Footprints on the Sand
miłość, romans, plaża
Barbara

Poppy Vanburgh, młoda Angielka spędzająca wiosnę w Deauville, spotyka na plaży pełnego uroku, lekkomyślnego wagabundę Ralpha Mulgrave'a i porzuca rodzinę, by wyjść za niego za mąż. Wkrótce przychodzą na świat ich dzieci: Faith, Jake i Nicole. Niekonwencjonalna, beztroska rodzina Mulgrave'ów przez wiele lat wędruje po Europie, łudząc się nadzieją na zrobienie majątku i nigdzie nie zagrzewając na dłużej miejsca. Wybuch drugiej wojny światowej zmusza ich do powrotu do Anglii. Dorastające dzieci Poppy i Ralpha próbują się odnaleźć w obcym dla nich środowisku i poszukują własnej drogi, przeżywając kolejne wzloty i upadki, a przede wszystkim wielkie miłości.

źródło opisu: http://www.proszynski.pl/

źródło okładki: http://www.proszynski.pl/

Monica | 2014-02-13

Lubię grube książki więc z przyjemnością sięgnęłam po tą pozycję. Historia bohaterów wciągająca i nieprzerysowana. Dobrze napisana/przetłumaczona. Czytała się naprawdę dobrze.

Natalia | 2016-03-02
Przeczytana: 01 marca 2016

Kiedy wysłałam męża do biblioteki po określone książki, przyniósł mi tę,choć nie było jej na liście. Długo leżała i czekała na swoją kolej i jakoś ciężko mi było się do niej zabrać. Jakoś nie przemawiały do mnie ani tytuł, ani opis, ani nawet okładka, choć jak wiadomo nie ocenia się książki po okładce. Kiedy postanowiłam w końcu ją przeczytać i oddać miło się zaskoczyłam, bo właśnie tego typu książki mają u mnie powodzenie.
Historia rodziny Mulgrave rozpoczyna się i kończy w Anglii. Miłość i fascynacja a także obietnica bogatego w przygody i pozbawionego nudy życia sprawia iż Poppy zostawia rodzinę, opuszcza Anglię, wychodzi za Ralpha i rozpoczyna całkiem odmienne życie wędrując po Europie. Pozbawiona wszelkich wygód do jakich była przyzwyczajona, znosiła ciągłe przeprowadzki, nieustanne próby wzbogacenia się męża, licznych lokatorów i przyjaciół odwiedzających ich aktualny dom. Urodziła i wychowała troje dzieci, przeżyła śmierć czwartego. Brak ostoi jaką jest dom rodzinny, stałe...

Lidka Aribaldi | 2016-03-08

Problem tej książki polega na tym, że to już kolejna książka tej autorki w wojną w tle, kobietach robiących za pielęgniarki, mężczyznach walczących itp. Ale nie czyta się źle tylko momentami trochę nudno.

AgA | 2016-07-27
Przeczytana: 26 lipca 2016