Emily ma 13 lat, długie, czarne włosy, krótką czarną sukienkę i białe buty Mary Jane. Towarzyszą jej cztery oczywiście czarne koty. Emily to antybohaterka, indywidualistka. Strzeż się jej myśli i snów. Już zawsze będą cię prześladować. Jeśli naprawdę chcesz ją poznać, to uważaj: robisz to na własne ryzyko!

Meowth | 2016-01-10

Książka bardziej do oglądania niż do czytania - i to często pod światło, poruszając nią i zmieniając ułożenie płaszczyzny stron, by ujrzeć odbite kocie łapki. Prawie niedostrzegalne ślady, które jednak naprowadzają na trop: Emily nie jest dziewczynką tylko kotem. Na ilustracjach bez szyi, dziwnie przykurczona, jak skulony kot, rzuca spod czarnej grzywki chłodne spojrzenia, w których patrzący nie znajdzie żadnej wzajemności czy choćby odrobiny zainteresowania jego osobą. I spójrzcie na te jej pepegi - założymy się, że stąpa bezszelestnie?

Emily nie istnieje po to, by można się z nią było zaprzyjaźnić czy jakoś polubić. Myślę, że istnieje, bo tak chce - i ewentualnie po to, by nas trochę zaskoczyć. Także zdumiewającym dowcipem, opartym często na grze słów, na zestawianiu pojęć na co dzień zupełnie ze sobą niepowiązanych, niespokrewnionych.

Nie do poczytania, bo na to wystarczą 3 minuty w księgarni. Do pomyślenia - już bardziej. Nie dla dzieci. Ale moja córka dostała tę książeczkę...

Pafnucy | 2011-02-18

Niby błaha książczynka. A pełna strachu, mroku, lęku i ironicznej mądrości. Kliniczne studium nieprzystosowania wyrażone w niebywale inteligentny (zabawny) sposób.

Sięgnąłem po tę książeczkę przypadkiem w jakiejś księgarni. I stojąc tak ku utrapieniu innych klientów - głośno zącząłem czytać, śmiać się i komentować. Nie mogłem oderwać wzroku od tekstu i jaskrawych, wyrazistych rysunków, które byłyby kiczowate, gdyby nie gra grozą i groteską.

TO NIE JEST KSIĄŻKA DLA SYTYCH I ZADOWOLONYCH LUDZI

Marcin | 2015-09-12
Przeczytana: wrzesień 2015

Dziwna Emily i dziwna książka. O nastoletniej nihilistce w stylu gothic. Ciekawa graficznie, mało treści, wisielczy humor. Przejrzałem ją (bo przeczytałem to za dużo powiedziane) i nie bardzo wiem do kogo właściwie jest adresowana. Ni to dla dzieci, ni dla nastolatków. W sumie bez większego sensu, ale jako eksperyment literacki to ciekawa. Doceniam specyficzny humor i ironię.

bajka | 2010-04-26
Przeczytana: 24 grudnia 2008

uwielbiam ją!
"Emily nie zwariowała... Poprostu nie jest normalna." dokładnie :>

kareena | 2011-06-26
Na półkach: Przeczytane, 2011

przeczytalam w sklepie. troche za malo tresciwa/krotka by kupic ale ladnie wydana i podoba mi się styl tej ksiazki :) taka lekko psychodeliczna no i te koty ♥

Tiger | 2011-08-17
Przeczytana: 28 września 2011

Dziwna książka, dziwnej Emily.

ziza | 2013-10-01
Przeczytana: 01 października 2010

jestem Emil mam wyimaginowany świat bzika, jestem czarna, zła i egocentryczna. mówię w książce jak bardzo innych nie lubię i jakie to fajne. Nie wnoszę żadnych wartości, nic nie daję, jestem po prostu emo(cjonalnie) niedorosła.
kupiłam bo tania była. leży sobie i jest ... no czarna. nie czaruje nikogo oprócz dzieci w czarnym stanie emocjonalnym, którym się nic nie chce i nienawidzą świata. Nie warto dawać dzieciakowi. Dla dorosłych też raczej nie. Dla ludzi z namalowanymi twarzami na pewno. Tyle z mojej strony

Accio | 2010-06-28
Na półkach: 2010, Przeczytane

Przeczytałam to w sklepie- dziwne.

Aria | 2011-12-31
Na półkach: Przeczytane, 2011
Przeczytana: 31 grudnia 2011

Uśmiechnęła ^^ Króciutka - do przeczytania w dwie minuty przy półce w księgarni. Mądra, wbrew pozorom i banalna, wbrew oczekiwaniom. Specyficzna.

Smoar | 2011-08-22
Przeczytana: 2010 rok

Trudno to w ogóle nazwać książkę. No i gdzie ten strach, lęk itp.? U mnie był tylko śmiech, choć to i tak dużo.