Lubimyczytać.pl Sp. z o.o
http://lubimyczytac.pl/aktualnosci/11397/plebiscyt-ksiazka-roku-2018-czas-start

Plebiscyt Książka Roku 2018: czas, start!

19 wartościowy tekst

Plebiscyt Książka Roku 2018 lubimyczytać.pl oficjalnie wystartował. Przez najbliższy miesiąc będziecie mogli głosować na ulubione książki i walczyć dla nich o prestiżowy tytuł Książek Roku 2018. Los nominowanych jest w waszych rękach!

Czy wszyscy z was widzieli już, jak pisarze reagują na opinie użytkowników lubimyczytać.pl? Jeśli nie, to zobaczcie tutaj, jakie wrażenie wywiera na nich zarówno pochwała, jak i krytyka. Teraz każdy z was, oddając głos w plebiscycie, może docenić wybranego pisarza. Która książka waszym zdaniem zasługuje na tytuł Książki Roku 2018? Zapraszamy do głosowania! Macie czas do 28 lutego.

JAK GŁOSOWAĆ?

1. Wejdź na stronę lubimyczytac.pl/plebiscyt

2. Masz 12 głosów – po jednym w każdej kategorii.

3. Zapoznaj się z nominowanymi książkami.

4. Aby oddać swoje głosy, pod wybraną książką w danej kategorii kliknij przycisk „Głosuję”. Pamiętaj, w każdej kategorii możesz zagłosować tylko raz. Po zagłosowaniu nie możesz cofnąć swoich głosów.

5. Aby twoje głosy były ważne, musisz mieć potwierdzone konto w serwisie.

Głosowanie trwa do 28 lutego 2019 roku, do godz. 23:59.


Czy wiecie, że od początku istnienia serwisu wystawiliście książkom blisko 20 milionów ocen i kilka milionów opinii? Jesteście autorami sukcesu. W zeszłorocznym plebiscycie oddaliście ponad 117 tysięcy głosów! Czy w tym roku będzie ich jeszcze więcej? I co najważniejsze – kto wygra? Decyzję o przyznaniu tytułu Książka Roku 2018 oddajemy w wasze ręce.





Komentarze
Autor:  LubimyCzytać |  wypowiedzi: 288  [pokaż ostatnią] Odpowiedź
książek: 3344
filozof
09-02-2019 15:26
Mi brakuję,może tylko ja to widzę fantasty.
książek: 132
MieszkamWBibliotece
09-02-2019 19:26
Mnie też brakuje dobrych powieści fantasy. W każdej kategorii w tym plebiscycie są co najmniej 2-3 świetne książki, na które spokojnie mogą zagłosować bardziej wymagający czytelnicy, ale w literaturze, błędnie zresztą nazwanej przez LC fantastyczną, zamiast fantasy, nie ma w tym roku ani jednej naprawdę wartościowej pozycji. No może tylko ten Wegner zasługuje na uwagę, ale akurat tutaj ciężko... Mnie też brakuje dobrych powieści fantasy. W każdej kategorii w tym plebiscycie są co najmniej 2-3 świetne książki, na które spokojnie mogą zagłosować bardziej wymagający czytelnicy, ale w literaturze, błędnie zresztą nazwanej przez LC fantastyczną, zamiast fantasy, nie ma w tym roku ani jednej naprawdę wartościowej pozycji. No może tylko ten Wegner zasługuje na uwagę, ale akurat tutaj ciężko mi coś powiedzieć, bo nie czytałam. A poza tym mamy albo powieści dla młodzieży, albo romanse, albo rzeczy bardzo przeciętne, czy wręcz złe.
Gdzie się podziały książki z serii "Uczta Wyobraźni", ot, choćby"Domostwo błogosławionych" Valente czy "Piękna krew" Sheparda? Gdzie "Wzlot i upadek D.O.D.O.? Gdzie "Cynobrowe pola" Radlak i antologia opowiadań "Inne światy"? "Pieśń i krzyk" Łukawskiego i "Noc kota, dzień sowy: Gliniana Pieczęć" Kładź-Kocot może nie są jakieś genialne, ale z pewnością interesujące i o niebo lepsze niż takie "Słowo i miecz" (skądinąd young adult, a nie fantasy), więc również "zasłużyły" sobie, żeby znaleźć się w tym plebiscycie. Jednym słowem, po prostu nie ma na co głosować :(
pokaż więcej
Użytkownicy oznaczyli ten post jako spam
książek: 338
fossa
09-02-2019 17:25
To chyba ma być wspólna zabawa, a widzę, że wszyscy traktują to śmiertelnie poważnie. Strach się tu nawet przyznać na co się głosowało, bo można jeszcze oberwać za brak gustu albo gorzej za ignorancję.
książek: 812
Johnson
12-02-2019 08:41
Oberwać raczej nie, jak Ci się spodoba książka, którą ja uważam za słabą - co w tym złego, przecież tak jest też z lodami pistacjowymi. Jedni lubią, inni nie. Chodzi raczej o na siłę pchanie książek, gdzie już po samych ocenach widać, że dobór kandydatów mógłby być nieco inny. Taki bardziej "czytelniczy" niż "reklamowy". A co do zabawy - racja, lepiej jak jest bez napinki ;-)
Użytkownicy oznaczyli ten post jako spam
książek: 812
Johnson
12-02-2019 08:38
Część nominowanych znalazła się w plebiscycie słusznie, część jak WSZYSCY zauważyli - nie. Załoga LC musi się ogarnąć, czy coraz bardziej skręcamy w portal reklamowy, czy stricte "czytelniczy". Bo jeśli to pierwsze - dość powiedzieć, że skrzyknąć parę osób i założyć mniej zależny od agencji reklamowych portal. Bo jak tu nie czuć smutków, jak przy całej sympatii dla LC, promuje się... Część nominowanych znalazła się w plebiscycie słusznie, część jak WSZYSCY zauważyli - nie. Załoga LC musi się ogarnąć, czy coraz bardziej skręcamy w portal reklamowy, czy stricte "czytelniczy". Bo jeśli to pierwsze - dość powiedzieć, że skrzyknąć parę osób i założyć mniej zależny od agencji reklamowych portal. Bo jak tu nie czuć smutków, jak przy całej sympatii dla LC, promuje się g&%$o-książki, a te dobre leżą gdzieś zapomniane, zasypane "nowościami".

