Klątwa Magdaleny

The Magdalena Curse
978-83-241-3652-0
klątwa, thriler
Pistacia

Mężczyzna, którego przeszłość naznaczyła los jego rodziny. Chłopiec, którego teraźniejszość naznaczyła straszliwa klątwa. Dwoje ludzi w piekielnym pojedynku z niewytłumaczalnym - w powieści autora Domu zagubionych dusz Dziesięcioletni Adam ma straszne sny. Budzi się z krzykiem, ale nie pamięta, o czym śnił. Już po kilku wizytach doktor Elizabeth Bancroft nabiera pewności, że to nie choroba...

Dziesięcioletni Adam ma straszne sny. Budzi się z krzykiem, ale nie pamięta, o czym śnił. Już po kilku wizytach doktor Elizabeth Bancroft nabiera pewności, że to nie choroba wywołuje te koszmary... Ojciec chłopca jest przerażony: aż za dobrze pamięta wydarzenie sprzed dziesięciu lat: tajną operację w Amazonii, która skończyła się tragicznie, upiorne spotkanie w sercu dżungli i klątwę, która teraz zaczyna się spełniać... Wyrusza na poszukiwanie tajemniczej kobiety ? jedynej, która może ocalić jego syna?

[opis wydawcy]

ZARAZA | 2012-12-17
Przeczytana: listopad 2012

Początek był intrygujący i wciągający. Spodziewałam się o wiele więcej i czytałam z ciekawością. Jednak w środku wszystko się rozmyło, a powieść zaczęła być nużąca. Pod koniec klimat powrócił, ale to już nie było to samo. Szkoda. Zapowiadało się genialnie, wyszło inaczej, ale powieść i tak całkiem dobra.

offc | 2012-11-19
Przeczytana: październik 2012

(...)
Po pierwsze, postacie - bo skoro brak porywającej fabuły, należałoby się skupić na bohaterach. Zacznijmy od naszej main hero, doktor Bancroft - postaci mdłej i nijakiej. Niby silny charakter, niby kobieta po przejściach, niby udręczona zmaganiem się z rodzinnymi sekretami... A ani sympatii, ani żadnych innych emocji w czytelniku nie wywołuje. Podobnie w przypadku Marka Huntera, który nota bene zdaje się być nieudolną kopią Nicka Masona z "Domu zagubionych dusz", widać, że Cottama ciągnie do wątków militarnych. Oczywiście, większość autorów ma swój typ bohatera, nie jest to żadną nowością, ale w tym wypadku kompletnie się nie sprawdza. I w końcu Adam. Fakt, nietrudno wyłożyć się na kreacji dziesięciolatka. Ale trzeba autorowi przyznać, że wyłożyć się tak spektakularnie też nie jest łatwo. Fragmenty serwowane z punktu widzenia dziecka to jedno wielkie pomieszanie z poplątaniem. Najpierw dostajemy wymuszone, nienaturalnie brzmiące powtórzenia, mające zapewne imitować mowę...

Dominika | 2012-05-18
Przeczytana: 13 maja 2012

Książka ani trochę nie nudzi. Bo niby jak? Ciągle dzieje się coś nowego, pojawiają się nowe fakty. Świetnie napisana, opisy są ujęte w taki sposób, żeby przyciągnąć uwagę. Jedynie zakończenie nie przypadło mi do gustu, pozostał niedosyt.

Caramel8981 | 2014-01-29
Przeczytana: 28 stycznia 2014

To najbardziej interesująca powieść z ''dreszczykiem'' jaką czytałam. Może nie jest aż tak przerażająca, po prostu ciekawa. Byłam nią tak zafascynowana , że nie mogłam doczekać się kolejnego rozdziału. Plusem książki było to, że zawsze się coś działo. Podobała mi się.

Meredith | 2016-01-03

Ciężko mi powiedzieć czy ta książka mnie zaciekawiła czy nie, na początku owszem, czytało się z zaciekawieniem ale z każdym kolejnym rozdziałem, odchodziła chęć czytania. I więcej do niej nie wróciłam.

Kacha | 2012-07-02
Przeczytana: 02 lipca 2012

Początek był interesujący, potem troszkę się nudziłam ale na koniec wszystko przyspieszyło. Książka na pewno oryginalna, inna, i już samo to zasługuje na szacunek. Dodatkowo, nieźle napisana.

MowMiZa | 2014-10-10
Przeczytana: wrzesień 2011

Najgorsza książka, jaką przeczytałam w życiu. Streszczenie było bardzo obiecujące, ale zakończenie... Żałuję, że w ogóle się za nią zabrałam.

Monika | 2014-07-05

Czytałam tę książkę jakiś czas temu i ledwo pamiętam o czym opowiada, a to chyba nie świadczy o niej dobrze...

Nefmi | 2015-05-06
Na półkach: Przeczytane, Sprzedane

Demens Piękne | 2011-08-17
Przeczytana: 02 lipca 2011

Książka średnia, nudno się ją czyta, ale "czuć" TEN klimat.