Pogryziona przez wiewiórki

Wydawnictwo: Muza
8373195106
przygodowa
Aniołeczek

Edzia jest zadowoloną z życia autorką scenariusza najpopularniejszej telenoweli w Polsce. Opowiada w niej historię dwóch zwaśnionych rodów, które z pokolenia na pokolenie rywalizują ze sobą o sławę, władzę i pieniądze. Niedozwolone uczucia, nieślubne dzieci oraz egzotyczne choroby odzwierzęce są tu na porządku dziennym. A Edzia komplikuje, gmatwa i świetnie się przy tym bawi. Kiedy nie pracuje, prowadzi bujne życie towarzyskie. Spędza czas z Maurycym, drag queen, ginekologiem Słodkim i Niką, detektywem od zdrad małżeńskich. Trudno także przeoczyć uzależnioną od telenowel mamę Edzi. Edzia jest właścicielką pewnej blizny. Ma ją od zawsze, zdążyła się więc przyzwyczaić. I tak już by pewnie zostało, gdyby nie aktor Marian, z którym Edzia chce przeżyć romansik bez zobowiązań. Mariana brzydzi blizna Edzi, więc Edzia postanawia jej się pozbyć. Jednak chirurg zasiewa w Edzi ziarno podejrzenia... Tknięta nagłym przeczuciem Edzia wyrusza po swoją wielką przygodę, która przerasta wszystkie scenariusze, jakie do tej pory napisała. Jak potoczą się losy Edzi? Czy odkryje rodzinną tajemnicę? Czy w końcu się zakocha? Co dalej z blizną, Marianem i innymi bohaterami? Pogryziona przez wiewiórki to powieść pełna humoru i zaskakujących zwrotów akcji. Trzyma w napięciu i niezdrowej ciekawości aż do ostatniej strony. Planowanie czegokolwiek w trakcie czytania tej książki mija się z celem. Autorka, Katarzyna Byzia oprowadza nas po dwóch światach - realnym, opisanym soczyście i z werwą oraz świecie telenoweli, stworzonym od pierwszego klapsa. Oba światy potraktowane są z przymrużeniem oka, a bohaterowie, ich słabostki oraz duchowe i cielesne rozterki - z pełną wyrozumiałości sympatią. Światy te, na pozór tak różne, mają ze sobą coś wspólnego - i tu, i tu wszystko dobrze się kończy. Pogryziona przez wiewiórki to druga książka tej autorki. Katarzyna Byzia debiutowała w 2003 roku powieścią "Nie żyję, więc jestem", z zainteresowaniem przyjętą przez czytelników i krytykę. Oprócz pisania zajmuje się rodziną, podróżowaniem, lepieniem z gliny i spotkaniami z przyjaciółmi. Oraz wszystkim innym po trochu. Obecnie pracuje nad historią o snach, lekarzach i wróżkach na telefon.

źródło opisu: Wydawnictwo MUZA S.A., 2005

źródło okładki: www.muza.com.pl

Lily76 | 2013-07-17
Przeczytana: 16 lipca 2013

Edzia jest autorką scenariusza bardzo popularnej telenoweli, prywatnie zakochaną w Marianie, odtwórcy jednej z głównych ról. Czy Marian da się uwieść zanim Edzia go zabije? Czy przeszkodzi w tym tajemnicza blizna szpecąca jej klatkę piersiową? I co w tym wszystkim robi kot, do tego rudy i bzyczący?
Zabawna opowieść z zaskakującym zwrotem akcji i dość sztampowym zakończeniem. Przyjemnie się czytało.

Lewra | 2014-12-26

Książka miła, łatwa i przyjemna ale szczerze powiedziawszy, nie przeczytałabym jej jeszcze raz. Czytając czułam się jakbym przeskakiwała z kwiatka na kwiatek. Mnóstwo wątków, z których każdy można by rozwinąć na osobną książkę-każdą innego gatunku. Wszystkiego w tej książce pełno i według mnie odrobinę tego za dużo. Nie znaczy to jednak, że odradzam przeczytanie! Jeśli nie możesz się zdecydować na co właściwie masz ochotę, chcesz tylko aby było to lekkie i zabawne to bez oporów sięgnij po tę pozycję:)

Natalia | 2012-09-10
Przeczytana: 10 września 2012

Bardzo fajna pozycja! Pierwszy raz wypożyczyłam coś tylko ze względu na tytuł i nie zawiodłam się;) czyta się szybko i przyjemnie. Historia banalna, a zarazem wciągająca. Sporo zabawnych momentów i dialogów. "Pogryziona przez wiewiórki" przedstawia perypetie Edzi, scenarzystki popularnej telenoweli. Tajemniczo brzęczący kot, nietuzinkowi przyjaciele oraz romans, który kończy się śmiercią w najmniej oczekiwanym momencie...a ponadto blizna z dzieciństwa, która bynajmniej nie jest pamiątką po spotkaniu z wiewiórkami. Polecam - miły czasoumilacz

Kachusek | 2015-06-02
Przeczytana: 01 czerwca 2015

Zaczęło się energicznie i z przytupem, w środku zrobiło się smętnie, a zakończenie mnie rozczarowało już kompletnie.. Książka napisana w konwencji komedii, ale jakoś temat blizny zabawny nie był. Być może początek historii nastawił mnie zbyt optymistycznie do tego "dzieła" ;) Ogólnie - średnio.

Henioo | 2013-09-30
Przeczytana: czerwiec 2008

Edzia, bohaterka tej ksiąki jest scenarzystką znanej i popularnej telenoweli. Zakochuje się w jednym z aktorów grających w niej, ale on podczas ich seksu...umiera.
Edzia dowiaduje się, że blizna, którą ma pochodzi z czasów, kiedy została rozdzielona od swej siostry...syjamskiej. Edzia wyrusza do Rumuni, by ją odnaleźć, bo tam się własnie urodziła.
Odnajduje ją, ale się jej niepokazuje, coś jej tego zabrania, więc wraca do kraju. Jej życie przerasta jej scenariusze...
Fajna książka, taka bardziej babska.

czarna_zjawa | 2011-07-07
Przeczytana: 05 lipca 2011

Dla mnie jest to taka typowa "literatura na obcasach", czyta się ją lekko, nie wymaga myślenia i do tego jest pisana w dosyć humorystycznym stylu. Ocena dobra, gdyż są w tej dziedzinie książki lepsze od niej.
Mimo wszystko - polecam, jako książkę na odprężenie :)

majkaaaa | 2016-08-14
satyneta | 2015-12-27