Mennymsowie w pułapce

Tłumaczenie: Agata Kowalczyk
Książka jest przypisana do serii/cyklu "Wrota Wyobraźni, Mennymsowie". Edytuj książkę, aby zweryfikować serię/cykl.
Wydawnictwo: Amber
Mennyms under siege
83-241-0432-1
Mennymsowie, dla młodzieży
deChavannes

Wścibska sąsiadka zatruwa życie rodzinie, która w końcu postanawia przez jakiś czas nie opuszczać domu. Zakaz jest całkowity, dla nikogo nie ma wyjątku. Szarlotta nie chce się jednak podporządkować i sprowadza na wszystkich okropne niebezpieczeństwo.

Sam Jane | 2017-05-18
Przeczytana: 18 maja 2017

Mam ogromny sentyment do całej serii. Teraz, kiedy po latach ponownie zaglądam do tej książki całkowicie inaczej spoglądam na bohaterów.
Jest to jednak historia uniwersalna, każdy z nas może odnaleźć w niej swoje słabości, niezależnie od wieku.

Mennymsowie pozostają niezmienni, a jednak uczą się, na każdym swoim błędzie. Doświadczają. I cieszą się życiem, nie mniej niż ich śmiertelni sąsiedzi. Ta niezwykła rodzina musiała stawić czoło wielu problemom. Skoro nam ludziom tak trudno z nimi walczyć, szmacianym lalkom musi być jeszcze ciężej.

Trzecia część cyklu pokazuje nam, że niebezpieczeństwo może czaić się za płotem (dokładnie 4 domy dalej) i nie musi to być zagrożenie budową autostrady. Zmuszona do wcześniejszej ucieczki rodzina szmacianych lalek, tym razem zostanie uwięziona w domu i wystawiona na ogromną próbę.
Podoba mi się lekcja jaka płynie z tej części powieści: miłością można pokonać największe zło, ukrywając się przed problemem i izolując od świata możemy nie zauważyć...

Tiger | 2012-04-25
Przeczytana: 24 kwietnia 2012

Jeden z moich ulubionych tomów książek. Magiczny świat tajemniczej rodziny.

greypuma | 2017-06-13
PenneCarrrbonara | 2017-04-27