Emily. Tajna księga Dziwów

Wydawnictwo: Nasza Księgarnia

Emily ma 13 lat, długie, czarne włosy, krótką czarną sukienkę i białe buty Mary Jane. Towarzyszą jej cztery oczywiście czarne koty. Emily to antybohaterka, Indywidualistka. Strzeż się jej myśli i snów. Już zawsze będą cię prześladować. Jeśli naprawdę chcesz ją poznać, to uważaj: robisz to na własne ryzyko!

Awenturyna | 2014-06-04
Przeczytana: 04 czerwca 2014

Ta książka niestety nie niesie ze sobą żadnej wartości. Co z tego, że mroczna, że o indywidualistce? To jeszcze żaden grzech ani żadna ujma. Natomiast bezsensowne treści w literaturze młodzieżowej to już jakiś ponury żart. Pamiętnik niejednej nastolatki jest o wiele ciekawszy. Trudno nawet nazwać tą książkę "książką". Ot - parę obrazków i kilka słów. Dosłownie - kilka! Komiksy mają ich więcej.
I jak tu wychowywać młodzież literaturą?

elemq | 2016-02-03

To nie jest zwykła książka.
Jej się nie czyta, ją się odkrywa. Każdy na swój własny sposób.
Każda strona jest tak inna, nowa, ciekawa, trochę mroczna....

Otwieram ją gdy potrzebuję inspiracji. I za każdym razem ją znajduję. Za każdym razem inną.

Nadnne | 2013-07-23

Złapałam ją szczęśliwie na kiermaszu taniej książki za 5 zł. Od tego czasu to moja ulubiona pozycja w biblioteczce. Za każdym razem, kiedy ją otwieram, znajduję w niej coś nowego, czego wcześniej nie zauważyłam. Emily jest tak ciekawa, tajemnicza i inna, że podziwiam autora, za postać, którą stworzył.
Nie mam bladego pojęcia, czy tak książeczka jest dla dzieci, czy raczej dla starszych czytelników. Niestety nie czytałam pierwszej części :(

ajatakanieuczesana | 2015-08-11
Na półkach: Posiadam, Ulubione, Przeczytane

Krótka, bardzo ładnie wydana książka.
Satyryczna, ironiczna, prześmiewcza.
Nie chodzi w niej o to by się naczytać, to jest swego rodzaju dzieło.
Z zawartości książki się śmieje, a samą książkę podziwia.
Rodzaj literatury nieco abstrakcyjnej :)

Zuza | 2012-01-16
Na półkach: Przeczytane, Książki 2012
Przeczytana: 16 stycznia 2012

Tajemnicza książka, jest w niej mało do czytania ale za to więcej do oglądania i myślenia. Przede wszystkim bardzo ciekawa.

bajka | 2010-04-26
Na półkach: 2009, Przeczytane
Przeczytana: styczeń 2009

Niestety o wiele gorsza od pierwszej części.

Nataliaxx07 | 2012-02-17
Przeczytana: 14 czerwca 2008

W tej krótkiej książeczce możemy zapoznać się z tokiem myślenia mrocznej Emily. Szybciej odnajdą się w niej mroczni czytelnicy,ponieważ inni mogą uznać,że nasza bohaterka jest niezrównoważona psychicznie. Ogółem książka mnie zaciekawiła i zmusiła do pewnych przemyśleń.

kareena | 2011-06-26
Na półkach: 2011, Przeczytane

przeczytalam w sklepie. troche za malo tresciwa/krotka by kupic ale ladnie wydana i podoba mi się styl tej ksiazki :) taka lekko psychodeliczna no i te koty ♥

ale chyba wolalam "dziwną emily" :)

Sosnowaigielka | 2016-02-07

Emily ma wielu wielbicieli. Jest mroczna, ale jest też sobą. Żeby przejrzeć tą książeczkę, trzeba mieć dystans do siebie, świata i do tego, co się w niej zobaczy.

ripossta | 2013-02-28

Trochę słabsza niż "Emily the strange"