Monika 
atociwynalazek.blogspot.com
Po książki sięgałam odkąd tylko nauczyłam się czytać, towarzyszyły mi w każdej wolnej chwili, do dzisiaj pozwalają oderwać się od rzeczywistości i pozostają moją największą pasją.
kobieta, status: Czytelniczka, dodała: 7 cytatów, ostatnio widziana 7 tygodni temu
Teraz czytam
 • Chłopiec z latawcem
  Chłopiec z latawcem
  Autor:
  Afganistan, lata 70. Dwunastoletni Amir, syn zamożnego Pasztuna z Kabulu, wychowuje sie w domu bez kobiet. By zyskać uznanie w oczach ojca, wygrywa zawody latawcowe. Pomaga mu w tym starszy o rok H...
  czytelników: 16294 | opinie: 804 | ocena: 8,27 (6841 głosów) | inne wydania: 11
 • Dziewczyna z tatuażem na lędźwiach
  Dziewczyna z tatuażem na lędźwiach
  Autor:
  Poznaj niesamowitą historię kobiety, której największą bronią jest cięty dowcip. Amy Schumer, słynna aktorka komediowa, stund-uperka i jedna z najbardziej wpływowych kobiet Ameryki, bez tabu opowiada...
  czytelników: 296 | opinie: 55 | ocena: 6,66 (122 głosy) | inne wydania: 1
 • Gabinet gadów
  Gabinet gadów
  Autor:
  W książce, którą w tej chwili trzymasz w ręku, dzieci będą musiały znieść: wypadek samochodowy, straszny smród, jadowitą żmiję, długi nóż, ciężką, mosiężną lampę biblioteczną oraz ponowne pojawienie s...
  czytelników: 5092 | opinie: 105 | ocena: 6,83 (3001 głosów)
 • Krew hydry
  Krew hydry
  Autor:
  Nicole dowiaduje się kto jest jej prawdziwym ojcem, a Blake zrywa z Danielle. W tym samym czasie drużyna Elementals zaczyna intensywnie trenować, aby mieć szansę na przeżycie kolejnego starcia z potwo...
  czytelników: 141 | opinie: 13 | ocena: 7,21 (24 głosy)
 • Ogromne okno
  Ogromne okno
  Autor:
  Wioletka, Klaus i Słoneczko to dzieci grzeczne i inteligentne, ale ich życiem co stwierdzam z żalem rządzi pech i nieszczęście. Wszystkie historie o trójce Baudelaireów są smutne i przygnębiające, ale...
  czytelników: 4598 | opinie: 83 | ocena: 6,82 (2619 głosów)

Pokaż biblioteczkę
Aktywności (z ostatnich 3 miesięcy)
2018-09-18 22:09:48
Dodała książkę na półkę: Teraz czytam
Cykl: Elementals (tom 2) | Seria: Young
 
2018-09-13 21:42:16
Dodała książkę na półkę: Przeczytane, 2018
Cykl: Elementals (tom 1) | Seria: Young

Co jakiś czas lubię sięgnąć po młodzieżówkę, w której występują elementami świata fantastycznego. Elementals skusiło mnie modnymi ostatnio nawiązaniami do mitologii greckiej, czyli tej, która fascynowała mnie w czasach szkolnych. Czy z takiego połączenia mogło wyniknąć coś ciekawego?

Nicole zmuszona jest zmienić szkołę. Już pierwszego dnia, podczas początkowych zajęć dowiaduje się, że jest...
Co jakiś czas lubię sięgnąć po młodzieżówkę, w której występują elementami świata fantastycznego. Elementals skusiło mnie modnymi ostatnio nawiązaniami do mitologii greckiej, czyli tej, która fascynowała mnie w czasach szkolnych. Czy z takiego połączenia mogło wyniknąć coś ciekawego?

Nicole zmuszona jest zmienić szkołę. Już pierwszego dnia, podczas początkowych zajęć dowiaduje się, że jest czarownicą i poniekąd potomkinią greckich bogów. Sprawy mocno komplikują się, gdy przez niebo przelatuje kometa widziana raz na trzy tysiące lat. Dziewczyna zostaje wrzucona w wir zupełnie zaskakujących wydarzeń.

Przyznać muszę, że historia wymyślona przez Michelle Meadow nie zrobiła na mnie większego wrażenia. Przede wszystkim ma z tym wiele wspólnego brak większych emocji i nuty tajemnicy. Każda zagadka jaka spotyka główną bohaterkę zostaje praktycznie od razu rozwiązana. Nicole idzie do nowej szkoły, dowiaduje się, że magia istnieje i nawet się specjalnie nie dziwi. Ze stoickim spokojem przyjmuje też inne rewelacje, a ze wszystkimi przeciwnościami radzi sobie wręcz koncertowo.

Nie pomagają sztuczne i naciągane dialogi oraz postaci, które z oryginalnością nie mają nic wspólnego. Autorka przywołuje także oklepany wątek trójkąta miłosnego. Nicole próbuje wyciągnąć od matki, kim był jej ojciec, ale nawet słowem nie wspomina rodzicom czemu trafiła do tak dziwnej szkoły, co wydaje się dość ciekawe, biorąc pod uwagę, że dziewczyna jest nieletnia.


