Nie żyję, więc jestem

Wydawnictwo: Philip Wilson

Zjadliwa satyra na współczesność, pamflet na media, agencje reklamowe. Napisana w przewrotny sposób, z humorem, sprawia, że reagujemy śmiechem, ale gorzki to śmiech. Po odrzuceniu ironii i drwiny zostaje świat z wypaczonymi wartościami, w którym nie ma miejsca na miłość, przyjaźń, rodzinę, na chwilę zastanowienia. Pozostaje wyścig szczurów.

Muminka | 2013-09-05
Na półkach: 2013, Przeczytane
Przeczytana: 05 września 2013

w dobie pracoholizmu, odwrócenia zasady że pracuje się po to, aby żyć, wyzysku pracownika przez pracodawcę książka ta ma bardzo aktualną tematykę. Pokazuje, do czego może doprowadzić zaabsorbowanie pracą- do zgonu. Bohaterka pracowała w najlepszej agencji reklamowej i zmarła w bardzo nieodpowiednim momencie- tuż przed prezentacją dla klientów. Okazało się, że to niedopatrzenie anioła zastępczego i właściwie powinna żyć. Zwiedzane przez nią zaświaty niepokojąco przypominają a to szpital, a to jakąś biurokratyczną machinę, a to dziwną instytucję. Perypetie bohaterki po śmierci pobudzają do niewesołego śmiechu, podszytego nutką refleksji. A jeśli to prawda, jeśli TAK ma wyglądać życie pozagrobowe, to jaki jest sens naszych starań? Jeśli można wtedy wybrać Boga który umarł na marskość wątroby?
Na ziemi mamy tylko wyścig szczurów, miłość, rodzina, przyjaźń to odrzucone wartości. Uwielbiam takie przewrotne ironiczne opowieści o kondycji ludzkiej, o zaślepieniu pracą, o byciu jej...

Martine P | 2011-06-25
Przeczytana: marzec 2011

Przeczytałam, ponieważ została mi polecona do prezentacji maturalnej na ustny polski; temat: "Sposoby ukazywania śmierci w literaturze różnych epok". Ta oczywiście, reprezentowała współczesność. ;-)

Najbardziej ogólnie: książka opowiada o profanacji śmierci w dzisiejszych czasach. Można przeczytać.

Karolina | 2012-12-01
Przeczytana: 20 listopada 2012

Czytając tę książkę warto się zastanowić nad sobą i podejściem do pracy... Polecam pracoholikom!

Marszka_1988 | 2011-03-22
Na półkach: Posiadam, Przeczytane, Ulubione

Uwielbiam tą książkę ! Polecam każdemu:)

Myosotis | 2013-03-20

Historia jak historia. Opowieść o śmierci głównej bohaterki. Książka zyskuje u mnie tylko ironią i sarkazmem, które uwielbiam.

magdullla | 2012-01-22
Przeczytana: 12 grudnia 2011

Nuda nudą pogania, nie mogłam zmusić się do przeczytania do końca - wytrwałam przez 160 stron

Cynamonka | 2016-04-05
Przeczytana: 10 października 2014