Stowarzyszenie Wędrujących Dżinsów: Trzecie lato

Tłumaczenie: Krzysztof Adelt
Cykl: Stowarzyszenie Wędrujących Dżinsów (tom 3)
Wydawnictwo: Egmont Polska
6,77 (2080 ocen i 55 opinii) Zobacz oceny
Girls in Pants: The Third Summer of the Sisterhood

Na jesieni wrześniowe mają się rozjechać w różne strony, by rozpocząć studia. Są to ich ostatnie wspólne wakacje przed wkroczeniem w dorosłe życie. A zatem jest to czas, kiedy magia i moc Wędrujących Dżinsów mogą się im najbardziej przydać.

źródło opisu: nota wydawcy

Pati | 2013-11-11

Warta polecenia :)

Monia0420 | 2014-08-10

Ta część podobała mi się o wiele bardziej niż dwie poprzednie. Radość i przyjaźń były tu pokazane w najbardziej wyrazisty sposób, jednak momentami miałam wrażenie, że ta część była napisana z konieczności.

Quinn | 2013-10-12
Przeczytana: 05 października 2013

Trzecia część "Stowarzyszenia Wędrujących Dżinsów" autorstwa Ann Brashares wartkością akcji dorównuje pierwszej części !
Autorka w niesamowity sposób ukazała przygody czterech bohaterek - teraz już dojrzalszych, poważniejszych i nieco mniej roztrzepanych niż we wcześniejszych częściach.
Ostatnie wakacje razem przed rozłąką. Tibby, Bridget, Carmen oraz Lena rozjadą się potem do 4 różnych szkół w trzech miastach. Te wakacje muszą być niesamowite, jedyne w swoim rodzaju. Czy będą ?
Carmen postanawia zaopiekować się za osiem pięćdziesiąt za godzinę marudną starszą Greczynką - babcią Leny. Okaże się to nie lada wyzwaniem ale też powodem spotkania Carmen z kimś, kto być może sporo namiesza w jej życiu...

Lena marzy o studiach na uczelni artystycznej. Jednakże jej rodzice chcą, by ich córka została w przyszłości kimś innym i za nic w świecie nie chcą opłacić jej studiów na wymarzonej uczelni. Do szczęścia potrzeba jej zdobycia stypendium a będzie to nie lada wyzwanie...

Czy wypadek...

Aneta | 2014-05-17
Przeczytana: 17 maja 2014

Lekka, napisana ciekawym językiem. Wchłonęłam w nią błyskawicznie i przeczytałam :) żałuję tylko, że zaczęłam od trzeciej części :(

Kolejna część 'Stowarzyszenia wędrujących dzinsów 'musiała długo poczekać na przeczytanie przeze mnie .
Poprzednie tomy bardzo mi się podobały . Akcja dzieje się rok pózniej od wydarzeń z poprzedniej książki .

Bohaterki zmagają się z ważnymi zmianami w życiu . Lena musi przekonać rodziców że , bycie malarką to jej największe marzenie , musi wręcz pracować i zarabiać na studia , a także starać się o stypendium , gdyż rodzice nie zamierzają sfinansować jej studiów bo nie popierają wyboru córki . W dodatku mieszka u nich w domu Valia , owdowiała babcia Leny , która cierpi po stracie męża i tęskni za ukochanym domem w Grecji . Lena nadal kocha Kostosa i ma złamane serce i stara się zapomnieć o dawnym ukochanym .

Bridget zostaje trenerką na dawnym obozie . Spotyka tam Erika , swojego dawnego trenera , z którym straciła dziewictwo i który złamał jej serce . Teraz nic nie stoi na przeszkodzie aby para była razem . Bee jest starsza i mądrzejsza , ale nie wie czy Erik nadal coś do niej...

Monika | 2016-12-16
Na półkach: Przeczytane, 2016
Przeczytana: wrzesień 2016

Magiczne dżinsy i czwórka przyjaciółek wracają, by znaleźć się na życiowym rozdrożu pomiędzy dzieciństwem a dorosłością.

Dziewczyny kończą liceum, a co za tym idzie, musza przyzwyczaić się do myśli, że kolejny, wspólnie spędzony w rodzinnym mieście rok, już za nimi. Tym razem autorka funduje czytelnikom przyspieszony kurs dorastania bohaterek.

Tibby nie może pogodzić się z upływem czasu. Jeszcze nie wyjechała na studia, a już odczuwa tęsknotę za domem i przyjaciółkami. Zamyka się w sobie, odsuwając od siebie najbliższych.

Bee wraca na miejsce, gdzie poznała Erica, tym razem w roli trenera. Musi zmierzyć się ze swoimi demonami.

Carmen zastanawia się, jakim cudem okazuje się być w oczach innych dobrą osobą, gdy tak naprawdę wypływa z niej złość.

Lena oddaje się malarstwu i za wszelka cenę chce udowodnić praktycznemu ojcu, że uczelnia artystyczna to miejsce dla niej.

