W świecie dziewcząt

Wydawnictwo: Ethos

Dwunastoletnia Hesia, ambitna, impulsywna, zamknięta w sobie dziewczynka, po śmierci matki zostaje oddzielona od swojej siostry i trafia do pensjonatu pani Willis. Wkrótce poznaje Andzię i choć ich stosunki nie są najłatwiejsze, po pewnym czasie łączy je przyjaźń. Żyjąc w zamkniętym świecie dorastających dziewcząt muszą stawić czoła problemom niejednokrotnie przekraczającym ich możliwości.

Aleksandra | 2015-06-19
Przeczytana: 1966 rok

Jedna z lepszych książek mojego dzieciństwa. Wzruszały mnie losy dziewcząt w pensjonacie pani Willis. Czytałam ją wiele razy.

Ewwwa | 2016-08-01

Miałam tę książkę, przedwojenne wydanie, należące kiedyś do mojej mamy. Pamiętam, że bardzo mi się podobała, więc sięgnęłam teraz po nowe wydanie. No, cóż, wrażenia nie te same, co kilkadziesiąt lat temu, ale przeczytałam z przyjemnością :)

jasmina | 2012-08-21

Lubię powieść pensjonarską, ale ta jest do bani - nuda. Nie polecam.

olenka207 | 2014-06-17
Przeczytana: 31 października 2008