Potrawy z jaj

Wydawnictwo: Watra
83-225-0064-5
jaja, potrawy z jaj
takisobiejac

Książka zawiera przepisy na potrawy i napoje, których podstawowym składnikiem są jaja. W części pierwszej, informacyjnej, znajdują się wiadomości o jajach jako produkcie spożywczym, ich właściwościach, budowie i wartościach biologicznych. Wyjaśniono także zjawisko zachodzące podczas obróbki mechanicznej i cieplnej jaj oraz zasady stosowania jaj w racjonalnym odżywianiu. W części drugiej...

W części drugiej zgromadzono w poszczególnych tematycznych rozdziałach przepisy na potrawy z jaj. Są one tak redagowane, żeby mogły z nich korzystać osoby nie mające przygotowania ani wprawy w dziedzinie sztuki kulinarnej.

źródło opisu: wstęp do książki

źródło okładki: ze zbiorów użytkownika takisobiejac

takisobiejac | 2011-05-24
Na półkach: Przeczytane, Posiadam, Kulinaria