Autorka po raz kolejny maluje przed czytelnikiem obraz młodzieży wchodzącej z przytupem w kolejny etap życia,...

natalcik99 | 2013-01-06
Na półkach: Przeczytane, 2013
Przeczytana: 06 stycznia 2013

Bardzo podoba mi się ta książka ;) zanim zaczęłam czytać serię Stowarzyszenie Wędrujących Dżinsów pomyślałam sobie, że to na pewno będzie jakieś nudne i nieciekawe. Zastanawiałam się, czy warto to czytać, gdyż jak zobaczyłam tytuł to pomyślałam sobie, że jak można napisać powieść o dżinsach. Przecież to nie nadaje się na temat jak na cztery książki. Jednak ku memu zdziwieniu powieść ciekawa, lekka i przyjemna. W sam raz na czytanie wieczorkiem z ciepłą herbatką i pod kocem :D No i przekonałam się, że to wszystko jest jednak bardzo logiczne, po mimo faktu, że główną rolę zajmują dżinsy.Hahaha :D
NAPRAWDĘ BARDZO POLECAM. SUPER KSIĄŻKA :)

Fawellotte | 2012-07-26

Jak widzicie czytanie zajęło mi zaledwie dzień! Z przeczytaniem książki (przyznaje) ociągałam się, ale gdy już zaczęłam czytać nie mogłam się oderwać! Książka zdecydowanie lepsza od 2 części i mniej więcej na równi z jedynką. Szczerze mówiąc wydaje mi się to dziwne, bo jak dobrze pomyśle, to w 2 części, działo się raczej więcej niż w tej.

"W wakacje dusza aż rwie się do śpiewania! - William Carlos Williams"

Akcja zaczyna się już w 1 rozdziale! Rozdanie dyplomów i towarzyszące mu... wyznanie Briana! Wydobyłam z książki fragment opisujący to jakże wzruszające zdarzenie. Miałam ochotę krzyczeć ze szczęścia. "Nareszcie są razem!", ale to by było trochę dziwne xd. A oto i cytat:
"Oderwał usta tylko na chwilę, by szepnąć jej coś na ucho.
-Kocham Cię. - usłyszała Tibby."

Dodam jeszcze dwie mądre wypowiedzi Tibby.
"Jeśli nie będziesz próbować, to i tak nic nie zyskasz, bo równie dobrze możesz umrzeć następnego dnia."
"Próbuj, sięgaj, pragnij i pamiętaj, że możesz upaść, ale nawet...

Natalia | 2015-08-17
Przeczytana: 17 sierpnia 2015

Carmen, Tibby, Bridget i Lena rozpoczęły studia na prestiżowych uczelniach. Przyjaciółki do tej pory nierozłączne, będą musiały zmierzyć się z pewnymi rzeczami samodzielnie. Tibby boi się zmian, które następują w jej życiu, Carmen z kolei nie może wybaczyć matce, że jest w ciąży. Rodzice Leny nie aprobują wyborów córki, a Bridget walczy o dawną miłość. Jak zawsze dziewczętom towarzyszom magiczne dżinsy, które w dziwny sposób trwają przy nich.

„Stowarzyszenie wędrujących dżinsów” to typowa książka skierowana do młodszego grona odbiorców. Pojawia się mnóstwo problemów młodych ludzi, którzy dopiero wchodzą w dorosłość. Obserwujemy jak radzą sobie z problemami rodzinnymi, jak postrzegają śmierć i narodziny. Sprawia to, że wiele czytelniczek utożsamia się z bohaterkami. Nieodłącznym atrybutem są spodnie, które łączą główne postaci i sprawiają, że ich przyjaźń trwa.

Sama historia nie powiem wciąga. Może nie znajdziemy w niej nagłych zwrotów akcji, czy zagadek. Dostaniemy za to czystą...

Katherina87 | 2012-11-21

Trzecia część fascynującej serii.

Jesienią "wrześniowe" rozpoczynają studia. Przed nimi ostatnie prawdziwe wspólne wakacje przed wkroczeniem w dorosłe życie. A zatem jest to czas, kiedy magia i moc Wędrujących Dżinsów mogą się im najbardziej przydać. Tibby uświadamia sobie coś, co dotyczy istoty jej relacji z Brianem, a o czym dżinsy wiedziały już od dawna. Ponieważ wszystko naokoło zdaje się zmieniać w szaleńczym tempie, Tibby szuka w nich oparcia. Carmen potrzebna jest cała magia zgromadzona w dżinsach, gdyż zgodziła się do końca wakacji pracować jako opiekunka zrzędliwej Greczynki - babci Leny. Nie mówiąc już o tym, że Carmen udaje kogoś, kim nie jest, i to przed kimś, kto może okazać się w jej życiu naprawdę ważny... Lena bardzo chciałaby, aby dżinsy podpowiedziały jej, czy powinna zrealizować swoje marzenie i pójść na uczelnię artystyczną nawet, jeśli nie może w tej kwestii liczyć na przychylność czy zrozumienie nikogo z rodziny. Bridget szczególnie cieszy się z tego, że...