Najnowsze artykuły
Artykuły
Nagroda Nike 2023: Zyta Rudzka laureatkąLubimyCzytać8Artykuły
Wyzwanie czytelnicze Lubimyczytać. Temat na październik 2023Anna Sierant2017Artykuły
Kalendarz wydarzeń literackich: październik 2023Konrad Wrzesiński2Artykuły
Międzynarodowy Dzień Tłumacza – 7 ciekawostek o tłumaczach i tłumaczeniachAnna Sierant92
Popularne wyszukiwania
Polecamy
Rachel Maude

Źródło: http://www.hachettebookgroup.com/_images/Contributors/images_main/1502734_215X340_rdax_195x272_80.jpg
3
6,2/10
Pisze książki: literatura dziecięca
Ten autor nie ma jeszcze opisu. Jeżeli chcesz wysłać nam informacje o autorze - napisz na: admin@lubimyczytac.plhttp://rachelmaude.com
6,2/10średnia ocena książek autora
376 przeczytało książki autora
188 chce przeczytać książki autora
2fanów autora
Zostań fanem autoraNajnowsze opinie o książkach autora
Dobra, boska i zła Rachel Maude 
6,2

Całe szczęście, że te książki czyta się szybko, bo w innym wypadku pewnie do końca roku bym je czytała. Seria „Pozerki” została napisane… sama nie wiem, dlaczego. W zasadzie nie znalazłam żadnego logicznego argumentu i to mnie przeraża.
Impreza na część nowej marki Charlotte, Janie, Petry oraz Melissy została zniszczona przez pewne niespodziewane wypadki. Jednak to nie zniszczyło więzi, która się między nimi nawiązała. Mimo, że są kompletne różne to jednak łączy je jedno: pasja do mody. Im dalej rok szkolny pędzi tym zbliża się jedno z najpopularniejszych świąt w Ameryce, a mianowicie Halloween! Jest to doskonała okazja by zaprezentować światu swój pierwszy autorski projekt, którym będzie Hallo-Torba. Oczywiście początkowo powstaje problem, bo każda z dziewczyn chce przeforsować swój pomysł. Jednak prawdziwe problemy nadchodzą dopiero na kilka godzin przed apelem Halloween w szkole!
Osobiście jestem zdania, że autorka za dużo czasu poświeciła na wątki poboczne, które już od pierwszej części okazały się zbędne. Pewne rzeczy, aż proszą się o zmianę. Niestety objętościowo książka sugeruje, że będzie działo się wiele w długim okresie czasu i zagwarantuje nam to coś specjalnego, ale to tylko pozory. Książka jest nudna i w zasadzie nic się w niej nie dzieje.
Na dodatek bohaterki wcale nie zmądrzały od ostatniego tomu. Dalej są zapatrzone w świat mody i przekonane, że pieniądze rozwiązuje wszystkie problemy świata. Ich głupota, aż wypływa pod koniec książki, kiedy to powstaje zamieszanie z Hallo-Torbą. Ja od razu powiązałam fakty i jak się okazało miałam rację! To było banalne, a pisarka zrobiła nich prawdziwe idiotki. Petra i Charlotte powinny od razu powiązać pewne wątki ze sobą. Gdyby nie ten zabieg książka dostałaby zdecydowanie wyższą oceną. Irytacja osiągnęła punkt kolimacyjny i musiała mieć gdzieś ujście.
Wielkim plusem jest, że książkę czyta się szybko i nie wymaga ona wielkiej uwagi czytelnika. Można się przy niej odprężyć. Co prawda do śmiechu nie znalazłam ani jednego powodu, no chyba, że głupota głównych bohaterek. Stąd właśnie ocena taka a nie inna, bo nie mogę zarzucić tego, że dziewczyny nie zaczynają odkrywać zalet przyjaźni między sobą, a przecież są tak bardzo różne. Dociera do nich coraz więcej pozytywnych rzeczy, które wynikają z ich znajomości.
Mimo wszystko jakoś specjalnie nie będę wam tego polecać… Oszczędzę wam tego. Czytacie na własne ryzyko.
„Uroda sprawia, że nawet mało interesujący człowiek wydaje się ciekawszy." ~ Rachel Maude, Pozerki. Dobra, boska i zła, Warszawa 2009, s.142 .
Pozerki Rachel Maude 
6,0

Liceum w Winston Prep to szkoła dla bogaczy, do której uczęszczają popularni i piękni, a najważniejszą rzeczą jest modny ubiór. Do tej szkoły chodzą Janie, nieśmiała i zakompleksiona stypendystka, Petra, piękna i niezwracająca uwagi na modę obrończyni zwierząt, Charlotte, śliczna i uwielbiająca wszystko, co francuskie kokietka oraz Melissa, zadzierająca nosa i zakochana po uszy w swoim piesku córka rapera. Nie mają ze sobą nic wspólnego, są swoimi przeciwieństwami, nie mogą znaleźć wspólnego języka, nienawidzą się i tak by pozostało, gdyby nie pewien pomysł. Wszystkie cztery zostają przypisane do czegoś w rodzaju kółka zainteresowań nazwanego Formacją Mody. Tak zaczyna się ich współpraca. Początki są bardzo trudne, dziewczyny muszą wytrzymać kilka kłótni. Ostatecznie oczywiście wszystko kończy się całkiem dobrze. W książce pojawiają się również wątki romantyczne. Są one raczej skromne, autorka bardziej przywiązuje wagę do dziewczyn, do ich wielkiej sprawy.
Dobra lekturka, aby trochę wyluzować. Fajne, barwne postacie o różnych charakterach, które nie są w końcu mdłe, jak to często w książkach tego typu bywa. Każda z dziewczyn jest inna, mają swoje własne problemy, którymi raczej się nie chwalą. Nie jest to raczej pouczająca książka, choć można z niej wywnioskować, że czasem coś, co wydaje nam się nieprawdopodobne, niemożliwe do wykonania, a ludzie nie do polubienia, z ktorymi też nie mamy nic wspólnego okazują się ważną przygodą w życiu, ważnymi ludźmi w życiu, przyjaciólmi i okazuje się też, że mamy z nimi więcej wspólnego niż myśleliśmy. A na przykładzie Janie namawia do wyjścia z własnego cienia, kompleksów i życia pełną piersią.
Jak mówiłam, książka dobra do odpoczynku dla głowy :) Szybko się czyta. Jednak po kolejne części nie sięgnę.