Lubimyczytać.pl Sp. z o.o
http://lubimyczytac.pl/aktualnosci/10040/najlepsze-ksiazki-roku-2017-wyniki-plebiscytu

Najlepsze Książki Roku 2017 – wyniki plebiscytu

26 wartościowy tekst

Nie będziemy Was już dłużej trzymać w niepewności! Ogłaszamy wyniki Plebiscytu na Książkę Roku 2017! Sprawdźcie które pisarki, którzy pisarze i które tytuły zwyciężyły w tym roku!

Nominowaliśmy 240 książek, z 70 wydawnictw, w 12 kategoriach - potem oddaliśmy wszystko w Wasze ręce. Mieliście cały luty, aby wybrać te książki, które Waszym zdaniem zasłużyły na miano Książki Roku 2017! Oddaliście ponad 117 tys. głosów - dziękujemy za Wasze zaangażowanie! 

Najwyższy czas poznać tegorocznych zwycięzców!

Rozkład wszystkich głosów w poszczególnych kategoriach możecie sprawdzić na stronie Plebiscytu: www.lubimyczytac.pl/plebiscyt

Podobnie jak w roku ubiegłym dla laureatów i wydawnictw przygotowaliśmy okolicznościowe statuetki, które już zostały rozesłane. 

Gratulujemy wszystkim pisarkom i pisarzom, tłumaczkom i tłumaczom oraz wydawcom, dzięki, którym mogliśmy poznać te wszystkie wspaniałe historie zawarte na kartach książek!


Pokaż wszystkie aktualności
Komentarze
Autor:  LubimyCzytać |  wypowiedzi: 241  [pokaż ostatnią] Odpowiedź
książek: 964
betsy
10-03-2018 23:05
A ja się cieszę, że wygrało "Jak zawsze" Miłoszewskiego na które głosowałam. Wprawdzie nie wygrała książka o Grzesiuku, tylko o Ani Przybylskiej, ale myślę, że to jest potęga tabloidów.
Betsy
książek: 5826
Fidel-F2
14-03-2018 08:14
Miłoszewski to mocno nieudolny grafoman, który posługuje się językiem polskim z gracją hipopotama. Rozumiem popularność takiej pulpy, ale nie rozumiem czemu miałby otrzymywać jakiekolwiek nagrody literackie.

Poza tym to burak i karzeł intelektualny.
Użytkownicy oznaczyli ten post jako spam
książek: 365
Rick
11-03-2018 08:27
Widzę że z gustem czytelniczym w Polsce tak samo jak z filmowym. Szeroka gawiedź woli komercyjną rozrywkową wydmuszkę, niż treściwe, wysokiego gatunku kino.
książek: 2459
jatymyoni
11-03-2018 11:25
Zgadzam się z Tobą , co do filmów, nawet Oskary nie przyciągają ludzi do kina. Dobrze, że w moim mieście istnieje DKF, bo inaczej nie byłoby warto w ogóle iść do kina.
Użytkownicy oznaczyli ten post jako spam
książek: 1626
Marcin
11-03-2018 18:43
Ech, osobiście trochę ubolewam że w kategorii horror zawsze wygra King. Choćby napisał największego gniota, a inni pisarze stworzyli perełki w swoim gatunku... to i tak wiadomo na kogo zagłosują polscy czytelnicy.

A tak bardziej ogólnie. Plebiscyt bez większej wartości, nie będą się już rozpisywał dlaczego. Marzy mi się tryb wyborów jak przy Oscarach! To by było coś! Zamiast głosowania...
Ech, osobiście trochę ubolewam że w kategorii horror zawsze wygra King. Choćby napisał największego gniota, a inni pisarze stworzyli perełki w swoim gatunku... to i tak wiadomo na kogo zagłosują polscy czytelnicy.

A tak bardziej ogólnie. Plebiscyt bez większej wartości, nie będą się już rozpisywał dlaczego. Marzy mi się tryb wyborów jak przy Oscarach! To by było coś! Zamiast głosowania internautów powinna się zebrać kapituła (np. osoby z administracji LC). Każdy juror powinien przeczytać wszystkie książki z wszystkich kategorii i dopiero oddać głos. Byłoby to trudne do wykonania i zajęłoby pewnie bez mała z rok czasu ale dopiero wtedy to wszystko miałoby sens! I wartość. Ot, taka moja utopijna wizja ;)
pokaż więcej
książek: 624
Zoltar
13-03-2018 13:30
Marcin, jest Nagroda im. żuławskiego, której laureaci są wybierani w taki sposób, jak to właśnie opisałeś. Grupa ludzi czyta wszystko, co wyszło w danym roku z fantastyki i oddaje głosy. Kilka pierwszych książek czyta wtedy jury i wyłania laureata. Dotychczas nie zawiodłem się na poleceniach tych fachowców.
książek: 1626
Marcin
13-03-2018 17:12
Okej, nie wiedziałem tego. Dzięki :)
Użytkownicy oznaczyli ten post jako spam
książek: 219
madastefani
27-03-2018 12:18
Tak bardzo się cieszę, że wygrała książka "Żółwie aż do końca" Johna Greena i jestem w szoku, że została wspomniana moja opinia w filmie! Dziękuję bardzo!
Aby napisać wypowiedź musisz być zalogowany. Logowanie

Opinie czytelników


O książce:
Królowe Mogadiszu

Ja też dużo się spodziewałam po tej książce. Niestety pozycja jest bardzo przeciętna. Tytuł wskazywał na to, że dowiemy się wiecej o sytuacji somalijs...

zgłoś błąd zgłoś błąd