Pierwsza połowa książki mocno mnie rozczarowała swoją schematycznością i sztucznością. Nadrobiła jej druga część, szczególnie poprzez swoją akcję.

Książkę czytało się szybko, ze względu na krótkie rozdziły i szybko następujące po sobie wydarzenia. Szczególnie końcówka zaskoczyła swoją dynamicznością. Na wielki plus zasługują nawiązania do greckiej mitologii, które podane zostały, tak jak i cała historia, w bardzo łatwy i przystępny sposób.

Ostatecznie muszę stwierdzić, że Proroctwo cieni było miłą rozrywką, chociaż początkowo na taką się nie zapowiadało. Jeśli lubicie książki młodzieżowe nawiązujące do greckiej mitologii i nie przeszkadza Wam pewna schematyczność, to myślę, że się nie zawiedziecie. Mnie końcówka zaciekawiła na tyle, że sięgnę po kolejny tom.

www.atociwynalazek.blogspot.com

pokaż więcej

 
2018-08-25 21:45:34
Dodała książkę na półkę: Przeczytane, 2018
Autor:

Kiedy jako dziecko zbierałam Świat Wiedzy, moimi ulubionymi stronami były te ze sztuką. Godzinami potrafiłam oglądać i czytać o dziełach impresjonistów czy artystów współczesnych. Niesamowicie więc ucieszyłam się, gdy w moje ręce wpadła Krótka historia sztuki Susie Hodge.

Książka ta jest przepiękne wydana. Ze zintegrowanej okładki spogląda na nas Mona Lisa. Publikacja podzielona została na...
Kiedy jako dziecko zbierałam Świat Wiedzy, moimi ulubionymi stronami były te ze sztuką. Godzinami potrafiłam oglądać i czytać o dziełach impresjonistów czy artystów współczesnych. Niesamowicie więc ucieszyłam się, gdy w moje ręce wpadła Krótka historia sztuki Susie Hodge.

Książka ta jest przepiękne wydana. Ze zintegrowanej okładki spogląda na nas Mona Lisa. Publikacja podzielona została na cztery części: kierunki, dzieła, tematy i techniki. Na stronach książki opisane zostały najważniejsze kierunki, czyli epoki w historii występujące w danym czasie, w którym dzieła artystów wyróżniały się podobną charakterystyką. Ukazane zostały także najwybitniejsze dzieła, które ukazały się na przestrzeni 18000 lat. Autorka ukazało różnorodne tematy, które na przestrzeni lat zostały różnorako zinterpretowane przez artystów. Poczynając od religii, poprzez mitologię, autoportret czy sceny rodzajowe. Ostatecznie omówione zostały główne techniki artystyczne stosowane przez lata.

Główną zaletą Krótkiej historii sztuki jest jej zwięzłość i rzeczowość. Autorka w przystępny i jasny sposób opisuje najbardziej skomplikowane zagadnienia. Nie ujmuje to jednak rzetelności z jaką przygotowana została publikacja. Książka ta to kompendium wiedzy, które przyda się nie tylko uczniom, ale również każdemu, kto ma ochotę rozpocząć swoją przygodę ze światem sztuki bądź też dokładniej się w niego zagłębić.

Wielkim plusem przewodnika Susie Hodge jest ciekawy i bardzo przystępny dla czytelnika zamysł tworzenia rozdziałów. Na każdej stronie wyróżnione zostały kluczowe daty związane z daną treścią. Wyróznieni zostali najwybitniejsi artyści bądź techniki, środki wyrazu, rozmiary i miejsce związane z powstaniem danego dzieła. Wskazane zostały inne dzieła omawianego artysty, a w przypadku kierunków w sztuce największe dokonania. Dodatkowo dodano odnośniki do innych rodziałów, które są bezpośrednio są związane z omawianym, co niewątpliwie bardzo ułatwia poruszanie się po przewodniku.

Muszę przyznać, że jestem zachwycona Krótką historią sztuki. Na jakiś czas zapomniałam, jak wielką przyjemność sprawia mi zapoznawanie się ze spuścizną artystów zostawiona przez wieki. Przewodnik Susie Hodge to krótkie i zwięzłe kompendium wiedzy, które zachwyca przepięknym wydaniem.

pokaż więcej

 
2018-08-23 22:28:50
Dodała książkę na półkę: Chcę przeczytać
 
Moja biblioteczka
1324 149 1389
Porównaj książki w Waszych biblioteczkach.
Sprawdź oceny wspólnych książek.
Tyle książek ma ten użytkownik w swojej biblioteczce.
Tyle opinii dodał ten użytkownik.
Tyle plusów otrzymał ten użytkownik za swoje wypowiedzi.
Znajomi (34)

Ulubieni autorzy (9)
Lista ulubionych autorów
Ulubione cytaty (8)
lista cytatów
zgłoś błąd zgłoś błąd