Jerzy Nowosad

Urodził się 5 października 1946 roku w Kościanie k. Poznania. Zmarł w 2004 roku. Ze względu na charakter pracy ojca, mieszkał w wielu miastach Polski: Poznań, Szczecin, Olsztyn, Koszalin, Katowice. Li... Urodził się 5 października 1946 roku w Kościanie k. Poznania. Zmarł w 2004 roku.
Ze względu na charakter pracy ojca, mieszkał w wielu miastach Polski: Poznań, Szczecin, Olsztyn, Koszalin, Katowice. Licealne lata spędził w Koszalinie. Darzył to miasto szczególnym sentymentem do końca swych dni. W nim zrodziły się pierwsze przyjaźnie, miłości oraz zamiłowanie do poezji, teatru, filmu. Z zawodu technik programista i analityk komputerowy – swoje utwory zamieszczał na łamach "Fenixa", "Voyagera" oraz "SFery". W 1989 roku katowicki KAW opublikował zbiór jego opowiadań "Opowieści przy gasnących świecach". Swoich możliwości pisarskich spróbował po raz pierwszy w 1966 roku startując w konkursie literackim. Zdobył wówczas I nagrodę za humoreskę ,,Gubernator” - i tak to się zaczęło.
Temperament zgryźliwego satyryka sprawił, że Nowosad przez długie lata współpracował z "Karuzelą", na łamach której publikował humoreski.
Powieść "Czerwone oczy" zdobyła II nagrodę w Konkursie Literackim ogłoszonym przez Dom Wydawniczy Ławica w Poznaniu w 1993 roku.

źródło opisu: www.fabryka.pl

pokaż więcej
Wszystkie Poza moją biblioteczką W mojej biblioteczce Pokaż książki znajdujące się:
Czerwone oczy
Czerwone oczy
Jerzy Nowosad

5,59 (167 ocen i 15 opinii)
Czerwone oczy
Autor:
Piekło zazwyczaj budzi jednoznaczne skojarzenia: wielkie kotły ze smołą, piekielny ogień, wszechobecne jęki potępionych dusz. Cóż, po przeczytaniu tej powieści, przyjdzie ci całkowicie zreformować ten...
czytelników: 293 | opinie: 15 | ocena: 5,59 (167 głosów)
Opowieści przy gasnących świecach
Opowieści przy gasnących świecach
Jerzy Nowosad

7,8 (10 ocen i 3 opinii)
Opowieści przy gasnących świecach
Autor:
Opowiadania Jerzego Nowosada, to historyjki dość lekkie, ale również lekko się je czyta. Najważniejszym jednak atutem tego pisarza jest fakt, że potrafił tworzyć opowieści grozy w kraju, który ma niew...
czytelników: 30 | opinie: 3 | ocena: 7,8 (10 głosów)

Wywiad z autorem

Chciałbyś zadać pytanie swojemu ulubionemu autorowi?
Dołącz do grupy „Rozmowy z autorami” i zaproponuj pytania, my zorganizujemy wywiad.

Dyskusje o autorze

Przeczytaj także

2
266
125
Tylu naszych czytelników chce przeczytać książki tego autora.
Tyle osób przeczytało książkę tego autora.
Tyle książek tego autora znajduje się w naszej bazie.

Fani autora (2)

Czytelnicy (266)

Cytaty tego autora (9)
lista cytatów dodaj cytat
zgłoś błąd zgłoś błąd