i błędów w przekładzie polskim. Jest ich taka ilość, że nie sposób nie zwrócić na nie uwagi. Ogromnie mnie to irytowało i zastanawiam się, kto w tej formie przepuścił tekst do druku.

Szkoda, był potencjał, ale nie został wykorzystany.

gatta | 2012-08-24
Przeczytana: 24 sierpnia 2012

Niezwykle wciągająca i ciekawa lektura. Już dawno nie pochłaniałam żadnej książki w takim tempie. Zdecydowania pozycja warta uwagi każdego czytelnika :)

monika | 2013-12-13
Przeczytana: 10 grudnia 2013

książka świetnie napisana bo bardzo szybko, przyjemnie się ją czyta...
ale minus dlatego że jest kopią filmu z przed 10 lat....ten sam wątek tylko inne zakończenie....)