Rozumiem, że plebiscyt jest "książka roku 2018", ale jak już naprawicie skopane z wydaniami podstrony książek (zamiast jednej książki i listy wydań/okładek, mamy de facto 10 podstron na ten sam temat, każdy dodaje opinię pod "swoim" egzemplarzem i osoby czytające nowe wydania nigdy tej opinii nie zobaczą. Nie zdążymy ich ostrzec! :D ) to zróbcie stronę książkową po bożemu. Filmweb o filmach jakoś mógł zrobić ranking wszechczasów. Tutaj się nie da? Taka Topka książek na LC, ale nie kliknięć, tylko ocen i opinii. Top 10, top 100. Bez podziałów na kategorie i z podziałami. Zróbcie się lepsi. A nie reklamówka z fajną funkcją biblioteczki.
pokaż więcej
książek: 1100
Boo
19-02-2019 16:40
ale kto ma decydować, które książki są dobre i czy słusznie nominowane? Chyba po to są oceny i opinie czytelników. Nie zaglądam do LC po to, żeby zobaczyć co zdaniem ekipy prowadzącej serwis jest dobre. Poza tym dobra książka dla Ciebie, wcale nie musi być dobrą dla mnie :) Także - bez napinki lepiej. A z reklam nowości chyba żyją, więc niech sobie reklamują.
Użytkownicy oznaczyli ten post jako spam
książek: 3344
filozof
12-02-2019 20:43
Bo LC,o książkach tylko na poważnie.
Mi,się dostało.Kiedy,powioedziałem.Że,czyta tylko dla rozrywki.
książek: 1100
Boo
19-02-2019 16:33
Szukałam tej wysublimowanej dyskusji :) Te nominacje są naprawdę całkiem dobre. Patrząc przez pryzmat naszego społeczeństwa i tak brakuje na liście Wojewódzkiego, nie załapał się (a nagrodę empiku zgarnął), więc te nominacje jednak wagę mają. Poza tym no sorry, ale dla mnie inne nagrody, przyznawane przez super jury (po pierwsze każde jury to też tylko subiektywnie oceniający czytelnicy),... Szukałam tej wysublimowanej dyskusji :) Te nominacje są naprawdę całkiem dobre. Patrząc przez pryzmat naszego społeczeństwa i tak brakuje na liście Wojewódzkiego, nie załapał się (a nagrodę empiku zgarnął), więc te nominacje jednak wagę mają. Poza tym no sorry, ale dla mnie inne nagrody, przyznawane przez super jury (po pierwsze każde jury to też tylko subiektywnie oceniający czytelnicy), stoją na równi jak nie niżej od tego głosowania.
pokaż więcej
Aby napisać wypowiedź musisz być zalogowany. Logowanie

Opinie czytelników


O książce:
Amerykański wampir #08

Pod koniec tempo trochę siada, ale dla komiksomaniaków "American Vampire" to pozycja obowiązkowa.

zgłoś błąd zgłoś błąd